Jak nakreslit chobotnici

Ivana Švarcová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nakreslit chobotnici

  Jak nakreslit chobotnici – začínáme

  V tomto článku se naučíme, jak nakreslit chobotnici – to tajemné mořské zvíře opředené legendami. Je tu bájná krakatice nebo chobotničky z druhého patra. Chobotnice je však mnohem víc, než jen chutný pokrm středomořské kuchyně. Možná nevíte, že… ale to až na konci článku. teď se pusťme do kreslení!

  Abychom mohli začít kreslit chobotnici, načrtneme si nejprve její základní tvar. Bude to ovál a z něj vyrůstající zvlněné a zakroucené křivky pro chapadla.

  To vše lehce načrtneme měkkou tužkou, podobně jako když tvoříme základní tvar v momentě, kde jdeme nakreslit ducha, nakreslit oko nebo nakreslit andělská křídla.

 2. Jak nakreslit chobotnici

  Jak nakreslit chobotnici – definice tvaru

  Nyní si představíme tvar těla chobotnice a nakreslíme vše fixem nebo vytahovacím perem. Vykreslíme kroutící se chapadla. Chapadla se směrem ke špičce zužují.

 3. Jak nakreslit chobotnici

  Jak nakreslit chobotnici – černobílá kresba

  Přidáme po jednom chapadlu z každé starny a dokreslíme detaily. Chobotnice mají osm chapadel, ale pro zjednodušení kresby můžeme jejich počet zredukovat. Chapadla mají na spodní straně přísavky. Alespoň na několika chapadlech je nakreslíme.

  Na hlavě v blízkosti vyrůstajících chapadel naznačíme oči.

  Když máme černobýlý obrázek chobotnice hotový, pečlivě vygumujeme kresbu tužkou a pustíme se do vybarvování.

 4. Jak nakreslit chobotnici

  Jak nakreslit chobotnici – barva

  Chobotnice dokáže ještě lépe než chameleon měnit barvu a dokonce i strukturu kůže. Můžeme si tedy dovolit jakoukoliv barvu. Na vybarvení použijeme pastelky, suché křídy nebo vodové barvy. Vybarvíme celou plochu těla včetně chapadel. Oblast s přísavkami vybarvíme světlejším odstínem.

  Oblý tvar zdůrazníme stínováním. Použijeme tmavší pastelku nebo měkkou tužku. Pastelky i tužky se dají dobře kombinovat s vodovkami. Malba vodovýni barvami musí být ale důlkadně zaschlá.

 5. Tajemná chobotnice

  Chobotnice je mořský živočich z řádu hlavonožců. Je to mistr převleků.

  Jak již jsme si řekli, dokáže chobotnice měnit barvu a stukturu, umí se odít dokonce i do šachovnice nebo puntíků. To ale není z jejího repertoáru všechno. Chobotnice dokáže napodobit hada, platýse nebo jiné živočichy, aby se mohla nepozorovaně dostat přes nebezpečné území. A pokud ani to nestačí, v ohrožení vypustí oblak inkoustu.

  Je to také dokonalý útěkář. Umí se osvobodit ze zašroubované sklenice a dokáže se protáhnout i tou nejmenší škvírou. Chobotnice je nesmírně inteligentní tvor a vypadá to, že každé její chapadlo má i jakousi vlastní nezávislou mysl.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak nakreslit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás