Jak vyčistit žehličku

Zdeňka Kolářová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vyčistit žehličku

  Jak vyčistit žehličku od vodního kamene

  V případě, že vlastníte novější žehličku, určitě vaše žehlička má funkci automatického čištění, a proto se tímto problémem nemusíte příliš zabývat. Stačí si v návodu nalézt, jak správně při zapnutí této funkce postupovat. Většinou se tato funkce na nových typech žehliček označuje Anti calc nebo nějak obdobně.

  V případě, že vlastníte starší žehličku je nutné k čištění použít například ocet nebo si můžete v drogeriích zakoupit přímo odstraňovač vodního kamene z žehliček. Vodní kámen v žehličce se dá čistit podobnými přípravky, jako když chcete vyčistit rychlovarnou konvici nebo vyčistit pračku.

 2. Jak vyčistit žehličku solí

  Běžná kuchyňská sůl je výborný prostředek k čištění připálenin na žehličce. Sůl opatrně naneste na hadřít a přejíždějte s ním po rozpálené žehličce. Musíte být velmi opatrní a dbát na to, aby se sůl nedostala do napařovacích otvorů.

 3. Jak vyčistit žehličku octem

  Ocet je výborný pomocník v každé domáctnosti a perfektně dezinfikuje a čistí různé povrchy. Přeborníkem je hlavně v čištění vodního kamene, ať už na sanitárních předmětech nebo například i na žehličce.

  Ideální je do mělké menší misky nalít ocet a opatrně ponořit celou plochu žehličky tak, aby se voda nedostala dovnitř žehličky. Většinou by mělo stačit několik minut, ale klidně žehličku můžete nechat v misce i přes celou noc.Ocet odstraní i přiláneniny na ploše žehličky. Stačí do octu namočit hadřík a přejíždět s ním nahřátou žehličku.

 4. Jak vyčistit žehličku zubní pastou

  Zubní pastu při čištění používají například i zlatníci při čištění šperků, tudíž se rozhodně nemusíte bát, že je to nějaký podivný nápad, že by pasta byla vhodná, jen si jdete čistit zuby.

  Skutečně stačí na hadřík nanést zubní pastu, co máte v koupelně a přetírat jím znečištěné plochy. Po aplikaci nezapomeňte otřít zbylou zubní pastu ze žehličky navlhčeným hadříkem.

 5. Jak vyčistit žehličku kyselinou citrónovou

  Kyselinu citrónovou nebo citrón lze využít při čištění povrchu žehličky, ale i vnitřně do žehličky. Stačí v horké vodě rozpustit kyselinu citronovou, nalít do žehličky a poté vypouštět páru.


JA
Jiří Adámek 01.11.2020 – 08:23

Čištění pastou je k ničemu, to vůbec nepomohlo

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma domácnost


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás