Jak si žehlit vlasy

Hana Papežová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak si žehlit vlasy

  Jak správně vybrat žehličku na vlasy

  Nejšetrnější jsou žehličky s keramickým nebo teflonovým povrchem.

  Keramický – Dobře a rovnoměrně drží teplo. Celkem rychle se zahřívá na potřebnou teplotu. Keramické žehličky jsou velice šetrné, z toho důvodu doporučujeme použít pro jemné nebo tenké vlasy.

  Teflonový – Chrání vlasy před přílišným teplem. Pokud chcete používat stylingové přípravky, tento materiál zabraňuje jejich připalování.

 2. Jak chránit vlasy před poškozením žehličkou

  Přese všechny ochrany žehlení vlasy mírně poškozuje. Z toho důvodu se snažte žehlit maximálně dvakrát týdně. Ideální teplotou, kterou byste měli udržovat, je kolem 200°C. Před samotným žehlením vlasů, vlasy pořádně rozčesejte.

  Po rozčesání naneste na vlasy ochranný přípravek, proti poškození vlivem tepla. Pořádně naneste na celou délku vlasů. Nikdy nežehlete nebo nekulmujte vlasy, které jsou ještě mokré. Vlasy by se mohly poškodit. Proto si dejte záležet na tom, abyste je pomocí fénu vysušili, a teprve potom začněte s dalšími úpravami.

  Nikdy nenanášejte na vlasy lak nebo gel před samotnou úpravou. Lak by se do vlasů “zažral” a hříva by pak nemusela jít rozčesat.

 3. Jak si žehlit vlasy

  Horní patro vlasů sepněte skřipcem. A spodní patro po jednotlivých užších pramenech začněte žehlit. Tímto způsobem docílíte lepšího účesu. Žehlit začněte od shora dolů. Berte si do ruky užší prameny vlasů. Stačí je přejet jednou pěkně plynule od shora až dolů. Vlasy se tak nebudou tolik ničit.

  Jakmile vyžehlíte jedno patro vlasů, popusťte další prameny ze skřipce. Pokračujte stejným způsobem s dalšími prameny vlasů. Sice vám zabere více času vyžehlit vše po menších pramenech, ale pro vlasy je to šetrnější způsob.

  Nejhůře půjdou rovnat takové ty malé vlásky přímo u hlavy. I přesto se je snažte přejet žehličkou jen jednou a více je nepoškodit.

  Po vyžehlení všech pramenů vlasy pečlivě rozčešte, ideálně rovným hřebenem. Vyčešete tak ještě přebývající zacuchané a poškozené vlasy. Pro ošetření a lepší ochranu vlasů naneste ošetřující vyživující olej nebo jiný přípravek.

  Jestliže chcete déle udržet výsledek žehlení, pomůže lak na vlasy. Posléze půjdou vlasy upravit pomocí gumičky či sponek a pořád si budou držet svůj tvar.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak postupovat


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás