Letiště Guangzhou (CAN)

Čína Kanton, Čína
Aktuální čas Aktuální čas: 05:22
IATA kód CAN

Letiště Guangzhou (CAN) | © Boarding1now | Dreamstime.com

Doprava z letiště Guangzhou

Nejlepší varianta: Autobus

Pět autobusových linek Airport Express spojuje letiště s centrem města. Linka č. 1, 2A, 2B, 3 a 4. Autobusy jezdí každých 20-30 minut od 7:00. Cesta trvá zhruba 50 minut. Autobusy staví u hlavních hotelů, na autobusových i železničních stanicích.

Lístek si můžete zakoupit u přepážky CAAC v budově letiště. Cena začíná na 18,72 Kč6 ¥.

Alternativní varianta: Metro

Linka 3 spojuje letiště s centrem města. Stanici metra najdete v přízemí terminálu. Za lístek zaplatíte od 6,24 Kč2 ¥ do 21,84 Kč7 ¥ (v závislosti na destinaci). Lístek si koupíte na letišti, mějte však na paměti, že automaty nevracejí peníze, mějte tak nachystanou přesnou částku.

Uber z letiště Guangzhou

Služba Uber tady není k dispozici.

Terminály letiště Guangzhou

Letiště má jeden velký a moderní terminál.

Přestup na letišti Guangzhou

Minimální doba na přestup na letišti Guangzhou činí 60 minut.

Spaní na letišti Guangzhou

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. I když je letištní terminál poměrně velký, cestující si stěžovali na nedostatek restaurací, obchodů a dalších zařízení. Většina restauračních zařízení zavírá kolem 23:00, což byste měli vzít v úvahu, pokud tady plánujete přenocovat.

Kde spát

Řada cestujících označila letiště za nudné”. Ale možná díky tomu se tady vyspíte. Na letišti najdete na řadě míst sedadla bez loketních opěrek. Zkuste odletovou halu H a J nebo podlaží, kde se nacházejí restaurace.

Služby na letišti Guangzhou

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici bezplatné Wifi po dobu 300 minut. Připojte se k síti „AIRPORT-WIFI-FREE“.

K přijetí přístupového kódu budete potřebovat mobilní telefon, nebo si můžete naskenovat pas na kterémkoli z osmi samoobslužných WiFi kiosků, abyste obdrželi kód a mohli se tak připojit k Wifi.

Jídlo a pití

Bezplatné fontánky s pitnou vodou najdete v provozní části.

24 hodin jsou k dispozici následující zařízení s občerstvením: KFC ▪ McDonald’s ▪ Japan Fusion ▪ Oak Tree ▪ Porcelain Noodles.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel najdete na celkem 6 místech – u gatů 16, 8, vnitrostátní příletová část (2 úschovny), mezinárodní příletová část (2 úschovny). Otevřeny jsou denně od 6:00 do 22:00. K dispozici jsou také uzamykatelné skříňky a úschovna pro nadrozměrná zavazadla. Cena se odvíjí od velikosti, váhy a také době uložení. Začíná na 15,60 Kč5 ¥ za malé zavazadlo na 2 hodiny. Za uložení velkého kufru na 24 hodin zaplatíte 172 Kč55 ¥.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty od China Guangfa BankAgricultural Bank Of China jsou k dispozici 24 hodin. Najdete je u gatu 3F. Před výběrem hotovosti si však ověřte výši poplatků.

Na několika místech najdete také směnárny: Ice Currency Exchange – 3F (otevřeno od 6:30 do 23:00) ▪ Guangdong Fanghui Foreign Currency – 3F, nachází se na dvou místech  (6:00–13:30 a 7:00–13:00) ▪ United Money Currency Exchange – 3F ( 6:30–23:30).

Letištní salonky

Na letišti najdete řadu letištních salonků, není však možné si u nich zakoupit vstup u vchodu. Všechny jsou určeny pouze pro členy programu.

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v letištních saloncích.

Akční letenky na Letiště Guangzhou (CAN)

Další letiště v zemi Čína


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.