Jak vybrat motiv tetování

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak vybrat motiv tetování

  Tetování na celý život

  Především je potřeba si uvědomit, že tetování není jako pořídit si křečka. Neodejde za dva roky do věčných lovišť ani ho nebudete moci někomu darovat, když se vám zrovna nebude hodit. Tetování je na celý život. Stane se vaší neodmyslitelnou součástí a zestárnete s ním. A ono s vámi.

  Proto je potřeba vybrat takový motiv, který se vám bude líbit i za dalších pět dvacet nebo padesát let. Motiv, ke kterému budete mít vztah, který s vámi bude vnitřně rezonovat a kterého si budete sami vážit. Budete v něm vidět přesah, stále vám bude přinášet něco nového a bude pro vás vaším vlastním pokladem.

 2. Jaký motiv tetování si vybrat

  Jaký motiv tedy zvolit? Zkuste se zamyslet, co s vámi rezonuje dlouhodobě. Přeskočte aktuální lásky a chvilková nadšení a podívejte se do vlastního nitra, které období byste chtěli zvěčnit. Protože tetování je z velké části o konkrétním období. O době, kdy si ho necháte udělat, o myšlenkách, které v tu chvíli máte v hlavě a o tom, co s vámi vnitřně rezonuje. Váš přístup k životu, vaše odhodlání, názory i nálady, to vše by se mělo do tetování promítnout.

  Dlouhodobé hodnoty, které sytí vaši duši, s kterými večer usínáte a s kterými se ráno probouzíte. Hodnoty, které naplňují vaše dny, jsou hnacím motorem vašich snů a nedáte na ně dopustit. Vaše vize do budoucna.

  Podobným motivem se může stát třeba vzpomínka na dětství nebo na krásné léto. Něco vám drahého, co si chcete uchovat a co chcete, aby vám bylo stále připomínáno.

  Vyberte motiv, ve kterém budete cítit hloubku a přesah. Květinu, kterou vám jako malé trhala máma, šálek čaje, který vám vařila babička, hvězdu, kterou jste pozorovali s dědečkem. Minulost je jaká je a už se nezmění. To co v ní bylo krásné, už krásné zůstane a to především ve vašem srdci.

  Tetování vybírejte srdcem.

 3. Jaký motiv tetování si nevybrat

  Nevhodným motivem jsou většinou chvilkové a pomíjivé věci. Závany nadšení, která brzy vyprchají, chvilková poblouznění mysli a lásky, na které za chvíli zapomenete.

  Vzpomeňte si na vše, čemu jste v životě kdy věřili, na to komu jste dali své srdce a jak rychle to vyprchalo. Zapomeňte na tetování chvilkových vzplanutí v podobě jmen nebo slibů, chvilkových přesvědčení a naivní víry v lepší život a budoucnost. Život je především teď a tady, bez všech krásných představ, které můžou, ale také nemusí být pravda.

  Stejně nevhodné jsou nejrůznější motivy z filmů a seriálů, které vás aktuálně nadchly. Kačer Donald se může zdát jako vtipné tetování ve dvaceti nebo v patnácti, ale co budete dělat s Kačerem Donaldem v padesáti? Právě, že už nic. Ten už s vámi zůstane.

  Stejně nevhodná jsou i některá data. Například data úmrtí. Teď se vám zdá něčí odchod důležitý, ale lidská mysl má tendenci na to bolestivé zapomínat a pamatovat si jen to krásné. Časem se i přes tuhle bolest budete chtít přenést a nebudete chtít, aby vám ji denně něco připomínalo.

 4. Jak se ujistit ve výběru tetování

  Vyberte si napevno motiv tetování a počkejte i pár měsíců, než se necháte skutečně tetovat. Jestli vás motiv za tu dobu neomrzel, jedině dobře. Máte-li už po měsíci odlišnou představu, buďte rádi, že jste se nenechali tetovat hned.

  Motiv si zkuste vytisknout a nechte ho ležet někde, kde ho budete mít denně na očích. Choďte kolem něj, berte ho do ruky, usmívejte se na něj. Teprve až se s ním dokážete vnitřně sžít a budete ho považovat za svou součást, nechte si ho vytetovat napevno.

 5. Kde se nechat tetovat

  Další důležitou volbou je umístění tetování. Jak vlastně vybrat vhodné místo? Ideální místo pro tetování prakticky neexistuje. Záleží na velikosti, barvě, motivu, povaze tetování a mnoha dalších faktorech.

  Jedním z nich je to, zda chcete, aby bylo tetování neustále všem na očích, nebo chcete mít možnost ho schovat pod oblečení. Ať už kvůli pobytu ve společnosti nebo třeba jen kvůli vlastní možnosti volby. Třeba podle toho, jak se zrovna budete ráno cítit. Nebo podle ročního období.

  K ročnímu období patří i to, že pigment, z kterého je barva vyrobena, má tendenci na slunci blednout. Tetování na ruce tak bude vystaveno neustálému přímému kontaktu se sluncem a ruku na srdce, kolikrát byste jen tak vyběhli bez opalovacího krému, protože těch pár hodin se přece nic nestane. Stejně tak nedovedete-li si představit léto bez toho, abyste leželi dva týdny na pláži v poledním slunci, zvažte, zda nepůjdete tetováním sami proti sobě.

  U žen je důležité, zda plánují rodinu nebo ne. Říká se, že když žena po těhotenství zhubne na svou původní velikost, tetování, které bylo na napnuté kůži břicha, se vrátí do normální podoby. Stejně jako všude, i zde se však najdou výjimky a nemůžete dopředu s jistotou vědět, že právě vy mezi ně nebudete patřit.

  Podívejte se také jak pečovat o tetování.

  Na závěr vám přeji, ať si vyberete to nejkrásnější tetování jen pro vás a nenecháte si do toho od nikoho mluvit. Krásný způsob jak si vybrat vlastní motiv tetování je skrze meditaci s tím vám poradí naše články Jak začít meditovatJak meditovat.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma dekorace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás