Jak využít krabice

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít krabice

  Jak využít krabice jako úložný prostor?

  Zařizujete dětem pokojíček nebo jen potřebují další úložný prostor na hračky? Sama byste ráda měla novou dekoraci v obývacím pokoji nebo úložný prostor navíc v ložnici? Nepochybně se vám doma povaluje množství krabic od bot nebo jiných s víkem. Ať už jsou vaše důvody pro výrobu vlastního úložného prostoru ekologické nebo finanční, poradím vám jak na to.

  Když jsem byla malá, s mámou jsme vyráběly právě takové krabice. Jako malému dítěti mi bylo jedno, že je to z finančních důvodů, měla jsme čistě jen radost z toho, že něco takového děláme. Dostala jsem reklamní časopisy na květiny a rostliny do zahrady, vybrala si nejrůznější barevné kombinace a na staré krabice jsme z nich vytvořily koláž. Máma pak už jen krabice přetáhla průhlednou lepicí páskou, aby se daly v případě potřeby otřít a paráda byla na světě.

  Dnes si můžete ve výtvarných potřebách nakoupit nejrůznější hobby papíry, se třpytkami, s nejrůznějšími motivy, plastické či prostřihávané, jaké vás jen napadne. K tomu můžete dokoupit nejrůznější nalepovací mašle, textilie, papírové výstřižky, knoflíky, zkrátka co vás napadne, to už nejspíš někdo vymyslel a prodává.

  Krabici i víko prvně polepte barevným papírem, ideálně s hladkým povrchem, aby se z něj dobře utíral prach. Na barevný papír nalepte už zmiňované drobnosti. Dejte pozor, aby krabice i víko nebyly oblepené příliš a krabice se dala stále zavírat.

  Pokud máte doma nepotřebný karton navíc, můžete vnitřek krabic rozdělit přepážkami.

  Pokud polepíte krabic větší množství, můžete na ně doplnit štítky a popsat krabice podle toho, na co je využijete. Pokud máte více dětí a krabice jsou pro ně, můžete na ně napsat jejich jména. Krabice se výborně hodí také na úschovu hraček pro vaše čtyřnohé přátele a v takovém případě můžete na jmenovky napsat jejich jména.

  Krabice na drobnosti nemusí vzniknout jen z těch nepotřebných. Vaši kreativitu podpoří také Sada kartonových boxů, která je přímo určena na ukládání věcí. Design koupených krabic můžete doplnit stejně nápaditým způsobem jako krabice od bot. Připojit můžete také již zmíněné přepážky.

 2. Jak využít krabice pro kočky?

  Když už je řeč o čtyřnohých kamarádech, kočky krabice milují. Vedle všemožných pelíšků a košíčků dají leckteré kočky přednost obyčejné papírové krabici. Proto pokud ji necháte stát na nečekaném, ale klidném místě, kočka ji s notnou dávkou zvědavosti dříve či později objeví a ustele se v ní. Po pár dnech můžete krabici přesunout jinam nebo umístit v bytě přímo jinou.

  Můžete také propojit několik větších krabic nebo je nechat zavřené a jen do nich udělat otvory. Kočička jimi bude nadšeně prolézat, a pokud si s ní budete hrát a škádlit ji kouskem provázku, před kterým se bude moci schovat do svého nového úkrytu a „nepozorovaně“ na vás číhat, uděláte jí radost ještě větší.

 3. Jak využít krabice jako domeček pro panenky?

  Pokud je řeč o domečcích, nemusejí být jen pro kočku. Větší množství menších a velkých krabic se vám bude hodit také na nový zámek pro princezny.

  Vezměte si jednu větší krabici a odřízněte přední stranu. K ní připojte po bocích menší krabice, které budou představovat křídla zámku, a opět odřízněte přední strany. Z dalšího kartonu vytvořte podlahy zámku, čímž oddělíte jednotlivá patra od sebe. Pokud jsou krabice velké, připojte několik přepážek, ať vytvoříte více pokojů. Vše dobře slepte dohromady. Na vrchol stavby připojte menší krabice představující věže. Použít můžete také ruličky od toaletního papíru a kuchyňských utěrek, aby byly věže kulaté. Nezapomeňte v takovém případě připojit střechu, aby do zámeckých komnat nepršelo.

  Krabice nelepte lepicí páskou, dětem by na ní později nedržela barva. Nezapomeňte mezi jednotlivými pokoji vyříznout dveře, aby jimi princezny mohly procházet. Stejně tak propojte křídla zámku s hlavní částí.

  Do strany zámku, která je uzavřená, prořízněte okna.

  Jakmile jsou základní stavební práce hotové, děti mohou zámek pomalovat barvami. Zámek podložte novinami, abyste neměli podlahu od barvy. Barvy nechte dobře zaschnout.

  Nyní si vezměte dřevěné špejle a nalámejte je na kousky o něco širší, než jsou okna. Nad okna je přilepte – budou představovat garnýže. Vezměte si malé obdélníčky látek a kouskem mašličky je svažte v jejich středu. Přilepte po okrajích oken, abyste vytvořili záclonky.

  Nyní si vezměte tři malé krabičky od sirek a přilepte je na sebe. Na přední stranu výsuvné části přilepte malý dřevěný korálek a celé oblepte papírovou stuhou. Vznikne vám tak malý noční stoleček pro panenky. Z krabiček od léků a čajů můžete vytvořit postel, skříň a další nábytek pro panenky.

  Nasušte květiny a z malých plastových lahviček od léků vytvořte dekoraci. Ustřihněte polovinu krabičky od lentilek a vytvořte odkládací prostor pro deštníky. Nejrůznější kousky látek vám poslouží jako koberečky a přehozy přes postel.

  Ve výtvarných potřebách můžete zakoupit polymerovou hmotu a nechat děti vytvořit nejrůznější sady nádobí pro panenky, hřebeny na vlasy nebo třeba věšák na oblečení.

  Zámek můžete doplnit také plastovými pejsky a na střechu umístit holuby.

  A pokud vám zbyla menší krabice, nezapomeňte, že každý pořádný zámek by měl mít vlastní jízdárnu.

  Pokud vám zbyl přebytečný karton, zužitkovat vám ho pomůže návod Jak vyrobit andělská křídla.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma dekorace


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás