Letiště Tivat (TIV) | odlety, přílety, doprava

📌 Tivat, Černá Hora 🕐 aktuální čas 08:24 ✈️ IATA kód TIV
🗺️ mapa letiště 🛫 odlety online 🛬 přílety online

Doprava z letiště Tivat

Pro cestující není k dispozici veřejná doprava mezi letištěm a městem. To znamená, že abyste se dostali do centra, musíte si vzít taxi nebo si rezervovat soukromý transfer.

Nejlepší varianta: Soukromý trasfer

Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do centra Tivatu z letiště a naopak, je rezervovat si soukromý trasfer. Pokud si předem rezervujete trasfer, řidič na vás bude čekat v příletovém terminálu. Za trasfer, který si objednáte online, zaplatíte již od 133 Kč5 €. Cesta trvá cca 10 minut.

Alternativní varianta: Taxi

Před budovou letiště najdete stanoviště taxi. Dohodněte se na ceně z řidičem ještě před nástupem do taxíku. Cesta vás bude stát cca 266 Kč10 € (cestující doporučují společnost Red Taxi).

Uber z letiště Tivat

V Tivatu není služba Uber k dispozici.

Terminály letiště Tivat

Letiště má jeden malý terminál, který zajišťuje především sezónní lety.

Přestup na letišti Tivat

Minimální doba na přestup se liší u každého letiště a letecké společnosti, například aerolinka Enter Air doporučuje jako minimální dobu 60 minut.

Spaní na letišti Tivat

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. Připravte se však na chaos. Cestující varují před pomalými bezpečnostními kontrolami, takže raději dorazte s dostatečným časovým předstihem. Během letní sezóny si pasažéři stěžovali také na nedostatek míst k sezení a nedostačující klimatizaci.

Kde spát

Cestující upozorňují na nedostatek míst k sezení a nedoporučují tady strávit přiliš mnoho času.

Služby na letišti Tivat

Wifi zdarma

Na letišti Tivat je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Jídlo a pití

Na letišti nejsou k dispozici žádné stravovací možnosti 24 hodin. Například Cafe Negro, které se nachází před bezpečnostní kontrolou je otevřeno během provozních hodin letů. Řada pasažérů si však stěžovala na neochotný personál a příliš vysoké ceny, z toho důvodu raději doporučila prodejní automat u vchodu.

Úschovna zavazadel

Na letišti není k dispozici úschovna zavazadel.

Směnárny a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete ve veřejné části letiště.

Letištní salonky

Na letišti můžete využít tento salonek:

  • Fly Montenegro VIP Lounge – provozní prostor letiště. Salonek je otevřen 24 hodin. Před vstupem do salonku je třeba se zaregistrovat u přepážky Fly Montenegro. Můžete si zakoupit vstup online za 600 Kč£ 20 na 3 hodiny. Salonek umožňuje také vstup na Priority Pass.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Akční letenky na letiště Letiště Tivat (TIV)

Další letiště v zemi Černá Hora

Komentáře