Jak dlouho vařit párky

Martina Opravilová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak dlouho vařit párky

  Jak dlouho vařit párky

  Párky jsou potravinou, po které často saháme, když si chceme připravit něco k jídlu ve velmi krátké době. Jejich další výhodou je navíc velmi snadná příprava – ať už je ohříváme v hrnci s vodou, či v mikrovlnné troubě. Pokud vás tedy čeká premiéra v ohřívání této potraviny, nemějte obavy!

  Na začátek je třeba zmínit fakt, že v případě párků se nebude jednat o vaření. Párky budeme pouze ohřívat, jsou totiž běžně předvařené z výroby.

  Jak dlouho vařit párky, aby nepopraskaly

  Častým problémem, který je spojen s ohříváním párků, je jejich popraskání. Jak mu předejít? Stačí se držet několika zásad.

  Na úvod je třeba zmínit, že s přípravou nelze spěchat. Zvláště pak v případě, že je budeme ohřívat ve vodě.

  Hlavní zásadou, jak předejít popraskání, je vyhnout se bodu varu. Voda by měla být horká, nesmí však vařit. Nemusíte mít přitom vůbec strach, že by se párky ve vodě této teploty neohřály.

  Jakmile voda dosáhne dostatečné teploty, párky v ní ohříváme zhruba 10 minut. Je nutno také připomenout, že během této doby uzeninu nepropichujeme.

  Jak dlouho vařit párky v obalu

  Pokud si z obchodu přinesete loupací párky, jenž jsou jednotlivě zabaleny v igelitu, možná si položíte otázku, zda je vařit i s igelitem, či bez něj. Tyto loupací, nebo také tzv. svlékací párky před ohříváním z igelitu vždy vybalíme.

  Pokud byste tak neučinili, chybu byste pravděpodobně poznali při konzumaci velmi rychle – dle řady lidí dochází v tomto případě ke změně chuti.

 2. Jak dlouho vařit párky ve vodě

  Pokud se rozhodnete pro ohřev párků ve vodě, budete potřebovat pouze dostatečně velký hrnec, vodu a kuchyňské kleště.

  Do hrnce nalijeme studenou vodu, do níž následně vložíme párky. Není nutné, aby voda dosahovala až po okraj nádoby, párky však musejí být ve vodě ponořeny.

  Jakmile je vše připraveno, můžeme umístit hrnec na sporák a začít vodu ohřívat. Ve chvíli, kdy se bude zdát, že se teplota vody blíží varu, snížíme plamen na minimum. Následně hrnec přikryjeme pokličkou a necháme párky ohřívat zhruba 10 minut.

  Po uplynutí této doby můžeme uzeninu z hrnce opatrně vyjmout. K tomu nám výborně poslouží kuchyňské kleště. Jakmile párky trochu zchladnou, můžeme je konzumovat. Dobrou chuť!

 3. Jak dlouho vařit párky v mikrovlnce

  Jak dlouho vařit párky | © DreamstimeDalší možnost představuje ohřev v mikrovlnné troubě. Příprava je navíc velmi rychlá – nemusíte tak mít obavy, že budete muset na párky dlouho čekat.

  Konkrétní postup, jak párky v mikrovlnce připravit, si můžete přečíst v našem návodu s názvem Jak uvařit párky. Dozvíte se v něm mimo jiné, že párky budete mít hotové již zhruba za 2 minuty!

  Ať už k vám míří nečekaná návštěva, či vám kvůli množství povinností nezbylo mnoho času na vaření, nezoufejte. Stále existuje řada jídel, které budete mít hotové během chvilky. Co takhle připravit fazoleboloňské špagety či lečo?


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak dlouho


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás