Letiště Gdaňsk (GDN) | odlety, přílety, doprava

📌 Gdaňsk, Polsko🕐 aktuální čas 06:39✈️ IATA kód GDN
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Letiště Lecha Walesy Gdaňsk leží v městské části Matarnia asi 12 km od centra Gdaňsku.
  • Operují zde především nízkonákladoví a charteroví dopravci – Ryanair, Wizz AirEnter Air. Nejbližším spojem pro cestující z ČR je pravidelná linka Ryanairu z Krakova nebo Wizz Airu z Vídně.
  • Letiště Gdaňsk je třetí nejvytíženější polské letiště, které obsluhuje oblast Trojměstí (Gdaňsk, Sopoty a Gdyně).

Letiště Gdaňsk (GDN) | © Wdnetagency - Dreamstime.com

Doprava z letiště Gdaňsk

Nejlepší varianta:

Do centra Gdaňsku se pohodlně přepravíte vlakem. Nádraží Gdańsk Port Lotniczy se nachází přímo na letišti, vlaky odjíždějí přibližně každých 15 minut a doba jízdy činí 30 minut. Cena lístku je 33 Kč5.50 zł a zakoupíte jej v automatech nebo u průvodčí.

Alternativní varianta:

Využít můžete také autobusovou linku č. 110210. Cesta trvá 40-50 minut a stojí 19,08 Kč3.20 zł. Jízdenku zakoupíte v automatech nebo u řidiče. V nočních hodinách jezdí autobusová linka N3.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uber, počítejte s cenou začínající na 185 Kč31 zł.

Terminály letiště Gdaňsk

Gdaňské letiště je složeno ze dvou terminálů – T1 a T2. Terminál T1 je starší a slouží pouze pro odlety mimo země Schengenu. Terminál T2 je nová a moderní budova, která zajišťuje odlety do zemí Schengenu a všechny přílety.

Kromě výše zmíněných leteckých dopravců zde operují také LOT Polish Airlines, Norwegian Air Shuttle nebo Scandinavian Airlines.

Přestup na letišti Gdaňsk

Budovy terminálů na sebe úzce navazují, propojeny jsou mostem a vzdálenost není veliká. Na vnitrostátní přestup by vám mělo stačit 30 minut, pro přestup v rámci mezinárodního letu pak 40 minut.

Spaní na letišti Gdaňsk

Co čekat

Letiště Lecha Walesy je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o nepříliš velké letiště, které v noci bývá spíše klidné. Zdejší personál je k nocujícím pasažérům ohleduplný, po 23. hodině se zhasínají světla a hlášení jsou ztišená. V noci zde pravidelně procházejí bezpečnostní hlídky.

Kde spát

Gdaňské letiště, respektive terminál 2, nabízí pasažérům skvělé podmínky k přespání. Hned v hlavní hale naleznete spoustu pohovek a pohodlných křesel. Dobrým místem k nocování jsou také uzavřené kavárny a restaurace.

Doporučujeme teplejší oblečení nebo přikrývku, v noci zde kvůli klimatizaci bývá chladněji.

Služby na letišti Gdaňsk

Wifi zdarma

Připojení k wifi (GDNAirport_hotspot) je zdarma na 20 minut. Poté je potřeba se přihlásit pomocí účtu na Facebooku nebo Google. Připomínáme, že letiště se nachází v zemi EU, můžete tedy bez obav čerpat data ze svého tarifu za stejných podmínek jako v ČR.

Jídlo a pití

K dispozici je vám celkem devět podniků od rychlého občerstvení, přes kavárny až po luxusní restaurace. Jediným místem s nonstop otevírací dobou je Furore Ice Cream Shop, který se nachází v schengenské odletové části.

Letiště má také svůj supermarket – 1 Minute. Ten naleznete v přízemí v hlavní hale. Otevřeno má 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Na letišti se nenachází žádná úschovna zavazadel ani uzamykatelné skříňky.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty naleznete na obou terminálech, směnárnu Interchange v hlavní hale. Otevřeno má denně od 6:00 do 2:00.

Letištní salonky

Letiště disponuje jediným salonkem – Executive Lounge. Nachází se poblíž bran 11-18 na terminále 2. Salonek je otevřen denně od 5:00 do 21:00. Vybaven je wifi připojením, klimatizací, TV, k dispozici je denní tisk a alkoholické a nealkoholické nápoje. Vstupovat lze pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 596 Kč100 zł.

Sprchy

Sprchy zde nejsou k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Gdaňsk (GDN)

Další letiště v zemi Polsko

Komentáře