Letiště Bukurešť (OTP)

Rumunsko Bukurešť, Rumunsko
Aktuální čas Aktuální čas: 16:15
IATA kód OTP

Letiště Bukurešť | © Mihai Neacsu - Dreamstime.com

Doprava z letiště Bukurešť

Nejlepší varianta: Autobus

Linka 780 Express jezdí mezi letištěm a hlavním vlakovým nádražím Gara de Nord. Autobus 783 Express spojuje letiště s centrem města Bukurešť a funguje 24 hodin denně (vyjíždí každých 40 minut). Linka 784 Express vás dopraví na náměstí Unirea.

Jednosměrný lístek stojí 16,70 Kč3.5 lei. Jízdenku není možné si zakoupit u řidiče, ale v prodejním stánku na letišti (jakmile opustíte budovu terminálu, najdete jej po pravé straně). Autobusová zastávka se nachází v přízemí před terminálem. Cesta trvá 40-60 minut.

Je třeba si však zakoupit autobusovou kartičku Mulitplu, na kterou vám nahrají dvě jízdy na expresní autobusy. Za kartičku zaplatíte 7,63 Kč1.6 lei, za dvě jízdy 33 Kč7 lei. Není možné si koupit pouze jednu jízdenku.

Alternativní varianta: Vlak

Asi 900 metrů od letištního terminálu se nachází vlakové nádraží, kam vás dopraví kyvadlový autobus (vyjíždí z příletového terminálu). Vlaky z letištního vlakového nádraží jezdí přímo na hlavní nádraží Gara de Nord, odkud je možné přesednout na regionální, národní a dálkové vlaky. První vlak odjíždí v 5:25, poslední v 20:50. Cena jednosměrné jízdenky je 37 Kč7.7 lei (na letišti koupíte u výdejny jízdenek CFR).

Uber

Za cestu Uberem z letiště na hlavní vlakové nádraží zaplatíte od 143 Kč30 lei do 239 Kč50 lei.

Terminály letiště Bukurešť

Letiště Bukurešť má pouze jeden terminál, který je rozdělen na odletovou, příletovou a letištní halu. Příletovou a odletovou část spojuje chodba s obchody.

Přestup na letišti Bukurešť

Minimální doba na přestup je 45 minut. Letiště není příliš velké, snadno se na něm budete orientovat.

Spaní na letišti Bukurešť

Co čekat

Letiště v Bukarešti má pouze jeden terminál, počet míst na spaní je značně omezen. Navíc většina sedadel má loketní opěrky. Letiště je otevřeno 24 hodin.

Kde spát

Pokud hledáte pohodlné gauče, najdete je pouze v kuřáckých saloncích. Takže se nabízí pouze přespání na podlaze. Větší štěstí budete mít pravděpodobně v provozní části letiště.

Jestliže jste uvízli ve veřejné části, cestující doporučují pro přenocování chodbu spojující příletovou a odletovou halu.

Služby na letišti Bukurešť

Wifi zdarma

Na letišti Bukurešť je k dispozici bezplatné Wi-Fi. Mnozí cestující si však stěžovali na slabé připojení.

Jídlo a pití

Na letišti si můžete zkrátit chvíli na čekání v některém z letištních barů či restaurací. Několik z nich je otevřeno 24 hodin denně:

Rumunské letiště má i supermarket Billa. Ten najdete v přízemí příletové haly. Od pondělí do pátku je otevřeno od 6:00 do 23:00, v neděli pak od 6:30 do 23:45.

Úschovna zavazadel

Na letišti není k dispozici úschovna zavazadel.

Směnárna a bankomaty

Na letišti Bukurešť je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty najdete v 1. patře v příletové hale veřejného prostoru letiště, na chodbě mezi příletovou a odletovou halou a u výdeje zavazadel.

Najdete tady i několik směnáren. Tyto jsou otevřeny 24 hodin:

Letištní salónky

Na rumunském letišti můžete využít tyto salonky, které jsou otevřeny 24 hodin:

Sprchy

Sprchy nejsou k dispozici na letišti v Bukurešti.

Akční letenky na Letiště Bukurešť (OTP)

Další letiště v zemi Rumunsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.