Letiště Panama City (PTY) | odlety, přílety, doprava

📌 Panama City, Panama🕐 aktuální čas 22:13✈️ IATA kód PTY
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Panama City (PTY) | © Zhukovsky | Dreamstime.com

Doprava z letiště Panama City

Nejlepší varianta: Veřejná autobusová doprava

Jedná se o nejlevnější alternativu, jak se dostat z letiště do centra města. Abyste mohli použít Metro Bus, budete si muset koupit kartu za 47 Kč2 $, na kterou si nahrajete peníze.

Tu pořídíte ve stánku v příletovém terminálu. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 5,83 Kč0.25 $. Autobusy Metro Bus jezdí od 4:00 do 20:00. Cesta do centra trvá cca 1 hodinu.

Alternativní varianta: Taxi

Před příletovou halou najdete stanoviště taxi. Jedná se o turistickou taxislužbu s pevným tarify. Je výhradně určena turistům a má jim zajistit bezpečnou cestu do Panama City.

Cesta do centra vás bude stát 699 Kč30 $ a trvá cca 30 minut. 

Uber

Za cestu Uberem z letiště do centra zaplatíte kolem 350 Kč15 $.

  Terminály letiště Panama City

  Letiště má celkem dva terminály. Pro evropské lety slouží Terminál 1. Nový Terminál 2 byl otevřen v roce 2019. Operuje tady letecká společnost Copa Airlines, která zajišťuje téměř veškeré lety ze Severní, Jižní a Střední Ameriky.

  Přestup na letišti Panamy City

  Doba na přestup se u každého letiště liší. Jestliže v Panamě pouze přestupujete na navazující let a všechny lety jste si koupili v rámci jedné rezervace, na přestup vám bude stačit 45 minut.

  Spaní na letišti Panama City

  Co čekat

  Letiště je otevřeno 24 hodin. V Terminálu 1 někteří cestující upozorňovali na špinavé koupelny a také, že některé lety vyžadují další kontrolu. Proto byste ke gatu měli dorazit s dostatečnou časovou rezervou.

  Jiní pasažéři zase upozorňovali na to, že letištní personál si říká o úplatky a nebo se při placení kartou snažili strhnout částku dvakrát.

  Kde spát

  Sedadla na letišti jsou vybavena loketními opěrkami, nejlepší možností bude tedy  přespání na podlaze. Dobrou zprávou je, že na většině míst najdete koberce. Připravte se také na to, že klimatizace je vždy spuštěna na maximum.

  Služby na letišti Panama City

  Wifi zdarma

  Bezplatné připojení k Wi-Fi je na letišti k dispozici pouze po dobu 30 minut.

  Jídlo a pití

  Letiště nabízí širokou škálu restaurací a kaváren většina z nich je však otevřená maximálně do 22:00. Pouze během hlavní sezóny najdete na letišti některá místa otevřená 24 hodin. K dispozici jsou také prodejní automaty.

  Úschovna zavazadel

  Na letišti najdete úschovnu zavazadel. Za jedno zavazadlo zaplatíte 117 Kč5 $ na den. K dispozici jsou také uzamykatelné skříňky za 233 Kč10 $ na den.

  Směnárna a bankomaty

  Letiště Panama City nabízí dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty jsou umístěny v provozním i veřejném prostoru letiště.

   Na letišti najdete směnárnu Travelex. Jsou k dispozici celkem dvě, jedna je umístěna v bezcelní zóně a druhá v Sektoru 100.

   Letištní salónky

   Využít můžete tyto letištní salonky:

   • Copa Club – provozní prostor letiště, 2. patro. Salonek je určen pouze pro pasažéry mezinárodních letů. Je otevřen od 5:45 do 21:45 a nabízí také sprchy. Můžete si koupit vstup online za 870 Kč£ 29 na 3 hodiny (online je možné platit pouze v librách). Salonek umožňuje vstup na Priority Pass.
   • Tocumen Royal Saloon – veřejný prostor letiště, 3. patro. Salonek je otevřen 24 hodin. Umožňuje vstup na Priority Pass. Můžete si koupit vstup u vchodu za 1 049 Kč45 $.
   • The Lounge Panama by Global Lounge Network – provozní prostor letiště, blízko gatů 1-10. Salonek je přístupný pouze cestujícím mezinárodních a tranzitních letů. Je otevřen 24 hodin a nabízí také sprchy. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass. Můžete si koupit vstup online za 750 Kč£ 25 na 3 hodiny.

   Sprchy

   Sprchy jsou na letišti k dispozici pouze v saloncích.

   Akční letenky na letiště Letiště Panama City (PTY)

   Další letiště v zemi Panama

   Komentáře