Jak pečovat o tetování

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak pečovat o tetování

  Jak pečovat o čerstvé tetování

  Prvně bych ráda upozornila, že článek je především orientační, abyste věděli, co vás přibližně čeká, když se necháte tetovat. S přesnou péčí o čerstvé tetování vás seznámí sám tatér, u kterého se necháte tetovat, a odpoví vám na všechny vaše otázky. Zanedbané hojící se tetování by mohlo vést k vážným zdravotním komplikacím, proto je potřeba to nepodcenit.

  Nejprve se možná podívejte na to, jak tetování vybrat.

  Hned čerstvé tetování vám tatér prvně vydezinfikuje, otře ubrouskem a po té zabalí do průhledné folie, aby se do rány nedostaly nečistoty.

  Folie by na kůži měla zůstat několik hodin, takže většinou ještě ten den ji už můžete sundat. Tetování je v podstatě velká otevřená rána, která se potřebuje zatáhnout.

  Tetování je potřeba pravidelně mazat. První dny i každých pár hodin. K tomu je ideální krém Bepanthen. Tetování je potřeba namazat jen tenkou vrstvou, aby mohla kůže dýchat. Krém se zpravidla uchovává v lednici, věřte mi, že pokud máte na těle velkou otevřenou ránu, která první dny samozřejmě bolí, je-li v místě, které při běžném pohybu namáháte, budete setsakra rádi, že si jednou za pár hodin můžete rozbolavělou kůži namazat něčím studeným.

  Tetování lze pravidelně omývat jemným antibakteriálním mýdlem.

  Kdybyste kůži pravidelně nemazali, mohla by vyschnout. To by nebylo zdravé ani pro samotnou kůži, ani pro tetování. Kůži je potřeba mazat alespoň čtyřikrát denně.

 2. Jak pečovat o hojící se tetování

  Nejnáročnější je první týden. Ve chvíli, kdy už je tetování lehce zhojené a přichází druhý a třetí týdne, stačí kůži mazat jen ráno a večer.

  S tetováním byste si také měli zajít do salonu, kde vám ho udělali, aby se na vás někdo podíval, zda se kůže dobře hojí.

  První týdny byste neměli vůbec chodit do bazénu.

  Vyhnout byste se měli také soláriu a v prvních týdnech i přímému sluníčku.

  Používat by se neměla jiná mast než ta předepsaná.

  Tetování také nijak nezakrývejte. Gázou ani ničím podobným.

  Na tetování se budou přirozeně tvořit jemné stroupky. Ty v žádném případě neodlupujte. Počkejte, až sami odpadnou. Stroupky budou samozřejmě svědit, ale vydržte to a tetování neškrábejte. Na pěkný motiv ta trocha nepohodlí stojí. Zásahem do procesu hojení byste mohli tetování zdeformovat.

 3. Jak pečovat o starší tetování

  I když už za sebou máte fázi hojení, na tetování nelze zapomínat ani v následujících měsících a letech.

  Stejně jako každá jiná barva, i pigmenty použité při tetování na slunci blednou.

  Používejte pravidelně ochranný krém s vysokým faktorem a nenechávejte tetování vystavené dlouhodobě přímému slunci.

  I když máte tetování schované pod oblečením, nezapomínejte, že i skrze tenkou průsvitnou látku projdou sluneční paprsky. To platí hlavně pro ženy a jejich tenké letní halenky a šaty.

  Zapomeňte také na dlouhé hodiny strávené opalováním se u vody na přímém slunci. Tetování to příliš svědčit nebude.

  Zatím co budete doma odpočívat s čerstvým tetováním, zkuste se pustit do něčeho tvůrčího, ať vám čas rychleji uteče. Inspirovat se můžete našimi články Jak využít zavařovací skleniceJak využít plechovky od piva.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma krása


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás