Jak zjistit název písničky

Jiří Podval
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zjistit název písničky

  Jak zjistit název písničky přes mobil

  Nejjednodušší způsob jak zjistit název písničky je s použitím mobilního telefonu. Moderní aplikace z Obchodu Play nebo AppStore jsou přehledné a dokáží vyhledat prakticky všechny starší i nové skladby. Mezi nejznámější a nejpoužívanější aplikace patří Shazam a SoundHound.

  Shazam

  Shazam je aplikace pro mobilní telefony a tablety dostupná pro zařízení s operačním systémem Android a iOS. Najít písničku je jednoduché. Aplikaci stačí zapnout, přiblížit ke zdroji zvuku. Shazam najde písničku do několika vteřin a zobrazí vám její název a interpreta. Shazam je zdarma.

  SoundHound

  Aplikace SoundHound funguje na stejném principu jako Shazam.  Stáhnout si jí můžete v základní verzi zdarma pro telefon s Androidem i iOS. Prémiová verze vyjde přibližně na 125 Kč. Jeho hlavní výhodou je ale vyhledání skladby i podle vašeho zazpívání nebo zabroukání.

 2. Jak zjistit název písničky podle textu

  Pokud například v rádiu nezaznamenáte název písničky ani autora, zkuste si alespoň zapamatovat část textu. Ten poté vložte do Google vyhledávače a dejte ho do uvozovek.

  Tím Google pozná, že má vyhledávat přesně tento text. Například „Hey, slow it down“. S takto uvedeným textem máte opravdu velkou šanci najít název písničky.

 3. Jak zjistit název písničky z televize

  Pokud chcete zjistit název písničky z filmu nebo reklamy je nejsnadnější opět spustit aplikaci v mobilu. Během reklamy, které jsou ale krátké se vám to občas nemusí podařit. V tom případě zadávejte do Google nějaké klíčové slovo, podle kterého můžete písničku najít.

  Pro příklad se vám líbila písnička v reklamě na automobily Škoda. V tomto případě zadáte do Google klíčová slova „píseň reklama na Škodu”. Pokud chcete zjistit píseň z filmu, můžete postupovat stejně nebo si na Google rovnou zobrazit celý soundtrack k danému filmu.

  Velké množství zajímavých písniček můžete nalézt také v mobilní aplikaci Spotify. V ní jsou navíc srovnané do přehledných playlistů podle žánrů. V předchozím článku Jak Spotify funguje se dozvíte kompletní informace.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma hudba


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás