Letiště Denpasar Bali (DPS) | odlety, přílety, doprava

📌 Denpasar Bali, Indonésie🕐 aktuální čas 11:37✈️ IATA kód DPS
🗺️ mapa letiště🛫 odlety online🛬 přílety online
  • Letiště Denpasar Bali, také Letiště Ngurah Rai, se nachází 3 km od letoviska Kuta a 13 km od města Denpasar.
  • Slouží jako vedlejší základna pro aerolinky Garuda Indonesia, AirAsia, Lion Air a Wings Air. Nejbližší pravidelný spoj na Bali létá z Amsterdamu (KLM), případně z  Istanbulu (Turkish Airlines).
  • Jedná se o druhé nejvytíženější indonéské letiště. Tím prvním je letiště v Jakartě.

Letiště Denpasar Bali (DPS) | © Thomas Dutour | Dreamstime.com

Doprava z letiště Denpasar Bali

Nejlepší varianta: Autobus

Balijské letiště je s destinacemi na ostrově spojeno pomocí autobusové přepravy. Do Tabananu se dostanete za 11,47 Kč7000 Rp, do Nusa Dua a Batubulanu za 5,74 Kč3500 Rp.

Autobusy jezdí denně od 5:00 do 21:00. Jízdenky zakoupíte přímo u řidiče. Zastávka autobusu se nachází před příletovou halou.

Alternativní varianta: Letištní shuttle

Objednat si můžete oficiální letištní přepravu, která vás bezpečně doveze do místa vašeho pobytu. Řidič vás pak bude čekat v příletové hale. Objednat lze na stránkách letiště.

Uber z letiště

V současné době je Uber na Bali zakázán. Využít můžete taxi službu. Dejte si ale pozor na všudypřítomné řidiče taxi, kteří nabízejí své služby. Mnohem levnější a jednodušší je se domluvit na cílové destinaci v kanceláři Prepaid Taxi v příletové hale, kde dostanete lístek s celkovou cenou odvozu.

Jízdné do Denpasaru se pohybuje kolem 246 Kč150000 Rp, do Kuty vyjde na 131 Kč80000 Rp a do Ubudu 492 Kč300000 Rp.

Terminály letiště Denpasar Bali

Letiště Denpasar má koncepci dvou terminálů, z nichž jeden slouží pro vnitrostátní lety a druhý pro mezinárodní.

Domácí terminál obsluhují dopravci Citilink, Garuda Indonesia, Indonesia AirAsia, Lion Air, NAM Air a Wings Air. Na mezinárodním terminále působí aerolinky Aeroflot, Emirates, KLM, Qatar Airways nebo také Virgin Australia.

Přestup na letišti Denpasar Bali

Vzhledem k častým zpožděním indonéských aerolinií a k často laxnímu přístupu tamních zaměstnanců si ponechte rezervu minimálně 2 hodiny. Pro přestup v rámci mezinárodního letu jsou doporučeny až 3 hodiny, v rámci vnitrostátního letu pak 2 hodiny.

Spaní na letišti Denpasar Bali

Co čekat

Balijské letiště je otevřeno 24 hodin denně. Jedná se o větší letiště, které je rušné nejen přes den. Zdejší personál je na nocující pasažéry zvyklý, chová se k nim vlídně a přátelsky.

Kde spát

Pro přespání jsou vhodnější prostory mezinárodního terminálu (domácí terminál v noci zavírá). Terminál je čistý s dostatečným počtem míst k sezení. Nachází se zde lehátka a sedadla bez loketních opěrek.

Mínusem je slabá klimatizace, která na letišti způsobuje teplé a vlhké klima. Je zde proto hodně komárů. Během spánku se tak raději celí zakryjte.

Služby na letišti Denpasar Bali

Wifi zdarma

Wifi je zde k dispozici neomezeně zdarma. Připojte se k “NgurahRaiAirport”. Síť však bývá často přetížená a signál nepokrývá celé letiště.

Jídlo a pití

Celkem na letiště existuje 26 podniků nabízejících občerstvení. Jejich otevírací doba se liší, přinášíme alespoň ty, které mají otevřeno nonstop. Na mezinárodním terminále to jsou The Coffee Club, Kantin Kafe, House of Beans, La Place a Two Tigers. Domácí terminál má pouze jeden takový podnik – Pizza Hut.

Menší supermarket naleznete na obou terminálech. Jmenuje se The Coco Express a má nonstop otevírací dobu.

Úschovna zavazadel

Ve veřejné části mezinárodního terminálu funguje úschovna zavazadel. Cena za úschovu menšího zavazadla činí 82 Kč50000 Rp, za větší zavazadlo zaplatíte 164 Kč100000 Rp. Částky platí na 24 hodin.

Směnárny a bankomaty

Na letišti se nachází celkem pět směnáren. Otevírací doba se liší, ale většina má otevřeno mezi 5:00 až 1:00. Doporučujeme směnit pouze nezbytně nutný obnos na první dny, kurzy jsou zde často nevýhodné.

Bankomaty různých bank naleznete na obou terminálech.

Letištní salonky

Premier Lounge se nachází na 3. patře za pasovou kontrolou, mezinárodní terminál. Otevřeno má nonstop. Vstupovat lze pomocí Priority Pass.

Hned vedle naleznete T/G Lounge. Otevírací doba je taktéž 24 hodin. Vstupovat lze na základě Priority Pass nebo za jednorázové vstupné 583 Kč25 $.

Domácí terminál disponuje salonkem Concordia Lounge. Nachází se ve 2. patře naproti odletové brány 2. Otevřeno denně mezi 5:00 až 1:15. Vstup je pomocí Lounge Pass a Priority Pass.

Salonky jsou vybaveny klimatizací, wifi připojením a TV. K dispozici je denní tisk, alkoholické a nealkoholické nápoje a drobné občerstvení.

Na letišti se také nachází salonek aerolinek Garuda Indonesia, který slouží pouze pro jejich cestující.

Sprchy

Kromě salonků naleznete veřejné sprchy v tranzitní části mezinárodního terminálu. Sprchy jsou zdarma, s sebou ručník a toaletní potřeby.

Akční letenky na letiště Letiště Denpasar Bali (DPS)

Další letiště v zemi Indonésie

Komentáře