Letiště Shannon (SNN)

Irsko Shannon, Irsko
Aktuální čas Aktuální čas: 10:36
IATA kód SNN

Letiště Shannon (SNN) | © Upthebanner | Dreamstime.com

Doprava z letiště Shannon

Nejlepší varianta: Autobus

Autobusová společnost Eireann provozuje z letiště několik linek:

Jízdenky zakoupíte v samoosblužných kioscích v příletové hale, přímo v autobuse či online. Zastávky se nacházejí před budovou terminálu.

Alternativní varianta: Taxi

Oficiální letištní taxi lze objednat u přepážky v příletové hale. Cesta do měst Limerick a Ennis se pohybuje mezi 989 Kč40 €1 237 Kč50 €.

Uber z letiště

Uber není v této lokalitě k dispozici.

Terminály letiště Shannon

Letiště se skládá z jednoho menšího terminálu se čtrnácti odletovými branami. Operuje zde jedenáct dopravců, např. Aer Lingus, Air Canada, Delta, Lauda, Lufthansa nebo také Ryanair.

Přestup na letišti Shannon

Přestup na shannonském letišti není složitý, terminál je malý a přehledný. Rezervujte si alespoň 40 minut.

Spaní na letišti Shannon

Co čekat

Shannonské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší a moderní terminál, který v noci bývá obvykle klidný. Nachází se zde jeden podnik otevřený po celou noc. K dispozici je neomezené wifi připojení. Letištní personál je na nocující pasažéry zvyklý.

Kde spát

Ve veřejné části terminálu se poblíž výtahu skrývá polstrovaná lavice. Za bezpečnostní kontrolou můžete zkusit přespat v uzavřených kavárnách, kde naleznete pohodlná křesla a pohovky.

Přibalte si s sebou teplé oblečení či přikrývku, v noci zde kvůli klimatizaci bývá poměrně chladno.

Služby na letišti Shannon

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma a bez omezení. Název sítě je “Shannon Airport Free Wi-Fi”.

Jídlo a pití

Na letišti fungují čtyři podniky. Jediný, který má otevřeno nepřetržitě, je The Sheridan. Nachází se za bezpečnostní kontrolou v odletové hale. Dále zde naleznete Take a Seat at JJ Rudles, Perk up at Zest a Hang out at Harry’s @8.

Balenou svačinu či pití zakoupíte v obchodě WH Smith ve veřejné části letiště od 5:00 do 1:00 a za bezpečnostní kontrolou od 5:00 do 21:00.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel naleznete ve spojovací chodbě. Otevřeno je denně od 6:00 do 23:00. Cena za denní úschovu začíná na částce 74 Kč3 €.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny u odbavovacích přepážek a v příletové a odletové hale. Čtyři pobočky směnárny ICE jsou provozovány v příletové i odletové hale. Otevírací doba je obvykle mezi 5:00 až 20:00.

Letištní salonky

Burren Suite se nachází u odletové brány 6. Dostupný je pouze pro pasažéry, kteří nemíří do USA. Salonek je v provozu od 7:15 do 13:00 v letní sezónu. Přes zimu (od půlky října do května) je uzavřen. Vstupovat lze pomocí Priority Pass či za jednorázový poplatek ve výši 668 Kč27,50 €. V salonku naleznete wifi připojení, telefon a sprchy. Součástí je denní tisk a nabídka nápojů.

Boru Lounge můžete navštívit u odletové brány 7. Otevřeno je denně od 6:00 do 19:00, v sobotu se zavírá už v 17:25. Vstup je umožněn držitelům Priority Pass či za poplatek 668 Kč27,50 €. Salonek je vybaven wifi připojením, telefonem, televizí a sprchami. K dispozici je denní tisk a nabídka nápojů.

Sprchy

Sprchy naleznete v obou letištních saloncích (viz výše).

Další letiště v zemi Irsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.