Jak zjistit PUK

Denisa Jahodová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zjistit PUK

  Co je to PUK kód?

  Zjednodušeně se dá říci, že kód PUK je po PIN kódu jakousi další instancí bezpečnosti. Je tedy dalším, v pořadí druhým bezpečnostním kódem, který má za úkol ochránit Vaši SIM kartu před případným zneužitím.

  Aby měly kódy z bezpečnostního hlediska váhu, stejně jako u PIN i u PUK máte k dispozici pouze omezený počet pokusů. Zatímco PIN Vám „povolí“ pouze 3 kombinace, na správné zadání kódu PUK máte dokonce 10 pokusů – pokud Vám ale ani ty nebudou stačit, dojde k trvalému zablokování SIM karty.

 2. Jak zjistit PUK?

  Kód PUK nejsnáze zjistíte z obalu od SIM karty, kde jej naleznete pod stíracím políčkem, viditelně označen jako PUK (popřípadě na průvodním dopise k SIM kartě). Pravděpodobně se nyní mnozí z Vás vyděsí, protože – jste obal založili a nevíte kam, popřípadě padl za oběť několikerému stěhování, nebo jste ho dokonce vyhodili…Ani v takovém případě ale není vše ztraceno!

  Platí-li jedna z výše uvedených variant a obal od SIM karty už k dispozici zkrátka nemáte, pomoc najdete u svého operátora – pojďme se tedy podívat na to, jak zjistit PUK u jednotlivých operátorů.

 3. Jak zjistit PUK O2?

  Vezměte si k ruce jednu z posledních faktur, které Vám operátor poskytl a volejte na zákaznickou linku 800 020 202.

  Další možností je dostavit se s osobními doklady na některou z prodejen O2. S sebou si přineste občanský průkaz a další doklad s Vaší fotografií.

  Zjištění PUK kódu je patrně nejjednodušší na internetu, pouze však, máte-li k dispozici výrobní číslo Vaší SIM karty. Stačí jej zadat ve Vašem zákaznickém účtu Moje O2 (Nastavení účtu).

 4. Jak zjistit PUK T-mobile?

  V případě T-mobile zjistíte PUK ve svém zákaznickém účtu buď na počítači (Smlouva> PUK kódy), nebo na mobilu v aplikaci Můj T-mobile (v nastavení).

  Další možností je využití intuitivní mobilní samoobsluhy. Před vytočením čísla ve tvaru *123*307# si přichystejte Vaše čtyřmístné heslo, pakliže máte dobíjecí SIM kartu, postačí její číslo (je vytištěno přímo na ní).

  Obligátní možností je zastavit se s občanským průkazem na některé z prodejen T-mobile (popřípadě se SIM kartou v případě dobíjecí karty), nebo zavolat na zákaznickou linku 800 737 373.

 5. Jak zjistit PUK Vodafone?

  PUK a veškeré další bezpečnostní kódy zjistíte jednoduše v internetové samoobsluze (Služby > SIM karta a telefon), vystačíte si tedy pouze se znalostí Vašeho přihlašovacího hesla.

  Pokud svůj PUK neznáte, využijte uvedenou možnost raději rovnou – deset chybných zadání by povedlo k trvalé blokaci SIM karty.

 6. Jak zjistit PUK O2 Family?

  Připravte si veškeré materiály, které ke kartě máte a operátora požádejte o pomoc na zákaznické lince 841 117 118, nebo na e-mailu info@o2family.cz.


J
Josef 16.05.2020 – 18:35

Dobry den mam o2 Family a zablokovala jsem si SIM kartu a operatorovi se nelze dovolat byli tam jen do ctyr hodin jak zjistim puk

Odpovědět

L
Lenka 22.10.2020 – 00:55

Dobrý den, mám vodafone a neznám svuj PUK, mužete mi pomoc. Za každú radu děkuju.

Odpovědět

V
Vlasta 11.11.2020 – 10:10

Zablokovala jsem si telefon, neznám a nemám už obal od karty, jak mohu zjistit PUK. Díky za odpověď.

Odpovědět

A
Adéla 09.12.2020 – 00:57

Dobrý den. Mám Oskartu (pokud vím tak spadá pod Vodafone) a zablokovala jsem si sim kartu. Prohledala jsem úplně všechno ale kartička s pukem nikde a heslo na svůj účet si nepamatuju. Předem děkuju za veškeré rady.

Odpovědět

M
Marcela 02.01.2021 – 13:19

Dobrej. Dcerka má SIM Vodafone a zapomněla PUK a nezná ani heslo aby to zjistila přes vodafone.cz neví někdo co s tím?

Odpovědět

M
Miloš 05.03.2021 – 14:30

Dobrý den, ztratil jsem PUK. Aktualizoval se software a nemohu se tudíž do telefonu se dostat. Přes internetovou samoobsluhu jsem vznesl žádost a tam, že mi poslali na mail odkaz pro ověření, ale nic nepřišlo, tak jsem tam, kde jsem byl.

Odpovědět

M
Marie 11.06.2021 – 16:02

Dobry den mam zamklou kartu nemuzu ji otevrit a nemam puk a karta mi nejde vubec a ani volat moje cislo je 606575663 potrebuji pomoc dekuji

Odpovědět

Rh
Romana humajova 20.12.2022 – 20:37

Napsat komentář

Další návody na téma jak zjistit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás