Letiště Varadero (VRA)

Kuba Varadero, Kuba
Aktuální čas Aktuální čas: 08:23
IATA kód VRA

Letiště Varadero (VRA) | © Irishka777 | Dreamstime.com

Doprava z letiště Varadero

Nejlepší varianta: Autobusové spojení

Autobusový transfer představuje nejlevnější dopravu z/na letiště. Za 0,00 Kč5 $ si pořídíte jednodenní jízdenku a s ní můžete cestovat, kolikrát si jen přejete.

Z letiště do centra města pravidelně jezdí dvoupatrové místní autobusy. Horní patro autobusu je otevřené, proto je potřeba býti obezřetní, abyste nedostali ránu od palmových stromů. Autobusová linka vede přes nejvýznamnější body zájmu, jako jsou hotely, obchodní střediska a tržnice.

Jízdenku lze zakoupit přímo v autobuse u řidiče.

Alternativní varianta: Taxi služba

Dostupné vozy taxi služby jsou dostupné na taxi rancích za východem z letiště. Do centra města si cestující zaplatí přibližně mezi 0,00 Kč25 $0,00 Kč30 $.

Kubánské hotely mají své vlastní taxíky, které si na hotelu můžete přímo vyžádat. Pro vás i řidiče bude o to snazší domluva, jelikož řidič bude vědět, kam vás odvést. Sazby těchto vozů jsou podobné těm letištním.

Je potřebné brát na vědomí letištní poplatek ve výši 0,00 Kč2 $.

Ve městě jsou k dispozici tzv. Coco taxíky, které jsou běžné pro přepravu z jednoho bodu do druhého. Sazba těchto taxíků je 0,00 Kč9 $ za hodinu, 0,00 Kč12 $ za dvě a 0,00 Kč20 $ za celý den.

Na letišti je možné si pronajmout auto. S pronájmem vám také může pomoci personál vašeho hotelu. Cena se poté odvíjí na typu a třídě daného automobilu.

Uber z letiště Varadero

Na Kubě služba Uber dostupná není.

Terminály letiště Varadero

Letiště Varadero je letiště střední velikosti s jedním terminálem, kde oproti jiným letištím není tolik rušno. Letiště patří pod správu kubánské vlády a slouží jako vstupní brána do rozsáhlých rezortů a magických pláží.

Letiště není mnoho rušné či přelidněné, přesto zde prostory k zahnání hladu a žízně naleznete, stejně jako obchod Duty Free.

Co letiště postrádá, tak jsou úschovny zavazadel a prostory, kde rodiče mohou převléknout své malé ratolesti.

Čím se ale letiště pyšní, tak je recepce s velice přátelským personálem, který je ochoten pomoci každému cestujícímu.

V příletové hale se nachází Imigrační oddělení, výdej zavazadel, směnárna, společnosti poskytující pronájem aut, veřejné telefony pro domácí i mezinárodní lety.

V odletové hale jsou přepážky pro odbavení, Imigrační oddělení, směnárna, veřejné telefony pro domácí i mezinárodní lety, restaurace a obchody.

V odletovém letištním salonku se nachází jediný letištní salonek tzv. VIP Lounge, veřejná sedadla, směnárna, vyhrazené prostory pro kuřáky, malý herní prostor pro děti, veřejné telefony, malá lékárna a drogérie, prostory pro přebalování dětí, restaurace a obchody a pošta.

Přestup na letišti Varadero

Kubánské Varadero je cílovou destinací. Pokud byste ale přesto cestovali dále, je potřebné si vyhradit více času, někteří cestující uvádějí předodletové 3 hodiny.

Příletový postup na Kubě je poněkud časově náročný. Po příjezdu vás čeká kontrola na Imigračním oddělení. Zde zkontrolují váš cestovní pas, Kubánskou turistickou kartu a cestovní pojištění.

Kubánská turistická karta

Každý cestující je povinen tuto kartu pro vstup na území vlastnit.  Karta je platná po dobu 30 dnů (90 pro Kanaďany). Po příletu si kubánské imigrační oddělení vezmu první polovinu karty, tu druhou poté při odletu. Buďte tedy obezřetní a kartu si během pobytu střežte.

O kartu se žádá přes kubánskou ambasádu nebo konzulát.

Po běžné bezpečnostní kontrole budete také odevzdávat vyplněný papír o svém zdravotním stavu. Tento papír se rozdává v letadlech před přistáním na Kubě.

Spaní na letišti Stockholm Skavsta

Co čekat

Letiště je otevřené 24 hodin. Jedná se o menší letiště s nepříliš velkým ruchem.

Restaurace a obchody, stejně tak jako salonek, otevírají s prvním odletem a zavírají s posledním.

Kde spát

Zóny vyhrazené pro odpočinek na letišti nejsou. Odpočinout si můžete na místních sedačkách.

Pokud byste ale zatoužili po větším komfortu, nejlepší je zamířit do centra, kde jsou všechny resorty. V blízkosti letiště žádné hotely nejsou.

Nejbližší hotely jsou vzdálené 25 minut jízdy z letiště. Transfery poskytovány nejsou. Nejblíže je Hotel Los Delfines a Casa de May Y Angel. Za taxík na tyto hotely zaplatíte přibližných 0,00 Kč35 $.

Služby na letišti Varadero

Wifi zdarma

Bezdrátové připojení je dostupné pouze v letištním salonku, jinde k dispozici není.

Jídlo a pití

Většina kaváren, restaurací a rychlého občerstvení je umístěna v odletové hale za bezpečnostní kontrolou.

V příletové hale je možnost občerstvení mimo terminál. V odletové hale je v druhém patře na výběr kafeterie Jardin del Eden, Snack Bar “El Mojito”, Snack Bar “La Pasarela”, Coffee Shop “La Guantanamera”, obchody s likéry a čokoládami “La Gardenia”, dva Duty Free obchody, prodejna rumu a doutníků, lékárna a drogerie, obchod s knihami a několik obchodů s dárkovými předmety.

Úschovna zavazadel

Úschovna zavazadel jako služba na letišti poskytována není.

Směnárny a bankomaty

Směnárna na letišti pro výměnu peněz pro váš pobyt po příletu k dispozici je. Dostupná je i směnárna před vaším odletem z Varadera.

Bankomaty na letišti nenaleznete.

Letištní salonky

VIP Lounge

Jediný letištní salonek mohou cestující využít, ať už letí první třídou nebo ekonomickou třídou. Vstupné lze zaplatit přímo u vchodu a to ve výši 0,00 Kč20 $.

Salonek je otevřen od prvního letu daný den a zavírá s odletem posledního spoje.

Sprchy

Sprchy na tomto letišti dostupné nejsou.

Akční letenky na Letiště Varadero (VRA)

Další letiště v zemi Kuba


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.