Letiště Quito (UIO) | odlety, přílety, doprava

📌 Quito, Ekvádor🕐 aktuální čas 07:40✈️ IATA kód UIO
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Letiště Mariscal Sucre se nachází v těsné blízkosti obce Tababela a přibližně 18 km od centra města Quito.
 • Svou základnu zde má národní dopravce TAME a ekvádorské odnože LATAMAvianca. Z Prahy se zde dostanete pouze s přestupem. Přímé lety nabízí Air FrancePaříže či KLMAmsterdamu.
 • Jedná se o největší a nejvytíženější ekvádorské letiště.

Letiště Quito (UIO) | © Pablo Hidalgo | Dreamstime.com

Doprava z letiště Quito

Nejlepší varianta: Shuttle

Komfortní spojení bez zastávek nabízí kyvadlová doprava společnosti Aeroservicios, která vás do centra Quita doveze za 50 minut. Autobusy jezdí v intervalu 30-60 minut od 3:30 do 23:30.

Za jízdenku zaplatíte 187 Kč8 $ a zakoupíte ji na pobočce dopravce v příletové hale nebo online na aeroservicios.com.ec.

  Alternativní varianta: MHD

  Na letiště zajíždějí také městské autobusy, které jsou v Quitu provozovány více dopravci:

  • Sotranor provozuje linku spojující letiště se severní částí města (zastávka Rio Coca Terminal). Autobusy jezdí mezi 6:00 až 22:05.
  • Cosibo provozuje linku, která vás z letiště dopraví do jižní části města (zastávka Quitumbe Terminal). Autobusy jsou v provozu od 5:50 do 20:25.

  Jízdenka stojí shodně 47 Kč2 $.

  Uber z letiště

  Jízda se službou Uber začíná na částce 536 Kč23 $.

  Terminály letiště Quito

  Letiště je tvořeno jedním terminálem, který má oddělenou vnitrostátní a mezinárodní odletovou halu.

  Své spoje zde provozují následující dopravci: Air France, American Airlines, Avianca, Delta Air Lines, Iberia, KLM, LATAM či TAME.

  Přestup na letišti Quito

  Terminál je menší, moderní a jednoduchý na orientaci. Quitské letiště využijete na přestup zejména při letu na Galapágy. Kvůli imigrační kontrole si ponechejte rezervu přibližně 60 minut.

  Spaní na letišti Quito

  Co čekat

  Letiště Mariscal Sucre je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o menší letiště, které je v noci klidné. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý.

  Kde spát

  Nachází se zde dostatek míst, ale většina je v podobě kovových sedadel s pevnými loketními opěrkami. Nejlepším místem pro přespání je prostor mezinárodní odletové haly, kde se po pravé straně nachází dřevěná křesla.

  Letištní terminál je chladný a po celou noc zde svítí jasná světla. Nezapomeňte proto na teplé oblečení, přikrývku či masku přes oči.

  Služby na letišti Quito

  Wifi zdarma

  Wifi připojení je k dispozici pouze v tranzitní zóně letiště. Název sítě je “UIO free Wi-Fi”.

  Jídlo a pití

  Většina podniků má nonstop otevírací dobu, jedná se o: Amazonía Café, Johnny Rockets, De Volada, Outback Steakhouse a Petit Gourmet. Jídlo můžete zakoupit v obchodním centru Quito Airport Center, které se nachází venku před letištěm. Otevřeno je 24 hodin denně.

  Na letišti také fungují stanice s pitnou vodou, kde si zdarma můžete naplnit svou láhev.

  Úschovna zavazadel

  Úschovna zavazadel Bag Parking se nachází v příletové hale. Za 24hodinovou úschovu zaplatíte 187 Kč8 $350 Kč15 $ dle velikosti zavazadla. Otevřeno je nonstop.

  Směnárny a bankomaty

  Bankomaty různých bank naleznete v příletové a odletové hale. Směnárna Global Exchange je otevřená nonstop a své služby nabízí v mezinárodní odletové hale.

  Letištní salonky

  Sala VIP International je určena pro cestující mezinárodních letů. Nachází se v mezinárodní odletové hale naproti Duty Free Shopu. Salonek je otevřen 24 hodin denně. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass, Priority Pass nebo za poplatek ve výši 793 Kč34 $.

  Sala VIP Domestic je umístěna ve vnitrostátní odletové hale a je určena pouze pro cestující v rámci Ekvádoru. Salonek má nonstop otevírací dobu. Vstupovat můžete pomocí Lounge Pass, Priority Pass nebo za jednorázový poplatek 793 Kč34 $.

  Oba salonky jsou klimatizovány a vybaveny wifi připojením a televizorem. Hostům nabízí denní tisk a nápoje. Sala VIP International má navíc sprchy.

  Salonek Layover Stay nalezneme ve veřejné části letiště na 2. patře. Otevřeno je nonstop a vstupovat lze na základě členství Lounge Pass nebo Priority Pass. Návštěvníci si mohou vybrat z bohaté nabídky alkoholických a nealkoholických nápojů. K dispozici je také denní tisk, sprchy, dětský koutek a za poplatek úschovna zavazadel a telefon. Salonek je vybaven televizorem a wifi připojením.

   Sprchy

   Sprchy se nachází pouze v saloncích Sala VIP International a Layover Stay.​

   Akční letenky na letiště Letiště Quito (UIO)

   Další letiště v zemi Ekvádor

   Komentáře