Levné letenky na víkend: Charkov od 494 Kč, Barcelona od 523 Kč, Pisa z Prahy od 890 Kč

Středa, 09. září 2020, Lapetka

Přinášíme vám tipy na víkendové letenky – situace okolo pandemie je v mnoha zemích stále nejasná a především se rychle mění. Letenky na 2 – 3 denní dovolenou tak mohou být dobrou alternativou pro ty, kteří vy rádi někam vyrazili, ale nechtějí příliš riskovat. Aktuální přehled o situaci v každé zemi, a pravidlech pro vycestování do ní, najdete na stránkách Ministerstva zahraničí.

 1. Athény od 947 Kč
  Téměř denně lze letět s Ryanairem z Vídně do Athén. Letenky pořídíte na období od září do prosince 2020. Tento termín je pro návštěvu hlavního města Řecka ideální – během letní dovolené se jistě nikomu od příjemného relaxu u moře do rozpálených městských ulic nechce.
  Odlet Vídeň Aerolinky Ryanair Termíny září – prosinec 2020
 2. Alicante od 523 Kč
  Od čtvrtku do soboty tam, od soboty do úterý pak zpět. Na libovolný počet dní si tak můžete nakombinovat letenky do Alicante. Odlety tam i zpět jsou vždy dopoledne, tak počítejte s tím, že budete potřebpvat vždy den volna. Letenky koupíte u Wizz Air s odletem z Vídně  na termíny od října do prosince 2020.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny říjen – prosinec 2020
 3. Charkov od 494 Kč
  Tento tip je určen nadšencům do málo objevených a turisticky neprofláknutých destinací. Levné letenky do Charkova seženete na říjen až do prosince 2020. Letět do druhého největšího města Ukrajiny můžete od pátku do pondělí. Odlety jsou vždy v dopoledních hodinách z Vídně. Letenky nabízí Wizz Air.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny říjen – prosinec 2020
 4. Kišiněv od 698 Kč
  Další destinací, která jistě zaujme všecgny dobrodružnější cestovatele, je Kišiněv. Hlavní město Moldavska můžete navštívit s letenkami, které nabízí Wizz Air. Odlet je z Prahy, termíny od října do prosince 2020, a v Kišiněvě strávíte prodloužený víkend od čtvrku do neděle.
  Odlet Praha Aerolinky Wizz Air Termíny říjen – prosinec 2020
 5. Tirana od 603 Kč
  Od pátku do pondělka si můžete zaletět na prodloužený víkend do hlavního města Albánie. Akční letenky do Tirany přináší Wizz Air, s odletem z Prahy. Termíny k dispozici za akční cenu jsou od října do prosince 2020. Tirana je vhodným startovním bodem pro návštěvy po celé Albánii.
  Odlet Praha Aerolinky Wizz Air Termíny říjen – prosinec 2020
 6. Benátky od 812 Kč
  Jedno z měst Evropy, která jsou známá opravdu po celém světě – to jsou Benátky a karneval, který se v nich koná. Vy je můžete navštívit i mimo tuto událost a poznat je  nepřelidněné. Od pátku do neděle nebo pondělí se tam můžete podívat během listopadu 2020 nebo ledna 2021 s Ryanairem z Prahy. Pokud uvítáte článek s tipy před návštěvou Benátek, sepsali jsme jej pro vás do samostatného článku.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny listopad 2020 a leden 2021
 7. Manchester od 838 Kč
  Manchester je jedno z těch známějších měst Velké Británie. Leží poblíž Liverpoolu a je tak ideálním místem k poznání dalších oblastí tohoto ostrovního státu. Tam můžete letět vždy v pátek, nebo sobotu, zpět pak od neděle do úterý. Za cenu do 1 000 Kč byste se měli pohodlně dostat na termíny od září do října 2020.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny září – říjen 2020
 8. Bosna a Hercegovina od 1 084 Kč
  Další neprofláknutou destinací je rozhodně Banja Luka, město, které jsme právem vybrali mezi 7 top neprofláklých měst, kam lze levně letět. Toto město v Bosně a Hercegovině lze navštívit za ceny okolo tisícovku v termínech od října do prosince 2020. Strávit volno v tomto městě můžete od pátku do pondělí, letenky seženete u Ryanair s odletem z Vídně.
  Odlet Vídeň Aerolinky Ryanair Termíny říjen – prosinec 2020
 9. Barcelona od 523 Kč
  Město, kde se můžete skvěle najít, nebo kochat nádhernou Gaudího architekturou, to je Barcelona. Levné letenky do Barcelony koupíte u Wizz Air, přičemž ve čtvrtek a pátek můžete letět tam, a v neděli nebo pondělí pak zpět. Odlet je z Vídně. I po tomto městě jsme pro vás sepsali průvodce s názvem Průvodce po Barceloně: 9 věcí, které musíte vědět před odletem.
  Odlet Vídeň Aerolinky Wizz Air Termíny říjen – prosinec 2020
 10. Milán od 699 Kč
  Velmi mnoho termínů akčních letenek do Milána má aktuálně ve své nabídce Ryanair. Letět tam můžete od čtvrtku do soboty, zpět pak od neděle do úterý. Pokud budete mít více volna, můžete si návštěvu protáhnout a minimálně půl dne strávit v Bergamu, které za návštěvu rozhodně stojí. Odlety jsou z Prahy, termíny od října do konce roku 2020.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny říjen – prosinec 2020
 11. Oslo od 465 Kč
  Od čtvrtka do soboty tam, od neděle do úterý zpět. Délku pobytu v Oslu si můžete libovolně nakombinovat dle libosti (a zůstatku dovolené :) ). Levné letenky do Osla začínají na ceně nižší, než 500 Kč, odlet je z nedalekých Katowic a let provozuje Ryanair. Norsko je obecně známo jako jedna z těch dražších zemí, proto věříme, že oceníte naše tipy, jak v Norsku ušetřit.
  Odlet Katowice Aerolinky Ryanair Termíny říjen – prosinec 2020
 12. Londýn od 718 Kč
  Dalším tipem jsou akční letenky do Londýna, tentokrát s výhodou odletu hned ze tří letišť v ČR. Z Ostravy pořídíte letenky za ceny od 900 Kč (čtvrtek a sobota odlet; neděle nebo úterý přílet), levnější termíny jsou pak z Prahy (pátek až neděle tam, neděle až úterý zpět), nebo Brna (čtvrtek až sobota tam, neděle nebo pondělí zpět). Před cestou mrkněte na průvodce po Londýně – usnadní vám pobyt v tomto různorodém městě a třeba i nějakou korunu pomůže ušetřit.
  Odlet Praha / Brno / Ostrava Aerolinky Ryanair Termíny říjen 2020 – leden 2021
 13. Dortmund od 596 Kč
  Levné letenky do Dortmundu koupíte na říjnové až prosincové termíny u Ryanair. Odlet je z Katowic, tam můžete letět od čtvrtka do soboty, zpět pak od neděle do úterý. V nabídce je velmi mnoho termínů za ceny od 596 do cca 1 200 Kč. Pokud do Katowic pojedete autem, podívejte se dopředu na stránky letiště – aktuálně je nabízená 30% sleva na parking pro vozy s českou a slovenskou SPZ.
  Odlet Katowice Aerolinky Ryanair Termíny říjen – prosinec 2020
 14. Eindhoven od 494 Kč
  Od října až do konce roku se můžete levně podívat do Holandska. Akční letenky do Eindhovenu má ve své nabídce Wizz Air s odletem z Katowic. Tipy k návštěvě tohoto města jsme pro vás sepsali do samostatného průvodce po Eindhovenu.
  Odlet Katowice Aerolinky Wizz Air Termíny říjen – prosinec 2020
 15. Stockholm od 511 Kč
  Akční letenky do Stockholmu aktuálně koupíte u Ryanair s odletem z Katowic. Letět můžete od soboty do úterý, v období listopad 2020 až únor 2021. Nejlevnější letenky seženete již od 511 Kč, ale mnoho termínů se dá sehnat do ceny maximálně 1 200 Kč.
  Odlet Katowice Aerolinky Ryanair Termíny listopad 2020 – únor 2021
 16. Thessaloniki od 810 Kč
  Během září a října si můžete za příjemné ceny do 1 000 Kč zaletět pravidelnou linkou společnosti Ryanair do Soluně. Odlet tam i zpět je vždy v pondělky, od listopadu se pak přidávají i pátky, ale zároveň s tím rostou i ceny. Soluň je příjemným přístavním městem, kde můžete poznávat řeckou kulturu i skvělou gastronomii. Tipy, co v Soluni dělat, se dočtete v samostatném průvodci.
  Odlet Bratislava Aerolinky Ryanair Termíny září – říjen 2020
 17. Alghero od 925 Kč
  Udělat si hezké babí léto na Sardinii můžete díky akčním letenkám od společnosti Ryanair. S těmi se dostanete do města Alghero vždy ve středu a v neděli, a ve stejným dnech pak zpět. Pokud se sem vydáte, zajeďte se podívat také do Olbia, města, které jsme zařadili na seznam 7 neprofláklých měst, kam lze levně letět.
  Odlet Vídeň Aerolinky Ryanair Termíny září – říjen 2020
 18. Pisa od 890 Kč
  Další destinací v Itálii, která má svetový věhlas, je dozajista Pisa. Šikmou věž, která se zde nachází, nezná jen málokdo. No a pokud je šance se sem levně vypravit na výlet, neměli bychom dlouho odolávat – šikmá věž je běžně turisticky naprosto přelidněná, a tak je toto období cestovního “klidu” ideální dobou. Další tipy, co v tomto místě nevynechat, se dočtete v průvodci po Pise. Letět můžete s Ryanair z Prahy v sobotu tam a v úterý pak zpět.
  Odlet Praha Aerolinky Ryanair Termíny listopad – prosinec 2020

Komentáře