Letiště Dubrovník (DBV) | odlety, přílety, doprava

📌 Dubrovník, Chorvatsko🕐 aktuální čas 07:01✈️ IATA kód DBV
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online

Letiště Dubrovník (DBV) | © GoranJakus | Dreamstime.com

Doprava z letiště Dubrovník

Nejlepší varianta: Kyvadlový autobus Autotrans Arriva

Do centra Dubrovníku se nejpohodlněji dostanete autobusem společnosti Autotrans Arriva. Lístek si můžete zakoupit u řidiče nebo koupit online za 137 Kč40 kn. Autobus nabízí bezplatné Wi-Fi. Cesta trvá 30 minut (autobus staví na Pile Gate a hlavním autobusovém nádraží). Odjíždí 9x denně a čeká i na zpožděné lety.

Alternativní varianta: Příměstská hromadná doprava

Využít můžete také hromadnou dopravu Libertas Dubrovnik. K dispozici máte autobusy č. 11, 27, 31 a 38. Před příletem si zkontrolujte jejich jízdní řád a také trasu. Autobusovou zastávku naleznete přímo před terminálem. Pozor však na to, že ne všechny autobusy míří do Dubrovníku. Některé staví v obci Cavtat vzdálené 5 km od města. Jednosměrný lístek za příměstskou hromadnou dopravu stojí 86 Kč25 kn.

Uber

V Dubrovníku je k dispozici Uber. Cesta z letiště do centra vás vyjde kolem 652 Kč190 kn. Taxi vás bude stát 858 Kč250 kn.

  Terminály letiště Dubrovník

  Letiště se skládá z celkem tří terminálových částí – A, B a C.

  Budova Terminálu A byla trvale uzavřena pro cestující a nyní se používá výhradně pro třídění zavazadel. Nový terminál C (příletová hala) se nachází vedle stávající budovy terminálu B (odletová hala).

  Přestup na letišti Dubrovník

  Mezinárodní letiště v Dubrovníku je poměrně malé, navíc příletová a odletová hala se nacházejí vedle sebe. Minimální potřebná doba na přestup se liší u každé letecké společnosti, pro vnitrostátní lety se však doporučuje jedna hodina.

  Spaní na letišti Dubrovník

  Co čekat

  Letiště se zavírá každou noc od 12:00 do 4:00, noční přenocování tady není možné.

  Kde spát

  Pro přespání můžete využít některý z hotelů v blízkosti letiště.

  Služby na letišti Dubrovník

  Wifi zdarma

  Na letišti je k dispozici Wi-fi za poplatek. Pouze prvních 15 minut je zdarma:

  Jídlo a pití

  Na letišti se nacházejí tři kavárny, a to jak v příletové, tak i odletové hale. Nejsou však k dispozici žádná místa otevřená 24 hodin.

  Úschovna zavazadel

  Letiště nenabízí úschovnu zavazadel.

  Směnárna a bankomaty

  Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty naleznete v přízemí příletové haly.

  K dispozici jsou také směnárny. Ty jsou k dispozici v mezinárodní příletové hale (od 8:00 do 00:00) a v mezinárodní odletové hale (od 6:00 do 22:00).

  Letištní salónky

  Na letišti v Bělehradu můžete využít tento salonek:

  • Business Lounge – provozní prostor letiště, Terminál B, 3. patro. Můžete si zakoupit vstup za 746 Kč32 $. Salonek umožňuje vstup na Priority Pass a nabízí bezplatné Wi-Fi.

  Sprchy

  Sprchy nejsou k dispozici na letišti v Dubrovníku.

  Akční letenky na letiště Letiště Dubrovník (DBV)

  Další letiště v zemi Chorvatsko

  Komentáře