Letiště Cebu (CEB)

Filipíny Cebu, Filipíny
Aktuální čas Aktuální čas: 05:54
IATA kód CEB

Letiště Cebu (CEB) | © Michael O. Ligalig | Dreamstime.com

Doprava z letiště Cebu

Nejlepší varianta: Jeepney

Nejlevnější možností jsou tzv. jeepney. Jedná se o barevné dodávky, které mají pevně stanovené trasy. Linka MI-05A má žlutou barvu a od T1 vás doveze k obchodnímu centru Marina Mall na ostrově Mactan, odkud můžete využít návazné jeepney, které vedou dál do Cebu. Cesta vás vyjde na 4,31 Kč11 ₱. Jeepney jezdí každých 10 minut od 7:00 do 21:00.

Alternativní varianta: Autobus

Přímo do centra Cebu (k supermarketu SM City Cebu) jezdí autobus společnosti MyBus. Spoje jezdí v nepravidelném intervalu 20 minut od 7:00 do 22:00, cesta vás vyjde na 19,59 Kč50 ₱.

Uber z letiště

Uber není v této lokalitě k dispozici.

Nebojte se využít taxi, vyvarujte se však všudypřítomným řidičům, kteří vás budou lákat do svých vozů. Stanoviště oficiálních letištních taxi se nachází na pravé straně asi 30 metrů po východu z obou terminálů. Obvykle jsou zde dvě fronty, delší vede k levnějším bílým vozům (cca 78 Kč200 ₱), kratší pak k dražším žlutým taxíkům (mezi 98 Kč250 ₱118 Kč300 ₱).

Terminály letiště Cebu

Letiště se skládá ze dvou terminálů, kde své lety provozuje celkem 30 dopravců.

Přestup na letišti Cebu

Meziterminální dopravu představují kyvadlové autobusy, které jezdí v intervalu 15 minut 24 hodin denně. Jízda je zdarma, avšak před nástupem do autobusu si musíte na Informacích vyzvednout kupón.

Vnitrostátní přestup vyžaduje rezervu 60 minut, pro mezinárodní přestup počítejte minimálně 90 minut.

Spaní na letišti Cebu

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které bývá rušné i v noci. Připravte se na opravdu dlouhé fronty.

Přečkat noc vám pomůže neomezené wifi připojení a některé podniky či služby, které jsou otevřeny nonstop. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý.

Kde spát

Lépe uzpůsobené prostory pro přespání jsou za bezpečnostní kontrolou obou terminálů. Nachází se zde sedadla bez opěrek, nocovat se také dá v uzavřených podnicích, např. kavárna u gatu 16 (T2). Nedoporučujeme přespávat ve veřejné části letiště, kde nenaleznete téměř žádná vhodná a klidná místa. S sebou si přibalte teplé oblečení, špunty do uší a také masku přes oči.

Pro pohodlný spánek je jasnou volbou Aerotel Cebu, kde si pokoj můžete pronajmout na minimální dobu 3 hodin. Nachází se ve 2. patře T2.

Služby na letišti Cebu

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení. Název sítě je MCIAFreeWiFi.

Jídlo a pití

Vybrat si zde můžete z opravdu širokého spektra podniků, např. Asian Kitchen, Bo’s Coffee, Burger King, Camden Food Co., Dunkin’ Donuts, Ritazza, Starbucks či Tsim Sha Tsui. Některé restaurace jsou otevřeny po celou noc. Menší svačinu si zakoupíte v obchodě WH Smith. Celkem čtyři pobočky fungují na obou terminálech.

Na letišti také naleznete fontánky s pitnou vodou, kde si můžete zdarma doplnit svou láhev.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel Ibales Luggage Depository je otevřena nonstop. Naleznete ji na T2 v příletové hale. Za celodenní úschovu zaplatíte 137 Kč350 ₱.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou rozmístěny po obou terminálech. Směnárna Curex má na letišti dvě pobočky na T1 a další dvě na T2.

Letištní salonky

Plaza Premuium Lounge naleznete v přízemí T1. Otevřeno je 24 hodin denně. Vstup je umožněn držitelům Priority Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 751 Kč$34. Salonek je klimatizován a vybaven televizorem a wifi připojením. K dispozici jsou nealkoholické nápoje, denní tisk a úschovna zavazadel. Za poplatek můžete využít sprchy.

Plaza Premium Lounge funguje také na T2 v odletové části v 1. patře. Otevírací doba je nonstop. Vstupovat lze na základě Lounge Pass, Priority Pass či za vstupné 692 Kč1765 ₱. Salonek je klimatizován, součástí je televizor, telefon, wifi připojení a sprchy. K dispozici je denní tisk a nealkoholické nápoje.

Sprchy.

Sprchy jsou k dispozici pouze v Plaza Premium Lounge (viz výše).

Akční letenky na Letiště Cebu (CEB)

Další letiště v zemi Filipíny


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.