Jak nakreslit tulipán

Klára Hrnčířská
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nakreslit tulipán

  Jak nakreslit tulipán – základní tvary

  Květiny svou oblibu nikdy neztrácejí a to ani ty kreslené. Ať už chcete udělat radost sobě, vytvořit přání mámě ke svátku nebo doplnit drobnou kresbičkou přání pro přítelkyni, květinou nic nepokazíte. V několika jednoduchých krocích se podíváme na to, jak nakreslit tulipán. A abyste neměli jednu osamocenou květinu, poradím vám, jak jich nakreslit celou kytici a doplnit ji o další drobné prvky. Pokud se kreslení nevěnujete, nemusíte mít obavy, kresbu podle návodu zvládnou i malé děti. Navíc budou tulipány kreslené z lásky a to se počítá.

  Nejprve se rozhodněte, kam chcete kytici tulipánů umístit a jak by měla být velká. Kytice je ideálním motivem na přáníčka k narozeninám, Valentýnu nebo mamince ke Dni matek. Prvně se tedy rozhodněte, za jakým účelem kresba vznikne a zda budete jen kreslit nebo chcete použít také barvy.

  Pokud budete jen kreslit (pastelky, voskovky, pastel), bude vám stačit papír s nízkou gramáží. Pokud máte náladu na barvy (akvarel, tempera, akryl, kvaš), zvolte papír s vysokou gramáží, aby se vám při práci nevlnil.

  Pokud vyrábíte přáníčko nebo jmenovky, můžete zvážit použití barevného papíru. Vhodný bude pod pastelky nebo pastel a některé barvy. Papír volte vždy velice světlý, ideální jsou odstíny béžové a krémové. Použít můžete i světlé pastelové tóny jako je meruňková nebo růžová. Na tmavém podkladě by se vám kresba ztrácela. U akvarelu volte raději bílý papír.

  Kytici si načrtněte několika lehkými tahy tužkou. Vyvarujte se detailů, pouze se zaměřte na základní rozložení hmoty.

 2. Jak nakreslit tulipán

  Jak nakreslit tulipán – zpřesnění linií

  Pokud už máte kytici umístěnou, zpřesněte jednotlivé linie a přidejte další tahy tužkou. DO kytice můžete začlenit i jiné květiny, než jsou tulipány. Pomůže vám návod Jak nakreslit kytku, který vám poradí jak na kopretinu a růži.

 3. Jak nakreslit tulipán

  Jak nakreslit tulipán – obrys

  Jakmile máte kytici tulipánů předkreslenou, můžete se pustit do obtažení fixem. Pokud chcete později tulipány vymalovat barvami, zvolte raději voděodolný fix. Nejprve obtáhněte základní tvary. Detaily počkají do dalšího kroku.

 4. Jak nakreslit tulipán

  Jak nakreslit tulipán – detaily

  Ve chvíli, kdy máte obtažené základní tvary, můžete připojit detaily. Naznačte rýhování okvětních plátků nebo třeba dokreslete kapky rosy. Dokreslit můžete malého pavoučka pro štěstí, který se může spouštět z tulipánových listů. Podívat se můžete do návodu Jak nakreslit pavouka.

 5. Jak nakreslit tulipán

  Jak nakreslit tulipán – barva

  Teď je čas na barvu. Vytáhněte fixy a pastelky a pusťte se do toho. Květiny jsou ideální, abyste se barevně vyřádili. Proto se nebojte zářivých a jasných barev a udělejte kytici krásně barevnou.

 6. Jak nakreslit tulipán

  Jak nakreslit tulipán – barva

  Když už máte květiny vybarvené, doplňte na závěr pár drobností, které kytici ozvláštní a vdechnou tulipánům zvláštní nádech kouzla. Doplnit můžete včely nebo třeba srdíčka, pokud chcete kresbu darovat někomu blízkému.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak nakreslit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás