Letiště Manila (MNL) | odlety, přílety, doprava

📌 Manila, Filipíny🕐 aktuální čas 23:52✈️ IATA kód MNL
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Manila (MNL) | © Phuongphoto | Dreamstime.com

Doprava z letiště Manila

Nejlepší varianta: Taxi

Nejlepší variantou jak se pohodlně dostat do centra Manily je oficiální letištní taxi – Yellow Taxi. Nevyužívejte jiné společnosti, nejsou hlídané a cizince se snaží okrást. Cesta do Manily zabere až hodinu, vždy závisí na hustotě provozu. Zaplatíte mezi 136 Kč300 ₱204 Kč450 ₱.

Alternativní varianta: Autobus

Autobusy UBE Express spojují letiště s centrem města. Stanice se nachází u všech terminálů, přičemž servis funguje nonstop pro T3. Pro ostatní terminály platí provozní doba od 8:00 do 22:00. Jízdenky zakoupíte ve stánku s označením “Premium Airport Bus” a vyjde vás na 45 Kč100 ₱. Detailní jízdní řád naleznete zde.

Uber z letiště

Služba Uber není v této lokalitě k dispozici. Podobný servis nabízí aplikace Grab, cesta do centra Manily se pohybuje kolem 136 Kč300 ₱. Pokud nemáte mobilní aplikaci Grab, stačí před terminálem najít stánek se zeleným logem, odkud vám vůz objednají a řeknou předem stanovenou cenu, kterou zaplatíte.

Terminály letiště Manila

Manilské letiště se skládá ze čtyř terminálů:

Přestup na letišti Manila

Terminály jsou doslova rozprostřeny po celé ploše letiště. Pěší chůze mezi nimi není možná. Bezplatné spojení nabízí letištní shuttle, který vyjíždí v intervalu každých 15 minut po celý den. Celková doba jízdy se pohybuje mezi 10 až 25 minutami, autobus jezdí v pořadí T1, T2, T4 a T3 a zpět.

Obvyklejší variantou přestupu jsou přestupy mezi terminály. Pokud však máte štěstí a čeká vás přestup v rámci jednoho terminálu, mělo by vám stačit 60 minut. V případě změny terminálu počítejte s 3 až 4 hodinami, neboť budete muset znovu projít imigrační kontrolou a vyzvednout svá zavazadla.

Spaní na letišti Manila

Co čekat

Manilské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o velké letiště, které si vysloužilo nelichotivou přezdívku “peklo na zemi”. Čekejte všudypřítomné dlouhé fronty a vysokou kriminalitu. Je nutné zde být maximálně obezřetný. Ačkoliv se situace každým rokem lepší, přenocování se doporučuje pouze v nejnutnějších případech.

Kde spát

Prostory T3 jsou pro spaní nejlépe uzpůsobeny. Nachází se zde největší počet sedadel, často bez loketních opěrek. Vyhněte se T2, který má ze všech terminálů tu nejhorší pověst.

Připravte se, že teplota během noci kolísá. Doporučujeme oblečení vrstvit a dle aktuální situace svlékat či znovu oblékat. Rovněž nezapomeňte špunty do uší či sluchátka, letiště je velmi rušné.

Služby na letišti Manila

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma vždy na 30 minut. Po uplynutí doby se můžete připojit znovu a proces neustále opakovat. Název sítě je “GlobeFreeWiFi@NAIA”.

Jídlo a pití

Bohatý výběr občerstvení nabízí T3 v přízemí a 4. patře. Naleznete zde rychlá občerstvení, kavárny, bistra či luxusní restaurace. Nonstop otevírací dobu má Starbucks, Wendy’s, McDonald’s, Burger King či Subway.

Ve 4. patře se také nachází dva supermarkety, které jsou otevřeny 24 hodin denně.

Úschovna zavazadel

Svá zavazadla můžete uschovat v Luggage and More. Nachází se na T3 v příletové hale. Za malé zavazadlo zaplatíte 136 Kč300 ₱, za velké 159 Kč350 ₱. Uvedené ceny platí za 24hodinovou úschovu.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou umístěny především ve veřejných částech všech terminálů. Funguje zde mnoho směnáren, jediná směnárna s nonstop otevírací dobou se nachází na T4, jedná se o Carren’s Money Charger.

Letištní salonky

Terminál 1:

  • PAGSS Premium Lounge – nachází se ve východní hale u odletové brány 2. Otevřeno je denně od 6:00 do půlnoci. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass.
  • PAGSS Lounge – funguje na T1 na dvou místech: východní hala, odletová brána 7 a ve 4. patře. Otevřeno je denně mezi 1:30 až půlnocí. Vstup je umožněn po zaplacení poplatku 583 Kč25 $.

Terminál 3:

  • Pacific Club Lounge – je umístěn ve 4. patře. Otevřeno je denně mezi 4:00 až 22:00. Vstupovat lze držitelům Lounge Pass.
  • PAGSS Lounge – nachází se ve 4. patře. Otevírací doba je od 5:00 do půlnoci. Vstup je umožněn na základě Lounge Pass.
  • Skyview Lounge – naleznete jej ve 4. patře. Otevřeno je nonstop. Vstup je pomocí Lounge Pass.
  • Wings Transit Lounge – nachází se ve 4. patře. Otevřeno je 24 hodin denně a vstup je umožněn po zaplacení 318 Kč700 ₱.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici na T1 v Passengers Lodging Facility (ubytovací zařízení) a na T3 v salonku Wings Transit Lounge.

Akční letenky na letiště Letiště Manila (MNL)

Další letiště v zemi Filipíny

Komentáře