Letiště Xiamen (XMN) | odlety, přílety, doprava

📌 Sia-men, Čína🕐 aktuální čas 18:58✈️ IATA kód XMN
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
 • Mezinárodní letiště Gaoqi (česky Kao-čchi) se nachází ve čtvrti Huli a od centra Xiamenu (česky Sia-men) je vzdáleno 12 km.
 • Základnu zde má dopravce Xiamen Airlines. Hustou síť vnitrostátních spojů doplňují mezinárodní trasy do okolních asijských států, do USA, Kanady a Austrálie. Jediné evropské spojení je s Amsterdamem (KLM, Xiamen Airlines).
 • Jedná se o 11. nejrušnější letiště v Číně.

Letiště Xiamen (XMN) | © Maocheng - Dreamstime.com

Doprava z letiště Xiamen

Nejlepší varianta: Xiamen Airport Express

Nejpohodlnější způsob přepravy představují autobusy dopravní společnosti Xiamen Airport Express, které letiště spojují s centrem města (vlakové nádraží, přístav, autobusové nádraží). Provozní doba je od 8:00 do 20:00, frekvence spojů je 15-35 minut. Cesta vás vyjde na 19,68 Kč6 ¥49 Kč15 ¥ dle cílové stanice. Zastávky se nacházejí u obou terminálů.

Alternativní varianta: MHD

Levnějším způsobem je využít městské autobusy linek č. 27, 37, 41, 81, 84 a 91. Provozní doba jednotlivých linek se různí, zpravidla operují mezi 6:00 až 22:00. Cena jízdenky je 3,28 Kč1 ¥.

Uber z letiště

Uber zde není k dispozici. Využít lze taxi, za jízdu zaplatíte 98 Kč30 ¥131 Kč40 ¥.

Terminály letiště Xiamen

Letiště Kao-čchi se skládá ze dvou terminálů:

Přestup na letišti Xiamen

Terminály jsou umístěny v oddělených budovách, pěší přesun mezi nimi není možný. Jedinou možností je využití bezplatných kyvadlových autobusů, které jezdí v pravidelných intervalech 20-30 minut od 5:10 do 22:00. Doba jízdy je 10 minut. Zastávky se nacházejí u odletových bran 7 (T3) a 5 (T4).

Minimální čas pro přestup na mezinárodní i na vnitrostátní let je nastaven na 90 minut.

Spaní na letišti Xiamen

Co čekat

Provozní doba letiště je sice 24 hodin denně, avšak bezpečnostní zóna se na noc uzavírá. Jedná se o větší letiště, které bývá v noci spíše klidné. Žádné podniky ani služby nefungují nonstop. K dispozici je bezplatná wifi síť.

Letištní personál zpravidla nemá s nocujícími pasažéry problém, dle starších recenzí se ale můžete setkat se zamítnutím přespání na letišti. Častá je rovněž jazyková bariéra.

Kde spát

Přespat lze pouze ve veřejné části letiště, kde se nenachází příliš míst k sezení. Navíc se jedná o nepohodlná kovová sedadla s pevnými opěrkami na ruce. Spaní na tomto letiště nedoporučujeme.

Služby na letišti Xiamen

Wifi zdarma

Wifi je k dispozici pod názvem “CMCC-XMAirport-free”. K připojení však musíte použít infromace z vaší letenky (platí až po odbavení) nebo mít čínské telefonní číslo.

Jídlo a pití

Letiště nabízí dostatek stravovacích možností. Nejdelší otevírací dobu má McDonald’s na terminále 3. Otevřeno je od 5:30 do 01:00.

Na obou terminálech jsou navíc k dispozici obchody s baleným jídlem a nápoji. Otevřeno je zpravidla od 5:30 do posledního letu. Na několika místech letiště se nachází fontánky s pitnou vodou, kde si můžete zdarma doplnit svou láhev.

Úschovna zavazadel

Úschovny zavazadel jsou součástí obou terminálů. Naleznete je v příletových halách pod názvy Baggage CounterLuggage Storage Counter. Cena za denní úschovu činí 9,84 Kč3 ¥33 Kč10 ¥. Otevírací doba obou poboček je od 5:30 do posledního letu.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty jsou rozmístěny po obou terminálech. Pobočky směnáren se nachází rovněž na obou terminálech, provozní doba se liší, otevírá se nejdříve v 6:00, zavírá se nejpozději ve 23:30.

Letištní salonky

Na letišti funguje několik salonků, většina z nich má otevřeno mezi 6:00 až 21:00. Vstup do salonků se různí, umožněn je držitelům Lounge Pass, Priority Pass, za jednorázový poplatek či pouze cestujícím business třídy.

Terminál 3:

 • Domestic Guest Lounge
 • First Class Lounge
 • Premier Lounge
 • XiamenAir Domestic First Class Lounge
 • XiamenAir International First Class Lounge

Terminál 4:

 • First Class Lounge

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v letištním salonku First Class Lounge (viz výše).

Akční letenky na letiště Letiště Xiamen (XMN)

  Další letiště v zemi Čína

  Komentáře