Letiště Havana (HAV)

Kuba Havana, Kuba
Aktuální čas Aktuální čas: 23:37
IATA kód HAV

Letiště Havana (HAV) | © Werdiam - Dreamstime.com

Doprava z letiště Havana

Nejlepší varianta: Taxi

Stanoviště taxi najdete hned před letištním terminálem. Cena vás vyjde kolem 552 Kč$25. Počítejte také s tím, že si budete muset vystát dlouhou frontu, než na vás přijde řada. Cesta do centra trvá asi 30 minut. 

Jednou z možností je rezervovat si soukromý hotelový transfer, kdy pro vás přijede soukromé taxi. Předejdete tak dlouhému čekání a na hotel se dostanete daleko rychleji.

Alternativní varianta: Autobus

Na letišti existuje také autobusová doprava – linka 12 a 16. Zastávky autobusů se nacházejí v blízkosti letiště. Jelikož se jedná o veřejné autobusy, používají je pouze místní.

Turistům nemusí být povoleno do nich nastoupit, neboť je třeba platit pouze v místní měně (tu neseženete v žádné jiné zemi, kubánská měna je považována za uzavřenou měnu, což znamená, že je k dispozici pouze na Kubě, je také zakázáno ji vyvážet mimo zemi, proto před nástupem do letadla je třeba ji vyměnit).

Jednosměrný lístek, který lze zakoupit u řidiče, stojí 1,00 Kč111. Je třeba také podotknout, že cesta autobusem může trvat 1-2 hodiny. Autobusy nemají stálý jízdní řád a z letiště vyjíždějí nepravidelně. Bývají často přeplněné, proto se nedoporučuje v nich cestovat, pokud máte větší množství zavazadel. Pozor byste si měli dát i na kapsáře. Obecně se však nedoporučuje turistům používat veřejnou autobusovou dopravu.

Uber

Na Kubě není k dispozici služba Uber.

Terminály letiště Havana

Letiště Havana má celkem čtyři terminály: Terminál 1, Terminál 2, Terminál 3 a Terminál 5. Mezi jednotlivými terminály se můžete přemišťovat pomocí bezplatných kyvadlových autobusů.

Přestup na letišti Havana

Pokud na letišti Havana pouze přestupujete a potřebujete přesednout na další let, měli byste si vyhradit k tomu pár hodin (3-4 hodiny). Budete muset projít celní a pasovou kontrolou, vyzvednout si zavazadla a znovu se odbavit. Navíc čekání ve frontách je velmi zdlouhavé a letištní zaměstnanci jsou velmi pečliví.

Spaní na letišti Havana

Co čekat

Nově zrekonstruované mezinárodní letiště se čtyřmi terminály nabízí omezený počet obchodů a restaurací. Většina z nich se nachází v T3. Podle cestujících jsou letištní ceny až příliš vysoké.

Kde spát

Letiště je považováno za bezpečné a tiché, ale také velmi chladné z důvodu klimatizace. Někteří pasažéři uváděli, že je budila policie během nočního přenocování.

Sedadla nejsou příliš pohodlná pro přenocování, ve 3. patře T3 však najdete pár míst, kde se pohodlně vyspíte na podlaze.

Služby na letišti Havana

Wifi zdarma

Připojení k Wi-Fi je na letišti k dispozici pouze za poplatek. Je potřeba si zakoupit Wi-Fi kartu. Tu si pořídíte ve stánku Etacsa, který najdete ve veřejném prostoru letiště T3. Při koupi karty musíte předložit váš pas.

Wi-Fi karty se prodávají buď na jednu hodinu nebo na pět hodin. Hodinová karta vás bude stát 33 Kč$1.5, pětihodinová pak 166 Kč$7.5.

Jídlo a pití

Pouze na T3 najdete několik restaurací, z nichž některé jsou otevřeny 24 hodin.

Úschovna zavazadel

Na tomto kubánském letišti není k dispozici úschovna zavazadel.

Směnárna a bankomaty

Na letišti jsou k dispozici bankomaty, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v příletové hale Terminálu 3.

Na letišti jsou k dispozici také směnárny CADECA. Ty najdete v Terminálu 2 a 3 (v přízemí).

Letištní salónky

Na havanském letišti můžete využít tento salonek:

Sprchy

Sprchy na letišti Havana nenajdete.

Akční letenky na Letiště Havana (HAV)

Další letiště v zemi Kuba


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.