Jak naklíčit slunečnicová semínka

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak naklíčit slunečnicová semínka

  Jak naklíčit slunečnicová semínka

  Klíčení slunečnicových semínek je další snadnou a rychlou záležitostí v oblasti nakličování. Hotovo můžete mít už během 36 hodin. Slunečnice totiž opravdu klíčí takto rychle. A hlavně: během klíčení dostává nádherně oříškovou chuť. A co je ještě důležité: naklíčit zvládne i slunečnice loupaná!

  Jak postupovat? Semínka přeberte, propláchněte a namočte na celou noc. Pak je přemístěte na tác nebo do nakličovací misky, můžete i do zavařovací sklenice. Na tácu je překryjte mokrým plátýnkem, v zavařovací sklenici také.

  Jak naklíčit slunečnicová semínka | © Michelle oshen / Flickr.comKdyž jim na prvních 20 – 24 hodin poskytnete tmu, budou ve výsledku semínka křehčí. Potom je dejte na světlo, aby chytila trochu barvy, protože i ta je pro naše tělo důležitá. Jakmile jsou semínka naklíčená, skliďte je do čisté uzavíratelné krabičky a dejte do lednice, co nejdříve je zkonzumujte. Ale vzhledem k tomu, jak jsou vynikající, s tím rozhodně nebudete mít problém.

  Slunečnice je plná zdravých mastných kyselin, minerálních látek, zejména hořčíku, selenu, manganu, draslíku a vápníku, což v těle napomáhá k regulaci nervové činnosti, pevnosti kostí a podpoře srdeční činnosti.

  Navíc semínka slunečnice dokáží podpořit tvorbu serotoninu a zlepšovat nám náladu. Téměř jako čokoláda. Z vitamínů tu najdeme hlavně B6, E – ta jsou zastoupená nejvíce. S výjimkou vitamínu D jsou pak i všechny ostatní. Slunečnicová semínka se také chovají jako přírodní stabilizátor pH prostředí lidského organismu.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak naklíčit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás