Letiště Poznaň (POZ)

Polsko Poznaň, Polsko
Aktuální čas Aktuální čas: 01:47
IATA kód POZ

Letiště Poznaň (POZ) | © Locha79 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Poznaň

Nejlepší varianta: Autobus

Letiště je s centrem města spojeno autobusovou linkou č. 148159. Zastávky se nacházejí před budovou terminálu. Cesta do Poznaně trvá přibližně půl hodinu a vyjde vás na 24,05 Kč4.60 zł. Jízdenky zakoupíte v trafice v odletové i příletové hale nebo v automatu na zastávce. Autobusy jezdí v intervalu 20 minut mezi 5:00 až 23:00. V nočních hodinách jezdí linka č. 242.

Alternativní varianta: Taxi

Stanoviště taxi se nachází před příletovou halou. Vozidla zde stojí 24 hodin denně. Cesta do Poznaně stojí přibližně 131 Kč25 zł157 Kč30 zł.

Uber z letiště

Cesta se službou Uber začíná na částce 89 Kč17 zł.

Terminály letiště Poznaň

Poznaňské letiště je tvořeno jedním terminálem, který se skládá z příletové a odletové haly. Celkem zde operuje 15 dopravců, např. Enter Air, LOT Polish Airlines, Norwegian, Ryanair, SunExpress či Wizz Air.

Přestup na letišti Poznaň

Terminál je moderní a přehledný. V případě přestupu by vám mělo postačit 40 minut.

Spaní na letišti Poznaň

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které bývá v noci obvykle klidné. Přečkat noc vám zajisté pomůže bezplatná wifi síť a některé služby a podniky, které jsou otevřeny nonstop. Letištní personál nemá s nocujícími pasažéry žádný problém.

Kde spát

Letištní sedadla nejsou pro pohodlný spánek příliš uzpůsobena. Nejlepším místem je pravděpodobně horní patro terminálu s vyhlídkovou plošinou. Naleznete zde čtyři kožené pohovky.

Služby na letišti Poznaň

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma. Název sítě je Poznan Airport by JustWIFI”. Připojení však musíte opakovat každých 30 minut.

Jídlo a pití

Podniky nabízející občerstvení a nápoje naleznete převážně za bezpečnostní kontrolou. Dvě kavárny, Air CoffeeSky Bar, fungují 24 hodin denně v odletové hale.

Svačinu do letadla můžete zakoupit v obchodě 1 Minute. Nachází se rovněž v odletové hale, otevřeno je od 5:00 do 19:00, o víkendech od 8:00 do 19:00.

Úschovna zavazadel

Není k dispozici.

Směnárny a bankomaty

Směnárna ICE má na letišti tři pobočky: odletová hala, příletová hala a výdej zavazadel. Otevřeno je nonstop. Bankomaty naleznete u Informací.

Letištní salonky

Business Executive Lounge je umístěn v odletové hale za bezpečnostní kontrolou. Provozní doba se řídí letovým řádem, otevírá se vždy před prvním odletem, zavírá po posledním. Vstup je umožněn držitelům Priority Pass nebo ostatním pasažérům po zaplacení 261 Kč50 zł. V salonku je klimatizace a wifi připojení. Součástí je denní tisk a nabídka nápojů.

Sprchy

Nejsou k dispozici.

Další letiště v zemi Polsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.