Jak zjistit číslo SIM

Jiří Podval
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zjistit číslo SIM

  Co je číslo SIM karty

  Číslo SIM karty, nebo také ICCID, je jedinečné výrobní číslo, kterým musí být označená každá SIM karta. Číslo SIM karty můžete potřebovat při komunikaci s operátorem a při řešení potíží s příjmem signálu, výměně SIM karty a při dalších situacích.

  Číslo SIM karty je vždy jedinečné. Nemohou se tak na trhnu vyskytovat dvě nebo více SIM karet se stejným výrobním číslem.

 2. Jaký je formát čísla SIM karty

  Všechny SIM karty vydané v české republice mají stejný formát. Skládá se celkem z 19 číslic, kdy první 4 jsou 8942.

 3. Kde číslo SIM karty najít

  Existuje několik způsobů, jak zjistit číslo SIM karty. V případě, že si nebudete s dohledáním čísla SIM karty jisti, navštivte se SIM kartou svého operátora. Při návštěvě pobočky musí být přítomen vlastník SIM karty, tedy majitel, na kterého je SIM karta přihlášena.

  Dokumenty k SIM kartě

  Nejjednodušší způsob, jak zjisti číslo SIM karty je si uschovat dokumenty, které jste se SIM kartou od operátora dostali. Zpravidla se jedná o malý papírová box s plastovou kartou, ze které je SIM karta vyjmuta.

  Číslo SIM karty naleznete na rubové straně plastové karty. Na této kartě je také možné dohledat kódy PIN, PIN2, PUK a PUK2.

  SIM karta v telefonu

  V případě, že jste si plastovou kartičku neschovali, číslo SIM karty je možné také najít přímo na SIM kartě, kterou máte vloženou v telefonu.

  Z důvodu stále menších SIM karet je ale možné, že na ní naleznete pouze 13 znaků. Přesto se s tímto výrobním číslem můžete na svého operátora obrátit.

  Stažení aplikace

  Můžete být na cestách a nemít možnost zjistit číslo SIM karty.  V takové situaci je vhodné si stáhnout do chytrého telefonu aplikaci, která vám číslo SIM karty zobrazí. Kromě čísla SIM karty zjistíte, pod jakým operátorem a v jaké zemi je SIM karta vedena.

  Mezi nejčastěji používané aplikace patří ICCID nebo ICC ID. Obě fungují na stejném principu a je možné je zdarma stáhnout z Obchodu Play. Ten je dostupný pro uživatele s mobilním telefonem, který má operační systém Android.

  Ještě nemáte vlastní SIM kartu? Vyberte si tu nejlepší podle našeho srovnání z předchozího článku Předplacené karty 2024.


Z
Zita 31.05.2022 – 09:48

Kde se v aplikaci ICCID to číslo SIM nachází? Nemohu ho najít.

Odpovědět

V
Vladimír 29.06.2023 – 09:39

Při prvním přihlášení je nutné zadat číslo sim karty o které číslo se jedná, je to 19 místné číslo, nebo část tohoto čísla@Zita:

Odpovědět

B
Bronislav 08.08.2023 – 09:45

Pěkný den. Našel jsem mobilní telefon a chtěl bych podle čísla na sim kartě najít majitele nebo telefoni číslo komu patří. Diky

Odpovědět

JM
Jana Müllerová 28.11.2023 – 05:45

Potřebovala bych číslo Sim karty, vypla jsem telefon a nyní je naprosto nefunkční Děkuji za zpravu

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma jak zjistit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás