Jak nakreslit dýni

Ivana Švarcová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nakreslit dýni

  Jak nakreslit dýni – začínáme

  Dýně hokaido, dýně máslová, dýňová polévka, to vše nám přijde na mysl, když se řekne dýně. Ale dokážete dýni nakreslit? Ať už jako dekoraci na Halloween, nebo chcete-li nakreslit kočár z dýně pro Popelku? Ukážeme si jak nakreslit dýni krok za krokem.

  Jako výchozí obrazec nám stejně jako při kreslení jablka poslouží kruh, do kterého později vepíšeme základní tvar. Kreslíme měkkou tužkou, abychom pomocné linie mohli po dokončení základní kresby vygumovat.

  Kruh nakreslíme kružítkem nebo obtáhneme vhodný předmět, třeba kulaté víčko. Kruh je základním tvarem mnoha kreseb, třeba v případě, když jdeme nakreslit jablko. Ale typicky kulaté věci naopak kreslíme z oválu, třeba jako když jdeme nakreslit dort.

 2. Jak nakreslit dýni

  Jak nakreslit dýni – definice tvaru

  Dýně bývá nahoře i dole zploštělá. Kruhový tvar tedy upravíme tak, že nahoře i dole naznačíme mělkou miskovitou prohlubeň

 3. Jak nakreslit dýni

  Jak nakreslit dýni – upřesnění tvaru

  Obvykle je dýně rozdělená do více nebo méně výrazných výsečí. Nakreslíme si tedy jakési poledníky, podobně, jako je rozdělený oloupaný pomeranč nebo nafukovací plážový míč.

 4. Jak nakreslit dýni

  Jak nakreslit dýni – detaily

  Začneme obtahovat fixem nebo vytahovacím perem tvar dýně. Jednotlivé výseče jen naznačíme. Postupně se ztenčující čáru nakreslíme jen nahoře a dole, uprostřed ji nespojujeme. Nakreslíme také stopku.

 5. Jak nakreslit dýni

  Jak nakreslit dýni – černobílá kresba

  Černobílou kresbu dýně máme hotovou. Upravíme čáru, aby byla plynulá. Ke stopce dokreslíme spirálovitý úponek

  Kresbu tužkou pečlivě vygumujeme a pustíme se do vybarvování.

 6. Jak nakreslit dýni

  Jak nakreslit dýni – barva

  Dýni vybarvíme jak jinak než oranžovou barvou. Oranžová barva evokuje teplo a radost, možná proto jsou pokrmy z dýní tak oblíbení na podzim a v zimě.

  Stopka bude nazelenalá nebo hnědá. Dýni můžeme lehce vystínovat a zdůraznit tak jednotlivé dílky. Na vybarvování použijeme pastelky, fixy nebo vodovky.

 7. Halloween

  I do našich končin pronikl oblíbený americký svátek Halloween. Dýně jsou jeho nedílnou součástí. Za okny svítí strašidelné obličeje a dýně jsou vyobrazeny na všech halloweenských dekoracích.

  Obrázek dýně, který jsme se naučili kreslit použijeme třeba na halloweenskou pozvánku, nakreslenými dýněmi vyzdobíme pokoj nebo školní třídu. Dýni můžeme dokreslit oči a rozšklebený úsměv nebo ponechat jen tak.


M
Mirka 12.10.2021 – 19:44

Tento návod ke kresbě je super.Moc mě pomohl při výzdobě školy k hellouvinu.

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma Halloween


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás