Jak nastavit Google Pay

Jiří Podval
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nastavit Google Pay

  Co je Google Pay

  Google Pay je mobilní aplikace pro systémy Android, díky které můžete platit na miliónech míst ve světě. Princip je stejný jako u platebních karet, které podporují bezkontaktní platby, pouze s tím rozdílem, že svojí kartu máte již nahranou v aplikaci. Nemusíte tak při každé platbě vyndavat peněženku a hledat v ní kartu. Stačí pouze použít mobil a svůj účet zaplatit.

  Službu Google Pay poskytuje již několik stovek bank z celého světa a podporovány jsou všechny typy platebních karet.

 2. Kde se dá použít Google Pay

  Jak nastavit Google PaySlužbu Google Pay můžete využít na více než 144 000 místech v České republice.

  U pokladny stačí hledat na platebním terminálu tyto symboly:

  Jak nastavit Google Pay
  Jak nastavit Google Pay

  Mezi největší obchodní řetězce, kde můžete Google Pay použít patří Albert, Billa, H&M, Lidl, McDonald´s nebo třeba RegioJet.

 3. Jak přidat platební kartu do Google Pay

  Jak nastavit Google PayPřidat kartu do aplikace Google Pay můžete dvěma jednoduchými způsoby. Platit lze kartou debetní nebo i kartou kreditní.

  První z nich je vyfocení karty do mobilu. Důležité je kartu do rámečku důkladně zarovnat. Aplikace si už  čísla z karet dokáže sama doplnit. Po úspěšném nafocení karty přejdete přímo k ověření vlastníka.

  Druhá varianta, jak přidat platební kartu do aplikace Google Pay, je její ruční zadání. V tomto kroku zadáte všechny potřebné údaje jako je například číslo karty.

 4. Jak ověřit kartu na Google Pay

  Jak nastavit Google PayOvěření karty v Google Pay je velmi rychlé a máte na výběr opět několik způsobů. Ověření karty probíhá vždy na straně vaší banky, která vám zasílá bezpečnostní kód. Proto si zkontrolujte, zda máte u banky uvedeno aktuální telefonní číslo a e-mail.

  Ověření e-mailem nebo SMS

  Ověřovací kód vám banka v tomto případě zašle během několika minut. Pokud vám kód nebude doručen, doporučujeme kontaktovat vaší banku.

  Ověření telefonním hovorem

  Do své banky můžete také zavolat a o ověřovací kód požádat. Některé instituce také nabízí, že vás budou sami kvůli ověření kontaktovat.

  Ověření přes mobilní aplikaci

  Pokud používáte mobilní aplikaci pro přihlašování k účtu, můžete zjistit i zde ověřovací kód. Pro podrobnější postup, kde kód najít kontaktujte svojí banku.

  Ověření naúčtováním vratného poplatku

  V případě, že chcete ověřit kartu pomocí vratného poplatku, bude vám z účtu stržena drobná částka (několik haléřů). Tento poplatek bude vrácen na účet do 24 hodin.

  Pokud se rozmýšlíte, jaká banka pro vás bude nejvhodnější a nechcete platit poplatky za vedení účtu, podívejte se na nás předchozí článek Bankovní účet zdarma.


Jn
Jiří nenička 26.04.2021 – 03:42

Chtel bych se zeptat jestli je možné propojit nebo se synchronizovat PAYSAFECARD a GOOGLE PAY děkuji za odpověď popřípadě o zaslání způsobu jak to provést dekuji

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma finance


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás