Letiště Quito (UIO)

Ekvádor Quito, Ekvádor
Aktuální čas Aktuální čas: 11:38
IATA kód UIO

Letiště Quito (UIO) | © Pablo Hidalgo | Dreamstime.com

Doprava z letiště Quito

Nejlepší varianta: Shuttle

Komfortní spojení bez zastávek nabízí kyvadlová doprava společnosti Aeroservicios, která vás do centra Quita doveze za 50 minut. Autobusy jezdí v intervalu 30-60 minut od 3:30 do 23:30.

Za jízdenku zaplatíte 177 Kč$8 a zakoupíte ji na pobočce dopravce v příletové hale nebo online na aeroservicios.com.ec.

Alternativní varianta: MHD

Na letiště zajíždějí také městské autobusy, které jsou v Quitu provozovány více dopravci:

Jízdenka stojí shodně 44 Kč$2.

Uber z letiště

Jízda se službou Uber začíná na částce 508 Kč$23.

Terminály letiště Quito

Letiště je tvořeno jedním terminálem, který má oddělenou vnitrostátní a mezinárodní odletovou halu.

Své spoje zde provozují následující dopravci: Air France, American Airlines, Avianca, Delta Air Lines, Iberia, KLM, LATAM či TAME.

Přestup na letišti Quito

Terminál je menší, moderní a jednoduchý na orientaci. Quitské letiště využijete na přestup zejména při letu na Galapágy. Kvůli imigrační kontrole si ponechejte rezervu přibližně 60 minut.

Spaní na letišti Quito

Co čekat

Letiště Mariscal Sucre je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které je v noci klidné. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý.

Kde spát

Nachází se zde dostatek míst, ale většina je v podobě kovových sedadel s pevnými loketními opěrkami. Nejlepším místem pro přespání je prostor mezinárodní odletové haly, kde se po pravé straně nachází dřevěná křesla.

Letištní terminál je chladný a po celou noc zde svítí jasná světla. Nezapomeňte proto na teplé oblečení, přikrývku či masku přes oči.

Služby na letišti Quito

Wifi zdarma

Wifi připojení je k dispozici pouze v tranzitní zóně letiště. Název sítě je “UIO free Wi-Fi”.

Jídlo a pití

Většina podniků má nonstop otevírací dobu, jedná se o: Amazonía Café, Johnny Rockets, De Volada, Outback Steakhouse a Petit Gourmet. Jídlo můžete zakoupit v obchodním centru Quito Airport Center, které se nachází venku před letištěm. Otevřeno je 24 hodin denně.

Na letišti také fungují stanice s pitnou vodou, kde si zdarma můžete naplnit svou láhev.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel Bag Parking se nachází v příletové hale. Za 24hodinovou úschovu zaplatíte 177 Kč$8331 Kč$15 dle velikosti zavazadla. Otevřeno je nonstop.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete v příletové a odletové hale. Směnárna Global Exchange je otevřená nonstop a své služby nabízí v mezinárodní odletové hale.

Letištní salonky

Sala VIP International je určena pro cestující mezinárodních letů. Nachází se v mezinárodní odletové hale naproti Duty Free Shopu. Salonek je otevřen 24 hodin denně. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass, Priority Pass nebo za poplatek ve výši 751 Kč$34.

Sala VIP Domestic je umístěna ve vnitrostátní odletové hale a je určena pouze pro cestující v rámci Ekvádoru. Salonek má nonstop otevírací dobu. Vstupovat můžete pomocí Lounge Pass, Priority Pass nebo za jednorázový poplatek 751 Kč$34.

Oba salonky jsou klimatizovány a vybaveny wifi připojením a televizorem. Hostům nabízí denní tisk a nápoje. Sala VIP International má navíc sprchy.

Salonek Layover Stay nalezneme ve veřejné části letiště na 2. patře. Otevřeno je nonstop a vstupovat lze na základě členství Lounge Pass nebo Priority Pass. Návštěvníci si mohou vybrat z bohaté nabídky alkoholických a nealkoholických nápojů. K dispozici je také denní tisk, sprchy, dětský koutek a za poplatek úschovna zavazadel a telefon. Salonek je vybaven televizorem a wifi připojením.

Sprchy

Sprchy se nachází pouze v saloncích Sala VIP International a Layover Stay.​

Akční letenky na Letiště Quito (UIO)

Další letiště v zemi Ekvádor


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.