Etihad Airways | zavazadla, letenky, kontakt

IATA kód aerolinky EY
ICAO kód aerolinky ETD

Etihad Airways | © Mustafa Sandikci - Dreamstime.com

Letenky Etihad Airways

Letecká společnost Etihad Airways byla založena roku 2003 ve Spojených arabských emirátech. Hlavní základna se nachází na letišti Abú Dhabí.

Tento národní dopravce létá celkem do 81 destinací ve 48 státech světa. Nejčastěji se jedná o spoje do Asie a Evropy. Ceny letenek jsou příznivé, v žebříčku 50 nejlevnějších aerolinií světa se Etihad umístil na 5. místě.

Agentura Skytrax řadí Etihad Airways mezi čtyřhvězdičkové dopravce. Průměrné stáří flotily dosahuje 5,6 let (údaj z dubna 2020).

Etihad Airways Praha

Etihad Airways do Prahy nelétá. Z okolních zemí létá pouze na letiště do Vídně, MnichovaFrankfurtu.

Etihad Airways check-in 2023

On-line check-in

Odbavení můžete absolvovat online z pohodlí domova prostřednictvím stránek dopravce nebo pomocí mobilní aplikace Etihad Airways. Potřebujete znát rezervační kód a jméno pasažéra.

Na let se takto odbavíte s předstihem 30 hodin.

Během procesu check-in si můžete zdarma vybrat sedadlo. Zpoplatněna jsou pouze určitá prémiová sedadla, ceny začínají na 552 Kč$25.

Odbavení u přepážky

Klasické odbavení na letišti je zdarma a zpravidla startuje 2-3 hodiny před plánovaným odletem. Na některých letištích se můžete sami odbavit v kioscích.

Zavazadla Etihad Airways 2023: Rozměry, váha a limit

Příruční / kabinové zavazadlo

Každý cestující s Etihad má nárok na jedno příruční zavazadlo a jeden menší osobní předmět (např. kabelka nebo taška s notebookem).

Cestovní třída Počet kusů Maximální rozměry Váhový limit
Všechny 1 56 × 36 × 23 cm 7 kg

Odbavené zavazadlo

Počet a váha odbavených zavazadel se řídí dle tarifu vaší letenky. Cestující v nejlevnějším tarifu Economy Deal mají zpravidla nárok na jedno odbavené zavazadlo. Výjimkou jsou však cesty v rámci Blízkého východu. Počet a váhu svých zavazadel si můžete jednoduše ověřit zde.

Cestovní třída Počet kusů Váhový limit
Economy Deal 1 23 kg
Economy Saver & Classic 1 30 kg

Etihad Airways kontakt

Společnosti Etihad Airways se můžete dovolat na tel. číslo +420 239018299. Linka je k dispozici nonstop, avšak pouze v anglickém a arabském jazyce.

Dále se můžete s aerolinkami spojit prostřednictvím aplikace Messenger.

Etihad Airways kompenzace za zpožděný let

Jestliže měl váš let zpoždění či byl úplně zrušen, měli byste mít nárok na kompenzaci. Před vyplněním formuláře na stránkách dopravce si prostudujte náš článek s návodem, jak správně o tyto kompenzace žádat. Za odeslání formuláře nic neplatíte, vše je zdarma a je vždy výhodnější o svůj nárok zkusit požádat.

Recenze Etihad Airways 2023

Letěli jste se společností Etihad Airways? Jak jste byli spokojeni s kvalitou nabízených služeb? Co se vám líbilo a co naopak ne? Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů. Děkujeme.

Etihad Airways

💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.