Jak nakreslit králíka

Ivana Švarcová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak nakreslit králíka

  Jak nakreslit králíka – začínáme

  Zakrslý králík je oblíbeným domácím mazlíčkem, Bob a Bobek, kreslení králíci z klobouku zase baví malé i velké. Někdo ocení králíka na smetaně, jiný si představí logo časopisu Playboy. My ale nebudeme vařit ani sledovat Večerníček. My se naučíme, jak nakreslit králíka krok za krokem. Tak tedy do toho!

  Pustíme se do kreslení králíka. Nejprve si měkkou tužkou načrtneme kruh a ovál jako základ hlavy a tělíčka. Přikreslíme protáhlé uši a naznačíme čenich

 2. Jak nakreslit králíka

  Jak nakreslit králíka – definice tvaru

  V dalším kroku si načrtneme běhy. Kreslíme sedícího králíka, nakreslíme tedy dva protáhlé ovály po stranách trupu. To budou stehna. K nim přidáme další menší a užší ovály jako pracky.

  Naznačíme také přední nohy, o které se náš králík opírá. Základní tvar je důležitý pro každý obrázek. Ať jdem nakreslit oko nebo nakreslit anděla, vždycky začínáme základním tvarem.

 3. Jak nakreslit králíka

  Jak nakreslit králíka – obrys

  Fixem nebo vytahovacím perem obtáhneme celého králíčka a nakreslíme králičí obličej.

  Dva menší kroužky nedotáhneme až do konce, to bude čenich. Čumáček tvoří malý trojúhelník uprostřed. Nakreslíme malá kulatá očka a hlodavé zuby.

 4. Jak nakreslit králíka

  Jak nakreslit králíka – detaily

  Králíček je téměř hotový. Přikreslíme detaily jako jsou drápky a vnitřky uší a kresbu tužkou pečlivě vygumujeme.

  Můžeme se pustit do vybarvování.

 5. Jak nakreslit králíka

  Jak nakreslit králíka – barva

  Pokud chceme kreslit králíka divokého, zvolíme hnědou barvu. Domácí králík může být černý, bílý, rezavý nebo strakatý. Použijeme vodové barvy, tempery či pastelky. Barvy můžeme i kombinovat.

  Pastelky se dobře hodí pro stínování. Tmavší pastelkou králíka vystínujeme, světlou nebo bílou zvýrazníme světlá místa. Čumáček a vnitřky uší a budou růžové.

 6. Králík

  Víte, že první záznam o chovu králíků na maso pochází z 1. století př. n. l. od Plinia Staršího? Římané měli králičí maso ve velké oblibě.

  Rozkvět chovu domácích králíků nastal v 19. století, kdy byla zvířata šlechtěna a předváděna na výstavách v Evropě i ve Spojených státech amerických. V této době se začala rozlišovat plemena specializovaná na maso, na kožešinu nebo na vlnu.

  Dnes jsou zejména zakrslí králíci oblíbenými domácími mazlíčky. S trochou trpělivosti se dají vycvičit k různým kouskům ale hlavně vychovat pro hladké soužití v bytě. Jak známo je králík hlodavec a představuje tedy jisté nebezpečí pro nábytek a hlavně kabely a elektrické šňůry.

  Nesmíme ovšem zapomenout na původního králíka divokého, který je dnes rozšířen téměř v celé Evropě a také v Austrálii. Do Austrálie připlul již s Jamesem Cookem. Jelikož zde nemá přirozené nepřátele, je považován za jedno z nejhorších invazivních zvířat a působí zde velké škody.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak nakreslit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás