Letiště Caracas (CCS)

Venezuela Caracas, Venezuela
Aktuální čas Aktuální čas: 16:10
IATA kód CCS

Letiště Caracas (CCS) | © Eric Leroux | Dreamstime.com

Doprava z letiště Caracas

Nejlepší varianta: Taxi

Do centra Caracasu se nejrychleji dostenete taxíkem. Jejich stanoviště najdete před letištním terminálem. Z bezpečnostních důvodů byste měli nastoupit jen do taxi, které jsou oficiálně registrovány na letišti. Za cestu zaplatíte kolem 35 Kč1351 a trvá 35-65 minut. Na ceně se můžete dohodnout přímo s taxíkaři nebo si zakoupit lístek v mezinárodním terminálu.

Licencované taxíky letiště Caracas zajišťují spolehlivou a bezpečnou přepravu z mezinárodního letiště do Caracasu. Corporacion Anfitriones de Venezuela, oficiální taxislužba, nabízí 24hodinovou dopravu z letiště a zpět.

V mezinárodním terminálu můžete být osloveni taxikáři”, kteří vám nabídnou cestu do Caracasu za mnohem nižší cenu. Měli byste být však na pozoru. Jedná se o neoficiální taxíky.

Alternativní varianta: Veřejná autobusová doprava

K dispozici jsou expresní autobusy od společnosti SITSSA, které spojují letiště s hotelem Alba Caracas v centru města mezi 7:30 a 20:30. Autobusová zastávka se nachází u východu z terminálu na úrovni 2. Za lístek zaplatíte 10,00 Kč1101.

K dispozici jsou také autobusy UCAMC, které jezdí od 5:00 do 22:00 a dopraví vás až do Parque Central. Cesta trvá zhruba 40 minut. Autobusovou zastávku najdete u východu z terminálu na úrovni 2. Lístek je třeba si zakoupit z prodejních automatů, které najdete v příletové hale.

Uber z letiště Caracas

Služba Uber není na letišti k dispozici.

Terminály letiště Caracas

Letiště Caracas má celkem 2 terminály – mezinárodní a vnitrostátní. Mezi oběma terminály se přemístíte pěšky.

Přestup na letišti Caracas

Doba na přestup se liší u každé letecké společnosti. Pokud budete přestupovat právě na tomto letišti, informujte se o minimální době na přestup u vaší aerolinky.

Spaní na letišti Caracas

Co čekat

Letiště je otevřeno 24 hodin. Ještě před ekonomickými problémy v zemi bylo letiště považováno za nebezpečné s nedostačujícími službami, nehygienickými podmínkami a ostatní cestující také varovali před korupcí a zločinem.

Kde spát

I když najdete na letišti pár míst k přespání, z bezpečnostních důvodů se nedoporučuje tady přespat.

Služby na letišti Caracas

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Připojte se k síti WIFIAEROPUERTO.

Jet Coffee House nabízí internet v mezinárodním terminálu (poblíž gatu 14) Otevřeno je od 5:00 do 22:00. Internetová kavárna Aeroconet se také nachází v mezinárodním terminálu (příletová hala, na úrovni 3). Otevřeno od 5:00 do 22:00.

Jídlo a pití

Na letišti je dispozici několik restaurací a barů, které jsou otevřené od 5:00 do 21:00/22:00.

Úschovna zavazadel

Úschovnu zavazadel na letišti nenajdete.

Směnárny a bankomaty

Směnárnu Italcambio najdete na několika místech: veřejný prostor letiště, 1. patro, naproti přepážce aerolinky Aserca Airlines • příletová hala, veřejný prostor letiště v mezinárodní části • veřejný prostor, mezinárodní část, 2. patro • mezinárodní část, provozní prostor letiště, u gatu 24 • mezinárodní část, blízko Duty Free. Směnárna je otevřena od 5:00 do 22:00.

K dispozici jsou také bankomaty, ve veřejném i provozním prostoru letiště na obou terminálech. Ještě před výběrem hotovosti si však ověřte výši poplatků a také denní limit.

Letištní salonky

Na letišti jsou k dispozici 2 salonky, není však možné si zakoupit vstup u vchodu, neboť jsou určeny pouze pro členy klubu.

Sprchy

Sprchy nejsou na letišti k dispozici.

Další letiště v zemi Venezuela


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.