Jak vyrobit elfí uši

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyrobit elfí uši

  Jak vyrobit elfí uši z fixační lepenky

  Fixační lepenku koupíte v lékárně. Je to vlastně nekonečná náplast, které chybí měkký polštářek, který by překryl zranění. Lepenka výborně drží na kůži a nebude se vám odlepovat. Navíc má příjemnou tělovou barvu, takže budou uši působit přirozeně ještě před tím, než je domalujete barvami.

  Ustřihněte si přibližně pět centimetrů velký kousek pásky a přilepte ho přes horní stranu ucha tak, aby jeho horní část lícovala se špičkou ucha nebo byla lehce nad ní. Konce zahněte dozadu a přilepte tak, abyste získali skutečné elfí špičky.

  Ve výtvarných potřebách si kupte barvy na obličej. Potřebovat budete především tmavší odstín hnědé, případně jakoukoli jinou barvu, budete-li chtít mít uši barevné. Když budete chtít, můžete jít třeba za půlnočního elfa a mít uši tmavě modré.

  Potřeba je namalovat především samotnou lepenku. Natónujte ji celou tmavě hnědou nebo jinou barvou a barvu veďte do ztracena až přes samotnou kůži ucha. Lepenka tak splyne s vaší kůží a nepůjde poznat, že jsou uši nalepené. Barvu nechte dobře zaschnout.

  Přes podkladovou barvu udělejte tmavě hnědé šmouhy, kterými naznačíte větévky. K nim domalujte zelené listy. Namísto konkrétních motivů můžete uši také jen vystínovat tmavší barvou.

  Jedná-li se o elfí slečnu, připojte na závěr několik třpytivých kamínků, které uši rozsvítí. Tak a teď už jen vyrazit na ples nebo na maškarní.

 2. Jak vyrobit kostým elfa

  K elfím uším by měl patřit také elfí kostým. Potřebovat na něj budete tmavě hnědé a zelené oblečení v barvách hlubokých lesů. Ke kalhotám se bude výborně hodit tunika.

  Na oblečení namalujte tmavě hnědou barvou jemné větévky a nechte vše dobře zaschnout. Následně si vezměte tmavší a světlejší hnědou a větvičky vystínujte, aby vypadaly plasticky. Další možností je větvičky vyšít nebo je vystříhat z plsti a na oblečení je přišít.

  K hotovým větvičkám domalujte zelenou barvou jednotlivé lupínky. Stejně jako větvičky, i listy můžete vystříhat z plsti a na oblečení je přímo nalepit nebo našít. Jestli máte dostatek času, můžete listy vyšít, ale ty plastické, lepené, udělají větší parádu.

  V květinářství kupte umělé květiny s drobnými kvítky a rozstříhejte je na jednotlivé květy. Umělé okvětní plátky jsou většinou spojeny dohromady a mají plastový střed. Pokud bude mít střed tendenci vypadávat, rovnou ho vyndejte a použijte pouze okvětní plátky. V opačném případě nechte květ vcelku. Květy nalepte na oblečení pomocí lepidla na textil, stejně jako plstěné lístky.

  Dozdobte oblečení pomocí kožených provázků. Olemujte jimi rukávy v místě nadloktí a stejným způsobem můžete ozdobit také kalhoty.

  Jestli máte vysoké kožené hnědé boty, bude kostým ideální. Na závěr si vezměte zlatou barvu a namalujte na boty jemné ornamenty elfích kouzel.

  Tak a teď už jste skoro hotový elf.

 3. Jak ozdobit kostým elfa

  Základ kostýmu máme, teď ho ještě dozdobíme.

  Chybět by neměly nejrůznější elfí talismany. Potřebovat budete nejrůznější korálky, sklíčka, mušličky nebo kamínky, které lze oplést nebo uvázat na kožený řemínek.

  Pro elfí slečnu můžete vybrat melou mušličku a pověsit ji spolu s plstěným listem na hnědý kožený řemínek. Tan pak uvažte kolem hlavy tak, aby ozdoba visela ve středu čela. Krásně se bude vyjímat i velká skleněná kapka. Stejnou ozdobu můžete ovázat na manžety nebo vyrobit náramek ve stejném duchu. Skleněná kapka nebo jiný velký korálek krásně vyniknou také na krku elfí princezny.

  Pro elfího muže můžete vyrobit šperk z měděného lakovaného drátu. Několik silných drátů stočte do tvaru náramku, který bude mít elf přes nadloktí. Konce drátu stočte do smyček tak, aby se dotýkaly, ale aby bylo možné náramek stále rozevřít.

  Teď si vezměte tenký měděný lakovaný drát síly 0,3 mm a spojte jednotlivé silné dráty dohromady. Náramek opleťte a vypleťte zatočené konce. Na drátek průběžně navlékejte drobné korálky a mušličky s dírkou, aby byl náramek dostatečně zdobný.

  Teď už se podíváme jen na pár posledních doplňků.

 4. Jaké vybrat doplňky pro elfa

  K elfům a lesu patří neodmyslitelně koně a jeleni, na kterých se celé dny prohánějí. Elf je symbolem něčeho vznešeného a věčného, je to symbol krásy. Vznešená by měla být i jeho výbava.

  Krásně a elegantně bude vypadat s lukem nebo s kuší. Ideálně se podívejte v potřebách pro larp nebo se zkuste zeptat v hračkářství na dětský dřevěný luk. K dostání je i na všelijakých letních středověkých trzích.

  Nemáte-li možnost koupit hotový luk a šípy, postačí vám kousek čerstvé větve a provázek, který napnete mezi konce. Z rovného klacíku pak vyrobte šíp. Stačí, když jeden jeho konec naříznete a vsunete do něj barevné pírko. Z šedého výkresu vystřihněte kužel, stočte ho a slepte. Hotový hrot přilepte k šípu.

  Dále můžete elfa vybavit středověkou mošnou nebo rohem, kterým svolává lesní zvěř. S trochou šikovnosti dokážete elfí kostým vyrobit z většiny věcí, které doma najdete. Kostým nemusí být laděný do klasických barev a klasického tolkienovského stylu, ale můžete popustit uzdu své fantazii a vytvořit třeba sluneční nebo noční elfy. Polepte kostým pírky a máte sovího elfa. A teď honem do práce!

  Pro výrobu dalších masek se můžete inspirovat v našem článku Jak vyrobit masku.

  S proměnou v anděla vám pomůže náš článek Jak vyrobit andělská křídla.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak vyrobit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás