Jak si oholit nohy

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak si oholit nohy

  Jak si dokonale oholit nohy

  Ačkoli se holení nohou může zdát jako banalita, ve skutečnosti je to naopak. Pro dokonale oholené nohy je potřeba udělat mnohem více, než jen přejet kůži žiletkou. Z depilace se pak stává rituál.

  Den před holením si udělejte tělový peeling. Zbavíte tak kůži odumřelých buněk. Chloupky pak nemají tendenci zarůstat a navíc zůstanou nohy hladší delší dobu.

  Před samotným holením se sprchujte, nebo koupejte alespoň 10 minut. Chlouky změknou a navíc se v teplé vodě roztáhnou póry a břit žiletky dostanete blíže ke kořínkům. Hladší kůže docílíte také tím, že holicí rituál budete praktikovat večer. Přes noc se póry zatáhnou a kůže si odpočine od podráždění.

  K holení používejte pěnu na holení. Pokud jí nemáte, zkuste využít vlasový kondicionér. Žiletka mnohem lépe klouže a holení bude efektivnější. Většina žen je zvyklá pro holení používat sprchový gel. To se ale nedoporučuje. Mnohem lepší je holení jen s vodou.

  Pro dokonalé oholení je vhodné pořídit si kvalitní žiletku. Jednorázové břity využívejte na dovolených, ne k dlouhodobému holení. Kvalitní holicí strojky mají více břitů a holení je rychlejší a efektivnější.

  Holte se po směru růstu chloupků. I když se to zdá nepravděpodobné, holení po směru má stejný efekt, jako holení proti. Ovšem bonusem je, že nedochází k tak silnému podráždění pokožky a chloupky nezarůstají.

  Po holení naneste na nohy speciální přípravek po holení. Tyto přípravky dezinfikují a zklidňují. Chybu neuděláte ani obyčejným tělovým mlékem.

 2. Jak si oholit nohy na sucho

  Holení na sucho žiletkou se určitě nedoporučuje. Pro kůži je to velmi drastická metoda. Ovšem k holení na sucho najdete na trhu kosmetické přípravky k tomu určené.

  Krém na holení koupíte v drogerii. Nohy potřete, krém se napění. Pak už jen holíte obyčejnou žiletkou a za pár minut máte nohy hladké. A nemusíte do sprchy.

  Druhou variantou suchého holení je použití holicího strojku. Počáteční investice bude trochu vyšší, ovšem strojek bude sloužit mnohem déle, než koupené břity.

 3. Jak oholit nohy muži

  I muži se zabývají zbavováním tělesného ochlupení. Holení nohou se však netýká jen sportovců. Některé ženy preferují oholené nohy i na mužském těle.

  Pokud jsou chloupky dlouhé a husté, je potřeba je nejdříve zkrátit a zastřihnout. K tomu pomůže strojek se zastřihávačem. Postup je dále stejný jako u holení ženských nohou.
  Platí, že peelingem před holením nic nezkazíte. Stejně jako ženské chloupky, i pánské změknou při delším sprchování, nebo koupeli. Používejte pěnu na holení.

  Dbejte na hygienu a pro holení zvolte jen čistou a ostrou žiletku. Tu je potřeba pravidelně proplachovat a zbavovat zanesení chloupky.

  I u mužů po holení použijte kosmetický přípravek, jenž má dezinfekční účinky a zklidňuje pokožku.

 4. Jak epilovat nohy cukrovou pastou

  Depilační sady zakoupíte běžně v obchodě. Výhodou cukrové pasty je fakt, že je vhodná pro začátečníky a můžete si jí vyrobit i doma. Navíc epilace cukrovou pastou není tak bolestivá, jako epilace voskem.

  Cukrovou pastu naneste na nohy proti směru růstu. Nanášet ji můžete rukou, nebo dřevěnou špachlí. Pastu nechte přilnou k chloupkům. Poté rychle strhněte po směru růstu ochlupení. Strhávejte pastu rukou. Pastu pak můžete použít znovu. Pokud se z nějakého důvodu nechcete pasty dotýkat, použijte pásky.

  Po epilaci omyjte nohy čistou vodou bez použití mýsla, nebo sprchového gelu. Pokožku osušte jemným ručníkem a naneste chladivý a zklidňující gel. Například z aloe vera.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma krása


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás