Letiště Birmingham (BHX)

Velká Británie Birmingham, Velká Británie
Aktuální čas Aktuální čas: 19:41
IATA kód BHX

Letiště Birmingham (BHX) | © Tupungato - Dreamstime.com

Doprava z letiště Birmingham

Nejlepší varianta: Vlak

Nejrychlejší a nejlevnější přepravu do centra Birminghamu nabízí vlak. Na nádraží vás zdarma sveze letištní vláček “Air-Rail Link”, jízda trvá 2 minuty. Do města jezdí vlaky každých cca 5 minut, jízda zabere čtvrt hodinu a vyjde vás na 82 Kč£3. Cena se může lišit v závislosti na spoji.

Pokud cestujete jinam než do Birminghamu, z nádraží vyjíždějí vlakové spoje i do jiných měst Velké Británie. Přehled naleznete zde.

Alternativní varianta: Autobus

Zastávku autobusu se nachází před východem z terminálu. Linky č. X1 a X12 spojují letiště s centrem Birminghamu a přilehlé obce. Autobus vyjíždí každou půl hodinu mezi 4:30 až 3:30. Cesta vás vyjde na 132 Kč£4.80, jízdenku můžete zakoupit online na stránkách dopravce.

Uber z letiště

Jízda se službou Uber začíná na ceně 576 Kč£21.

Terminály letiště Birmingham

Ještě nedávno mělo letiště koncepci dvou terminálů, které se však nacházely v jedné budově. V současné době je tvořeno jedním větším terminálem obsluhujícím vnitrostátní i mezinárodní lety.

Své spoje zde provozují následující dopravci: Aer Lingus, easyJet, Flybe, Jet2.com, Ryanair či Wizz Air.

Přestup na letišti Birmingham

Případného přestupu se nemusíte bát, letiště je velmi přehledné. Vše se nachází v docházkové vzdálenosti. Pro přestup mějte rezervu alespoň 45 minut.

Spaní na letišti Birmingham

Co čekat

Letiště Birmingham je otevřeno 24 hodin denně, avšak prostor za bezpečnostní kontrolou je přes noc uzavřen. Cestující tak musí přespávat ve veřejné části letiště.

Prostory letiště jsou popisovány jako čisté a bezpečné, zdejší personál se k nocujícím pasažérům chová ohleduplně.

Kde spát

Na letišti je pouze omezený počet sedadel, která se velmi rychle zaplní. Doporučujeme být na letišti s dostatečným předstihem, avšak mnozí cestovatelé si stěžují na tvrdost a nepohodlnost těchto židlí.

Letiště zůstává i v noci jasně osvětleno, hlášení jsou neztišená. Nezapomeňte si s sebou špunty do uší, sluchátka či masku přes oči.

Služby na letišti Birmingham

Wifi zdarma

Wifi je zde zdarma bez omezení. Stačí se připojit k síti “BHX free Wi-Fi”.

Jídlo a pití

Otevírací doba podniků na letišti se různí, pouze Costa Coffee má otevřeno nonstop. Kavárnu naleznete ve veřejné části letiště.

Supermarket Spar nabízí možnost nákupu potravin. Otevřeno má nonstop a nachází se v severní části terminálu u odbavovacích přepážek.

Na letišti jsou k dispozici také fontány s pitnou vodou. Naplnit zdarma svou láhev můžete na šesti různých místech (např. poblíž gatů 47 a 52 nebo v odletové hale u Bottega Prosecco Bar).

Úschovna zavazadel

V severní části terminálu se nachází úschovna zavazadel Luggage Point. Otevírací doba je od 4:00 do 22:00 (přes zimu pouze do 20:00). Za 24hodinovou úschovu zaplatíte od 219 Kč£8 do 274 Kč£10 dle velikosti zavazadla.

Směnárny a bankomaty

Bankomaty různých bank naleznete po celém letišti. Směnárny ICE fungují na pěti místech – severní část odbavovacích přepážek, jižní část odbavovacích přepážek, příletová hala, výdej zavazadel a odbavovací hala.

Letištní salonky

Na letišti se nacházejí celkem čtyři salonky, z nichž jeden, Emirates, je určen pouze pro časté cestující těchto aerolinek.

Aspire Lounge naleznete hned za gaty 1-20. Otevřeno má denně mezi 4:30 až 21:00. Vstupovat lze pomocí Priority Pass, Lounge Pass nebo za jednorázové vstupné ve výši 603 Kč£21.99. Salonek je vybaven klimatizací, wifi připojením a televizí. K dispozici je denní tisk a nápoje.

Clubrooms se nachází poblíž odletové brány 54. Otevírací doba je od 5:30 do 20:00. Vstupovat lze pomocí Lounge Pass nebo za jednorázové vstupné 1 097 Kč£40. Salonek je klimatizován, vybaven wifi připojením a TV. K dispozici jsou nápoje, občerstvení a denní tisk.

No. 1 Birmingham Lounge funguje poblíž World Duty Free Shop. Salonek má otevřeno denně od 4:30 do 21:00. Vstup do salonku je pomocí Priority Pass, Lounge Pass nebo za jednorázový poplatek ve výši 892 Kč£32.50. Svým hostům nabízí alkoholické a nealkoholické nápoje a denní tisk. Vybaven je klimatizací, wifi připojením a TV.

Sprchy

Sprchy naleznete pouze v salonku Emirates.​

Akční letenky na Letiště Birmingham (BHX)

Další letiště v zemi Velká Británie


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.