Letiště Bejrút (BEY) | odlety, přílety, doprava

📌 Bejrút, Libanon🕐 aktuální čas 04:48✈️ IATA kód BEY
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Rafíka Harírího je vzdáleno od centra libanonského hlavního města Bejrút 9 km.
 • Létají sem letecké společnosti ČSA (Praha), LOT Polish Airlines (Varšava), Sundair (Berlín) a od března 2020 také Lauda z Vídně.
 • Jedná se o jediné komerční letiště v zemi. Svou základnu tady mají letecké společnosti Middle East Airlines (MEA) a Wings of Lebanon.

Letiště Bejrút (BEY) | © Pixabay.com

Doprava z letiště Bejrút

Nejlepší varianta: Veřejné taxi a oficiální letištní taxi

Na letišti neexistuje žádná veřejná doprava. Do centra Bejrútu se dostanete taxíkem. Cesta trvá cca 15 minut a měla by vás stát kolem 460 Kč30000 ل.ل.

Pozor však na to, že veřejné taxíky nepoužívají taxametr a taxikáři se vám budou snažit naúčtovat vyšší částku. Proto raději používejte oficiální letištní taxi, které snadno identifikujete podle loga letadla na bočních dveřích.

Taxíky jsou k dispozici na letišti 24 hodin denně. 

Alternativní varianta: Soukromý letištní transfer

Ještě před odletem si můžete zajistit transfer. Jedná se pravděpodobně o nejpohodlnější způsob, jak se dostat z letiště do centra města.

Nemusíte hledat taxi, ani se dohadovat o ceně. Víte, že když přistanete, už na vás bude někdo čekat. Navíc během dopravní špičky předejdete čekání v dlouhých frontách na oficiální letištní taxíky.

Soukromý transfer z letiště v Bejrútu do jakéhokoli hotelu ve městě pořídíte od 408 Kč17.50 $.

Uber

Služba Uber funguje velmi dobře v Libanonu. Cesta z letiště vás bude stát kolem 276 Kč18000 ل.ل.

Abyste však mohli používat Uber, ujistěte se, že máte roaming nebo místní SIM kartu (tu si můžete koupit v letištním obchodě CityFone v příletové hale).

Jelikož soukromí řidiči nesmějí zastavovat před příletovým terminálem, budete muset být schopni se s řidičem dohodnout na místě vyzvednutí.

  Terminály letiště Bejrút

  Letiště Bejrút má jeden terminál. Ten se skládá ze 4 podlaží. V přízemí se nachází příletová hala. Na 2. podlaží najdete odletovou část, na 3. podlaží letištní salonky a na posledním podlaží se nacházejí administrativní kanceláře.

  Letiště má tvar písmene U se západním a východním letištním křídlem, kde se nacházejí gaty. Mezi oběma křídly se můžete přemísťovat z 2. podlaží.

  Přestup na letišti Bejrút

  Jako minimální doba na přestup na letišti Bejrút se uvádí 40 minut. Letiště má pouze jeden moderní terminál, navíc veškeré kontroly jsou poměrně rychlé.

  Spaní na letišti Bejrút

  Co čekat

  Letiště je otevřeno 24 hodin. Pokud máte let brzy ráno, můžete tady strávit noc. Po cestujících se vyžaduje, aby dorazili tři hodiny před odletem.

  Kde spát

  Nejpopulárnějším místem pro spaní jsou mezi cestujícími pohodlné čalouněné sedačky v přízemí příletové haly. Stejně tak tichá prázdná chodba v horní části u toalet.

  Služby na letišti Bejrút

  Wifi zdarma

  Letiště v Bejrútu má k dispozici bezplatné Wi-Fi, pouze však po dobu 30 minut.

  Jídlo a pití

  Na letišti najdete několik barů a restaurací, z nichž některé jsou otevřeny 24 hodin:

  • Restaurace Akle – odletová hala, nabízí autentickou místní kuchyni.
  • Café Matik – odletová hala, nabízí horké nápoje, pečivo a sendviče. Řada cestujících si však stěžovala na příliš vysoké ceny.
  • Balkoumi – odletová hala, nabízí širokou škálu zdravých a lehkých jídel, i vegetariánská jídla má v nabídce. Pouze tady najdete kuřáckou část.
  • Salt – odletová hala, nabízí výběr pečiva, koláčů, salátů, sendvičů a teplých jídel.

  Úschovna zavazadel

  Letiště Bejrút nenabízí úschovnu zavazadel.

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Výměnu peněz nabízí směnárna BankMed.

  Letištní salónky

  Na letišti Bejrút můžete využít tyto salonky, které jsou otevřeny 24 hodin:

  • LAT Lounge – provozní prostor letiště, 2. patro, východní část. Můžete si zakoupit vstup u vchodu za 699 Kč30 $.
  • Beirut Lounge – provozní prostor letiště, 1. patro. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass. Hosté si mohou koupit jednorázový vstup za 746 Kč32 $.
  • Cedar Lounge – provozní prostor letiště, 2. patro. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass. Je možné si zakoupit jednorázový vstup za 746 Kč32 $.
  • Ahlein – Premium Lounge – provozní prostor letiště, 1. patro. Salonek je určen pouze pro cestující mezinárodních letů. Umožňuje vstup na Priority Pass. Hosté si mohou koupit jednorázový vstup za 746 Kč32 $.

  Ve všech zmíněných saloncích se můžete sdržet maximálně 3 hodiny.

  Sprchy

  Sprchy jsou k dispozici pouze v salonku Cedar.

  Akční letenky na letiště Letiště Bejrút (BEY)

  Další letiště v zemi Libanon

  Komentáře