Letiště Eindhoven (EIN)

Nizozemsko Eindhoven, Nizozemsko
Aktuální čas Aktuální čas: 13:42
IATA kód EIN

Letiště Eindhoven (EIN) | © Ghm Meuffels - Dreamstime.com

Doprava z letiště Eindhoven

Nejlepší varianta: Cesta vlakem a veřejná doprava

495 Kč€20.80

Cesta vlakem z Eindhovenu do Amsterdamu je nejrychlejší a zároveň cenově nejpříznivější varianta. Vlaky odjíždí několikrát během celého dne z hlavního nádraží Eindhoven.

Z letiště na vlakové nádraží jezdí spoje veřejné dopravy číslo 400401. Lístek na autobus je možné zakoupit v automatu či u řidiče a stojí 3,5€.

Holandsko se může pyšnit hustou sítí železnic po celé zemi, proto je zde veřejná doprava hojně využívána.

Alternativní varianta: Autobusem AirExpressBus

536 Kč€22.50

Autobusy AirExpressBus zajišťují pravidelné spoje mezi letištěm Eindhoven a Amsterdamem. Cesta zabere zhruba jednu hodinu a třicet minut. Autobusy také jezdí do města Utrecht. Autobusy z letiště odjíždí šestkrát denně. Jízdenku je možné zakoupit online na webových stránkách společnosti.

Uber z letiště

Pokud se rozhodnete využít služby Uberu, připravte se, že se to promítne na ceně. Cesta z letiště na hlavní vlakové nádraží Eindhoven Vás vyjde v přepočtu na 640 Kč a zabere zhruba 20 minut.

K dopravě z letiště je možné využít i soukromé taxi služby, které je možno dopředu zamluvit v příletové hale. Na stránkách letiště Eindhoven také najdete přímé telefonní spojení na službu Connexxion Taxi Services (+31883394748).

Na letišti také operuje několik autopůjčoven, např. Enterprise, Europcar, Hetrz či Sixt.

Terminály letiště Eindhoven

Letiště Eindhoven má pouze jeden terminál a přepraví více než 5 milionu cestujících ročně.

Přestup na letišti Eindhoven

Letiště Eindhoven je malé avšak poměrně frekventované. Dobu přestupu je dobré si naplánovat s rezervou v případě, že by se tvořili fronty. Doporučujeme být na gatu 45 minut před odletem.

Spaní na letišti Eindhoven

Co čekat

Letiště Eindhoven má pouze jeden moderní terminál, který operuje především nízkonákladové lety. Na letišti se nachází kavárny, restaurace, dětský koutek, duty-free obchod, stánek s cestovní medicínou a směnárna.

Kde spát

Případné přespání na letišti není možné, jelikož je letiště od půlnoci do 4:30 zavřené. Pokud se rozhodnete na letišti přenocovat, hrozí, že Vás ochranka letiště vyhostí.

K přespání u letiště Vám poslouží Tulip Inn Eindhoven nebo či letištní hotely (Holiday Inn Eindhoven či Novotel Eindhoven).

Služby na letišti Eindhoven

Wifi zdarma

Letiště Eindhoven nabízí bezplatnou wifi. Dobíjecí stanice je možné využít v kavárně Starbucks, či je možné najít je pod některými lavicemi v prostoru terminálu.

Jídlo a pití

Na letišti se nachází restaurace a několik stánků, kde si můžete koupit občerstvení s sebou. Najdete zde Starbucks kavárnu, Farm Food + Drinks, AH to go. Můžete také navštívit Tulip Inn Einhoven restauraci či Upstairs Bar, nacházející se v druhém patře.

Úschovna zavazadel

Letiště neprovozuje žádnou úschovu zavazadel. Za poplatek je možné využít vozík na zavazadla či ve stánku Seal&Go opatři Vaše zavazadlo ochrannou fólií.

Směnárny a bankomaty

Na letišti se nachází směnárna GWK Travelex. V pracovní dny je otevřená od 7:00 do 19:00, v sobotu pak  od 9:00 do 17:00, a v neděli 10:00 do 17:00.

Letištní salonky

Letiště Eindhoven nedisponuje žádnými letištními salonky.

Sprchy

Na  letišti se nenacházejí sprchy.

Akční letenky na Letiště Eindhoven (EIN)

Další letiště v zemi Nizozemsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.