Letiště Panama City (PTY)

Panama Panama City, Panama
Aktuální čas Aktuální čas: 13:19
IATA kód PTY

Letiště Panama City (PTY) | © Zhukovsky | Dreamstime.com

Doprava z letiště Panama City

Nejlepší varianta: Veřejná autobusová doprava

Jedná se o nejlevnější alternativu, jak se dostat z letiště do centra města. Abyste mohli použít Metro Bus, budete si muset koupit kartu za 44 Kč$2, na kterou si nahrajete peníze.

Tu pořídíte ve stánku v příletovém terminálu. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 5,52 Kč$0.25. Autobusy Metro Bus jezdí od 4:00 do 20:00. Cesta do centra trvá cca 1 hodinu.

Alternativní varianta: Taxi

Před příletovou halou najdete stanoviště taxi. Jedná se o turistickou taxislužbu s pevným tarify. Je výhradně určena turistům a má jim zajistit bezpečnou cestu do Panama City.

Cesta do centra vás bude stát 663 Kč$30 a trvá cca 30 minut. 

Uber

Za cestu Uberem z letiště do centra zaplatíte kolem 331 Kč$15.

Terminály letiště Panama City

Letiště má celkem dva terminály. Pro evropské lety slouží Terminál 1. Nový Terminál 2 byl otevřen v roce 2019. Operuje tady letecká společnost Copa Airlines, která zajišťuje téměř veškeré lety ze Severní, Jižní a Střední Ameriky.

Přestup na letišti Panamy City

Doba na přestup se u každého letiště liší. Jestliže v Panamě pouze přestupujete na navazující let a všechny lety jste si koupili v rámci jedné rezervace, na přestup vám bude stačit 45 minut.

Spaní na letišti Panama City

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. V Terminálu 1 někteří cestující upozorňovali na špinavé koupelny a také, že některé lety vyžadují další kontrolu. Proto byste ke gatu měli dorazit s dostatečnou časovou rezervou.

Jiní pasažéři zase upozorňovali na to, že letištní personál si říká o úplatky a nebo se při placení kartou snažili strhnout částku dvakrát.

Kde spát

Sedadla na letišti jsou vybavena loketními opěrkami, nejlepší možností bude tedy  přespání na podlaze. Dobrou zprávou je, že na většině míst najdete koberce. Připravte se také na to, že klimatizace je vždy spuštěna na maximum.

Služby na letišti Panama City

Wifi zdarma

Bezplatné připojení k Wi-Fi je na letišti k dispozici pouze po dobu 30 minut.

Jídlo a pití

Letiště nabízí širokou škálu restaurací a kaváren většina z nich je však otevřená maximálně do 22:00. Pouze během hlavní sezóny najdete na letišti některá místa otevřená 24 hodin. K dispozici jsou také prodejní automaty.

Úschovna zavazadel

Na letišti najdete úschovnu zavazadel. Za jedno zavazadlo zaplatíte 110 Kč$5 na den. K dispozici jsou také uzamykatelné skříňky za 221 Kč$10 na den.

Směnárna a bankomaty

Letiště Panama City nabízí dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty jsou umístěny v provozním i veřejném prostoru letiště.

Na letišti najdete směnárnu Travelex. Jsou k dispozici celkem dvě, jedna je umístěna v bezcelní zóně a druhá v Sektoru 100.

Letištní salónky

Využít můžete tyto letištní salonky:

Sprchy

Sprchy jsou na letišti k dispozici pouze v saloncích.

Akční letenky na Letiště Panama City (PTY)

Další letiště v zemi Panama


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.