Jak vyrobit kostým ducha

Klára Hrnčířská
Publikováno 20. října 2023
 1. Jak vyrobit kostým ducha

  Jak vyrobit klasický kostým ducha

  I když se podíváme i na zajímavější varianty, nemůžeme přeskočit ani klasické prostěradlové pojetí. Co by to pak bylo za článek.

  Takže překvapivě budete potřebovat prostěradlo. A to bílé. Plus povlak na polštář, také bílý.

  Z povlaku nejprve ustřihněte jednu jeho krátkou stranu tak, abyste získali otevřenou kapsu. Jestli jste vzali klasický velký povlak na polštář, bude ho potřeba zastřihnout a zúžit tak, aby na hlavě příliš neplandal a vypadal spíš jako kukla. Máte-li povlak od menšího polštářku, tím lépe. Nebudete s ním už mít příliš práce.

  Do povlaku vystřihněte dvě díry na oči, abyste skrze masku viděli. Povlak si nejprve přetáhněte přes hlavu a tužkou si udělejte značky, kde by otvory měly být.

  Na spodní okraj povlaku bude potřeba nařasit prostěradlo, abyste vytvořili jakousi tógu. Protilehlé okraje prostěradla sešijte dohromady, aby na kostýmu nevznikl rozparek.

  Na hotový základ nakreslete černým fixem pavučiny.

  V obchodě s žertovnými předměty kupte plastové pavouky a na pavučiny je nalepte pomocí tavné pistole nebo je obšijte dokola nití a na látku je přišijte.

  Pod přehoz si oblečte ideálně upnuté bílé tričko s dlouhými rukávy a bílé legíny. K tomu si vezměte bílé boty. Nezapomeňte také na elegantní bílé rukavičky.

  Než si přehoz obléknete, prostor kolem očí namalujte černou barvou. Můžete použít přímo barvu na obličej nebo jen černé stíny. Počítejte ale s tím, že kostým pak bude potřeba vyprat, protože bude v oblasti očí zašpiněn od barvy.

  Na závěr budete potřebovat ještě nějakou rekvizitu. Výborně poslouží třeba starý svícen nebo koště, které můžete nést v ruce.

  Přece jen pokud jste jako duch strašili roky na půdě nebo v chodbách starého domu, pavučin a harampádí jste kolem sebe měli víc než dost.

 2. Jak vyrobit reálný kostým ducha

  Reálný kostým ducha je tím nejjednodušším. Duch by měl zkrátka vypadat stejně jako při okamžiku smrti. Pouze by mělo být patrné, na co zemřel.

  Podívejte se v půjčovně kostýmů a půjčete si oblečení z libovolné doby, staré i několik staletí. Tím docílíte efektu, že jste nezemřeli včera a bude patrné, že na sobě máte kostým.

  Další možností je projít oblečení, které máte doma a vybrat takové, které se nosilo koncem minulého století. Přece jen móda se neustále vrací. Proto máte-li doma staré zvonové kalhoty nebo síťované tričko, bude jasné, že se tak dnes už běžně neoblékáte.

  Teď ještě ten důvod smrti. Upozorňuji, že všechny následující možnosti jsou JEN SOUČÁST KOSTÝMU a NEJEDNÁ se o návod k tomu, abyste si skutečně ublížili nebo jakkoli ohrozili své zdraví nebo zdraví někoho jiného.

  Jednou z možností je vzít si kus provazu a uvázat z něj smyčku. Provaz si pověste kolem krku jako by vás někdo po oběšené odřízl z trámu.

  Nebo si můžete vzít červenou rtěnku a namalovat si na zápěstí červené čáry. Ty pak podpořte několika kapkami umělé krve. Jak ji vyrobit se dočtete v našem článku Jak vyrobit umělou krev.

  Poslední možností je nastřihnout kostým v místě krku tak, aby šel vidět pruh vaší kůže. Na krk si pak namalujte červenou rtěnkou silnou čáru a sebe i kostým potřísněte umělou krví.

 3. Jak vyrobit libovolný kostým ducha

  Libovolný kostým ducha vyrobíte podobně jako ten reálný. Potřebovat budete jakýkoli kostým, který doma už máte a k tomu trochu make-upu.

  Duchem jste se mohli stát, ať už jste zemřeli jako rytíř, krásná princezna, mumie nebo třeba jako krokodýl. I kostýmy zvířat můžete využít. Stejně jako lidé, i zvířata se můžou stát duchem.

  Ke kostýmu, který si vyberete, bude potřeba doplnit už jen make-up.

  Potřebovat budete bílý pudr nebo bílou barvu na kůži a modrou barvu, kterou použijete kolem očí.

  Ruce, obličej a všechny viditelné části rovnoměrně napudrujte, aby bylo jasné, že jste po smrti už delší dobu. Chcete-li použít barvu, stačí ji hodně naředit, aby byla spíše lazurní. Barvu nechte dobře zaschnout.

  Modrý pudr nebo modrou barvu naneste kolem očí a na konečky prstů. Nechte dobře zaschnout.

 4. Jak vyrobit kostým mrtvolného ducha

  K poslednímu kostýmu budete potřebovat stejný make-up jako v předchozím bodě.

  Tentokrát vám však postačí vaše běžné oblečení, ideálně starší, které už nenosíte a které vám nebude chybět. Akorát docílíte toho, že budete vypadat, jako byste právě zemřeli.

  Oblečení můžete zamazat od krve nebo ušpinit od hlíny. Podle toho jakou teorii si vyberete o vlastní smrti. Oblečení můžete také místy natrhnout nebo ho jinak poškodit, třeba proříznout.

  Tak a duch oživlé mrtvé dívky nebo oživlého mrtvého chlapce je na světě.

  S výrobou dalších kostýmů vám poradí naše články Jak vyrobit elfí ušiJak vyrobit upíří zuby.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás