Letiště Lisabon (LIS)

Portugalsko Lisabon, Portugalsko
Aktuální čas Aktuální čas: 01:36
IATA kód LIS

Letiště Lisabon (LIS) | © Aldorado10 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Lisabon

Nejlepší varianta:

Lisabonské letiště disponuje stanicí metra, odkud se lze pohodlně dostat do centra města. Cesta trvá přibližně 20 minut, jízdenka stojí 35 Kč€1.45.

K ceně je však nutno připočíst dalších 11,90 Kč€0.50 za kartu 7 Colinas/Viva Viagem, kterou jde dobíjet na další cesty metrem i autobusem. Kartu zakoupíte ve stanici metra.

Alternativní varianta:

Další možnosti je využití autobusu Aerobus, který zastavuje v centru města, u autobusového a také u vlakového nádraží.

Zastávku naleznete u východu z terminálu. Jízdenku lze zakoupit online na aerobus.pt nebo u řidiče, cena je 86 Kč€3.60.

Uber z letiště

Pro cestu do centra Lisabonu můžete využít také služby Uber. Ceny začínají na 238 Kč€10.

Terminály letiště Lisabon

Letiště je rozděleno na dva terminály.

Větší terminál 1 slouží pro většinu aerolinek, především pro TAP Air Portugal a další ze Star Alliance . Menší terminál 2 je určen pro nízkonákladové společnosti Ryanair, easyJet, Wizz Air a Transavia.

Přestup na letišti Lisabon

Přestup na letišti je velmi svižný. V rámci Evropy se udává 30 minut, pro lety do Ameriky a Afriky pak 45 minut.

Terminál 1 má celkem 29 odletových bran, označují se čísly 7-26 a 41-47. Terminál 2 disponuje 15 gaty s označením 201-215.

Přestup z terminálu na terminál je zajištěn kyvadlovým autobusem, jízda trvá přibližně 3 minuty. Autobus vyjíždí každých 10 minut.

Spaní na letišti Lisabon

Co čekat

Jedná se o větší a rušnější letiště, které je otevřeno nonstop. Odbavení není umožněno po 23:00, cestující tak musí zůstat ve veřejném prostoru letiště.

Kde spát

Na letišti se nachází menší počet sedadel, které se velmi rychle zaplní. Sedadla jsou bez opěrek na ruce, tudíž výhodná pro přespání. Pro přenocování je vhodnější terminál 1, zejména odpočinková zóna v okolí gatů 19 a 20.

Kvůli klimatizaci doporučujeme teplejší oblečení nebo přikrývku.

Služby na letišti Lisabon

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení. Připojte se k “VINCI Airports wifi”. Je také možnost čerpat mobilní data jako doma, letiště je v EU.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází velké množství kaváren a restaurací. Doba otevření se liší, některé podniky mají otevřeno nonstop, např. Go Natural, Grab It, 1st Cafe.

Ve veřejném prostoru letiště u terminálu 1 se nachází Express Market, který nabízí prodej ve formě automatů. Otevřeno má 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel se nachází poblíž parkovistě P2.

Otevřeno má nonstop, cena je 80 Kč€3.36 do 10 kg, 119 Kč€4.98 do 30 kg a 235 Kč€9.87 za více než 30kg zavazadlo.

Směnárny a bankomaty

Funguje zde směnárna Nova Câmbios, kterou naleznete na obou terminálech. Na terminále 1 má otevřeno od 5 do 23 hodin, na terminále 2 od 5 do 20 hodin. Na letišti se také nachází několik bankomatů a to vždy ve veřejné i tranzitní části letiště.

Letištní salonky

Na letišti se nacházejí tři salonky. Prvním je ABC – Airport Business Center, který naleznete na terminále 1 ve veřejné části letiště. Salonek je otevřen od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, o víkendu je uzavřen. Do salonku lze vstoupit pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 595 Kč€25. Salonek je klimatizován, nabízí wifi, TV, denní tisk a alkoholické a nealkoholické nápoje. Za poplatek jsou zde i sprchy.

Dále zde funguje ANA Lounge, který se nachází na 6. podlaží. Otevřeno má denně od 5 do 23 hodin. Vstup pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 714 Kč€30. Salonek je vybaven wifi, TV, telefonem, klimatizací a nabízí alkholické a nealkoholické nápoje.

Třetím salonkem je Blue Lounge. Ten naleznete v 5. podlaží. Otevřeno má denně od 5 do 23 hodin. Vstup pomocí Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 714 Kč€30. V salonku naleznete TV, telefon, wifi, denní tisk, jsou zde nabízeny alkoholické a nealkoholické nápoje.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici na 2. patře terminálu 1. Otevřeno je od 7:00 do 20:00, cena za 15 minutovou sprchu vyjde na 428 Kč€18.

Akční letenky na Letiště Lisabon (LIS)

Další letiště v zemi Portugalsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.