Jak nakreslit cop

Ivana Švarcová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nakreslit cop

  Jak nakreslit cop – začínáme

  „Nasťa má lepší cop!“ Kdo by neznal repliku Marfušy z ruské pohádky Mrazík. Víte ale, jak takový cop zaplést nebo dokonce jak cop nakreslit? Nakreslit cop není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, ale s naším návodem to jistě hravě zvládnete.

  Když chceme nakreslit cop, je dobré si předem nějaký copánek zaplést, abychom poznali systém. Třeba třásně na koberci nebo barevnou vlnu, nemáme-li zrovna po ruce dlouhé vlasy.

  Základní náčrtek tužkou bude vypadat jako na obrázku. Krátký tah měkkou tužkou šikmo dolů, pak další z druhé stany, a tak pořád dolů na požadovanou délku copu. Tahy tužkou se postupně zkracují.

 2. Jak nakreslit cop

  Jak nakreslit cop – pleteme

  Nyní začneme zaplétat. Fixem nebo perem prokreslujeme jednotlivé zapletené prameny vlasů. Pleteme ze tří pramenů. Dobře sledujeme obrázek. Čáru tužkou vždy jakoby protáhneme směrem nahoru, až se dotkne čáry nad.

  Možná budeme potřebovat několik pokusů, než se nám podaří nakreslit zapletený cop správně. Důležitý je výchozí základní tvar, podobně jako když chceme nakreslit oko nebo nakreslit mandalu.

 3. Jak nakreslit cop

  Jak nakreslit cop – černobílá kresba

  Konečně se nám podařilo cop dokončit. Na konci vlasů nakreslíme gumičku nebo mašli. Jednotlivé prameny také detailněji prokreslíme, naznačíme několik oddělených vlasů.

 4. Jak nakreslit cop

  Jak nakreslit cop – barva

  Cop vybarvíme podle toho, jakou barvu vlasů máme rádi. Nezapomínáme na oživení různými odstíny. Například malujeme-li plavý cop, je dobré přes základní slámový podklad hnědými a třeba i cihlovými pastelkami nakreslit vlasy v jednotlivých pramenech.

  Chceme-li nakreslit vlasy tmavé – hnědé nebo černé, použijeme naopak na prokreslení pastelky světlejší. Na černý cop klidně i odstíny modré.

  Můžeme i jemně vystínovat.

 5. Typy copů

  Základní a nejznámější copánek je spletený ze tří pramenů. Postupně, střídavě zleva a zprava překládáme horem vnější pramen mezi zbývající dva.

  Obdobný je tzv. francouzský cop, který se zaplétá stejně, ale už od temene hlavy. K základním pramenům se postupně ze stran přibírají další vlasy.

  Další typ copu je rybí cop, ten se splétá ze čtyř pramenů.

  Cop na hlavě můžeme mít jeden, a to vzadu nebo na straně. Nejen holčičky rády nosí dva copánky vedle uší. Dlouhý cop si omotáme kolem hlavy jako věnec. Oblíbená móda jsou zapletené copánky z umělých nebo přírodních vlasů připevněné k našim původním pramenům.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak nakreslit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás