Jak si namalovat obočí

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
  1. Jak si namalovat obočí

    Jaký zvolit tvar obočí

    Pokud chceme začít brát péči o obočí vážně, je vhodné ho nejdříve vytvarovat. K tomu poslouží dvě tužky nebo štětce. Ty položíte křížem u tzv. křídla nosu. Jednu položíte tak, aby šla vzhůru vedle nosu. A duhou nasměrujete k vnějšímu koutku oka. Tím si vyhraníte správné okraje obočí. Vše, co přesahuje, by mělo zmizet.

    Obočí by mělo v prvních dvou třetinách pomalu stoupat, pak rychleji klesat. Ne vždy máme tento tvar obočí. Ale dá se mezi chloupky najít. A odstranit vše přebytečné. Napoprvé pomůže kosmetička nebo vizážista. Potom už správnou linii obočí zvládnete udržovat sami. Jestliže se vaše obočí vymyká onomu ideálnímu tvaru, nevadí, s jeho předěláváním to nijak nepřehánějte. K obličeji se vždy nejvíce hodí přirozené obočí.

  2. Jak si vytrhat obočí

    Postupovat bychom měli od vnějšího okraje, potom pokračovat ve spodní linii směrem k nosu. Pokud je nutná i úprava nad obočím, opět začneme venku. Během trhání postupujeme opatrně, kůži tlačíme k obličeji, aby vytrhnutí chloupku trvalo co nejkratší dobu a bez zbytečného dráždění.

    Obočí trháme vždy alespoň několik hodin před tím, než někam jdeme. Nejlépe tedy před spaním. Dáváme si záležet na tom, abychom ruce i pinzetu měli čisté. Tím se vyhneme zavlečení infekce, která by nás dokázala nepříjemně potrápit.

  3. Jak si vytvarovat obočí

    Některé obočí může být i příliš husté. V tom případě se vyplatí jej protrhat, aby ztratilo svůj zamračený a tvrdý výraz. A pak už jen udržujeme nastavený tvar, se kterým nám pomohli například v salonu krásy.

  4. Jak si nabarvit obočí

    Barvení obočí je jedním ze způsobů, jak jej zvýraznit a přitom si také zjednodušit pozdější práci s líčením. Pokud se rozhodnete pro doplnění barvy obočí, volte přirozené tóny vašich vlasů. Případně barvu vlasů použijte i na obočí.

    Stačit ale může pouze tužka na obočí, jemná řasenka, či stíny na obočí. Ty však musíte nanášet denně, stále dokola. Na rozdíl od výše zmíněné barvy. Ještě je samozřejmě možnost nechat si udělat tzv. trvalé (permanentní) obočí, tedy nechat si ho vytetovat. V tomto případě se doporučuje tetování na kratší dobu, protože tvar obličeje se s věkem mění. Volte tedy variantu na jeden až tři roky, déle ne. Nová linka se pak musí přizpůsobit změnám obličeje způsobeným věkem.

  5. Jak si namalovat obočí

    Jak postupovat při líčení obočí? Je několik způsobů i použitelných líčidel. Nejčastěji používáme tužky na obočí. Ale pozor, v žádném případě jimi nesmíme přetáhnout najednou celé obočí, tedy jedním tvrdým a nepřerušovaným tahem. Když chceme namalovat obočí tužkou, postupujeme následovně:

    Nejdříve obočí vykartáčujeme do požadovaného tvaru, tedy srovnáme chloupky tak, jak si přejeme, aby zůstaly. Pak teprve chybějící chloupky a prosvítající místa doplňujeme jemnými čárkami, které pak dokreslíme jemnými tahy. Můžeme ještě před nanesením tužky dát pod obočí rozjasňovač. Ten obočí přirozeně zvýrazní.

    Když chceme použít stíny na obočí, budeme potřebovat zešikmený štětec. A s jeho pomocí doplníme právě ony chybějící chloupky. Stínové nalíčení obočí vypadá nejpřirozeněji.

  6. Jak zafixovat obočí

    Celkový výsledek ještě musíme i zafixovat. A použít lze ledacos, na co jsme zvyklé i u vlasů. Tedy lak na vlasy (pozor na oči!), gel na vlasy a pak obočí vykartáčovat. Dost pomůže i stará řasenka, ve teré už je sice málo řasenky na namalování dokonalých řas, ale na vykartáčování, nasměrování a jemné nabarvení obočí ještě stačí. Řasenka přitom obočí také zafixuje.

  7. Jak se starat o obočí

    Péče o obočí je v podstatě stejná jako o ostatní části obličeje. Jde o pravidelnou očistu od líčidel, ale i zplodin z okolí, pravidelnou výživu, hydrataci, ale občas se hodí i maska, balzám a i další rozmazlování. Pečlivě postarat se musíme také o pokožku pod obočím – zejména po vytrhávání.

    Nezbytnou součástí péče o obočí je i zdravá výživa. Pokud se budeme stravovat nekvalitně, nemůžeme čekat, že tělo bude schopné vyprodukovat krásné a zdravé obočí a pleť. Se zdravou výživou souvisí pak i zdravý životní styl, včetně relaxu, pravidelného pohybu a pobytu ve zdravém povětří.

    Výživu zaměřme zejména na potraviny, co obsahují vitamin E, B-komplex, B12 nebo vitamin E, D-panthenol. Až budeme hledat výživu pro řasy, tedy masku nebo balzám, měla by obsahovat to samé. A k tomu ještě i glycerin.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma krása


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás