SKRBLOG

Pozor na Rejstřík obchodu a živnosti od společnosti Informatik

Pondělí, 07. srpen 2017, Petr Novák

V České republice se po European Business Number objevil další pochybný katalog, jehož provozovatel se snaží z podnikatelů vymámit peníze za zápis. Nově registrovaným podnikatelům ho zasílá brněnská společnost Informatik-Česká republika, spol. s r.o.

Je Rejstřík obchodu a živnosti od firmy Informatik podvod?

Skrblíka na dopis upozornil čtenář Aleš z Jižních Čech: “Pro své podnikatelské aktivity jsem zakládal novou společnost s ručením omezením. Přesně týden po založení mi na soukromou adresu přišel dopis od společnosti Informatik Česká republika spol. s. r. o., Lidická 2030/20, Brno. Za zápis do Rejstříku obchodu a živnosti Roaz.cz chtějí 2 777 Kč včetně daně.”

Dopis od společnosti Informatik sice není agresivní jako ty zahraniční, přesto může některé začínají podnikatele uvést v omyl. Tím spíš, když je v porovnání se zahraničními rejstříky částka nižší a lze ji uhradit na účet vedený u české banky.

Informatik Česká republika po uhrazení slibuje zařazení společnosti do rejstříku firem, který je distribuován na CD-ROM (!). Není to tak podvod, jako spíše peníze vyhozené za zcela zbytečnou službu.

Rejstřík obchodu a živnosti od společnosti Informatik

Co mám dělat, když mi přišel dopis od společnosti Informatik

Dopis zmačkejte, vyhoďte a společnosti Informatik neplaťte ani korunu.

Je velice pravděpodobné, že Informatik zasílá systematicky dopis se složenkou nově registrovaným podnikatelům. Stačí ji sledovat změny v Obchodním a Živnostenském rejstříku. Z těch, co zaplatí, profituje.

Obchodní podmínky na webu firmy ani nezkoušejte hledat. Nejsou tam.

Další pochybné rejstříky podnikatelů:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa zůstane utajena. Urážlivé nebo nicneříkající komentáře rovnou mažeme. :-)

Komentáře

 • Marie Chrástová 2. března 2018 v 21:09

  No právě, tohle potkalo mého syna. Bohužel si myslel, že je to výpis z obchodního rejstříku. A protože nechce mít problémy, že by něco neměl zaplaceno, tak to zaplatil. Co teď? Teprve s účetním při předávání dokladů zjistil, že ten název je zavádějící. Obchodní rejstřík nebo rejstřík obchodu, vždyť to na první pohled vypadá stejně. Navíc notářka o poplatku za zápis do rejstříku mluvila.
  Je možné chtít peníze zpět? Máte někdo s tímto zkušenost?

 • Petr Šindelář 5. března 2018 v 15:14

  Také jsem z neznalosti a časové tísně zaplatil.
  Poradí někdo jak teď postupovat?

 • Tomáš Freudenreich 12. března 2018 v 17:32

  Dobrý den, mám stejný problém jako uživatelé výše. Plynou z uhrazení další povinnosti? Děkuji.

 • Roman 16. června 2018 v 18:21

  Šokuje mně, že tato podvodná firma v ČR stále podniká. Už v roce 2004 !!!! jsem se obrátil na živnostenský úřad s informací o podvodných praktikách firmy Informatik Česká republika spol. s. r. o. Tenkrát, v roce 2004, jsme obdrželi stejný dopis jako pan Aleš. Oni už 14 let !!!! posílají podnikům a živnostníkům stále stejné podvodné dopisy, stále okrádají slušné lidi a stále jim to prochází? To je neuvěřitelné. Kdo jste jim zaplatili, obraťte se na Policii ČR a také na příslušné živnostenské úřady. Není přece možné tyto podvodníky nechat nejméně 14 let okrádat slušné lidi. Pokud má někdo pro Policii zájem, mohu oskenovat starý dopis z roku 2004. Na okraj – takto v ČR podnikají vykukové z Vídně – viz Justice.cz https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=576659&typ=PLATNY.