Jak upéct řepu

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak upéct řepu

  Co budete potřebovat k pečení řepy

  Uvažujete o tom, že zkusíte řepu upéct, ale stále váháte, zda se do tohoto druhu přípravy pustit? Máte obavy, že přípravu nezvládnete? Pak vás musíme uklidnit – opravdu se není čeho obávat! Upéct řepu je velmi jednoduché a troufáme si tvrdit, že celý postup zvládnou i začátečníci. Proč to tedy nezkusit?

  Zároveň je třeba také zmínit, že pro tento typ přípravy budete potřebovat jen minimum surovin. Základ tvoří samozřejmě červená řepa, dále si připravte také trochu olivového oleje, soli a pepře. Můžete (ovšem nemusíte) také použít různé druhy bylinek – řepu skvěle dochutí například tymián či bazalka.

  Potřebovat budete také alobal, neboli aluminiovou fólii. Do ní budete během pečení řepu balit.

 2. Kolik času si vyhradit na pečení řepy

  Ptáte se, kolik času budete potřebovat pro přípravu pečené řepy? To záleží především na tom, jak moc propečenou budete řepu chtít. Zpravidla je třeba počítat s časem pečení 30-60 minut.

 3. Jak upéct řepu

  Nyní se již pojďme představit samotný postup.

  Asi pro nikoho nebude překvapením, že si na samém začátku předehřejeme troubu zhruba na 200-220°C.

  Poté řepu omyjeme, osušíme a bez loupání ji vložíme na alobal. Lehce ji zakápneme olivovým olejem, jemně osolíme a opepříme, případně také posypeme bylinkami. V dalším kroku ji do alobalu dobře zabalíme.

  Jakmile máme řepu takto připravenou, vložíme ji na pekáček do předehřáté trouby. Průběžně pak kontrolujeme, zda není řepa již hotová – přes alobal do ní zkusíme zapíchnout nůž. Řepa je hotová ve chvíli, kdy do ní jde nůž zapíchnout velmi lehce.

  Následně ji vyndáme z trouby a necháme trochu vychladnout. Na závěr ji oloupeme a nakrájíme na menší kousky.

 4. Jak jíst pečenou řepu

  A jak pečenou řepu jíst? Možností je hned několik! Můžete ji přidat do salátů, pomazánek, těstovin, nebo ji jíst nakrájenou na plátky (například v kombinaci se sýrem).

  Jak již bylo zmíněno, řepu lze upravovat různými způsoby. Kromě pečení můžeme řepu například vařit. Stejně tak ji ale můžete zkusit naložit.

  V případě, že máte k dispozici zahradu, můžete si zkusit řepu sami vypěstovat. Není přece nad zeleninu z vlastní zahrádky!


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak upéct


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás