Letiště Bělehrad (BEG)

Srbsko Bělehrad, Srbsko
Aktuální čas Aktuální čas: 19:45
IATA kód BEG

Letiště Bělehrad (BEG) | © Saiko3p - Dreamstime.com

Doprava z letiště Bělehrad

Nejlepší varianta: Veřejná autobusová doprava

Nejlevnější možností, jak se dostat do centra Bělehradu, je autobus 72. Ten vás dopraví na náměstí Zeleni Venac. Lístek si můžete zakoupit v prodejním stánku za 17,98 Kč89 дин, nebo u řidiče za 30 Kč150 дин. Cesta trvá cca 40 minut.

Alternativní varianta: A1 Mini bus

Nejrychlejší možností je autobus A1. Má celkem čtyři zastávky a doveze vás až na náměstí Slavija. Cesta trvá 30 minut a lístek si koupíte u řidiče za 61 Kč300 дин.

Uber

V Bělehradu není k dispozici služba Uber. Využít však můžete taxi. Cesta vás vyjde kolem 364 Kč1800 дин. Někteří taxikáři však účtují dalších 20,20 Kč100 дин za každé zavazadlo.

Terminály letiště Bělehrad

Letiště v Bělehradu má celkem dva terminály – Terminál 1 a Terminál 2. Oba terminály jsou mezi sebou propojeny průchozí halou.

T1 je původní terminál letiště a v současné době slouží pro charterové a nízkonákladové lety (Easyjet, Vueling). T2 je nový terminál, který ročně odbaví na 5 miliónů pasažérů, a využívá se pro mezinárodní lety (Quatar Airways, Air Serbia).

Přestup na letišti Bělehrad

Letiště Nikoly Tesly je poměrně kompaktní, umožňuje relativně rychlý tranzit mezi lety. Oficiální minimální doba na přestup je 45 minut.

Spaní na letišti Bělehrad

Co čekat

Letiště je označováno za čisté, bezpečné a především tiché v nočních hodinách.

Pasažéři uvádějí, že letištní personál byl vůči nim velmi přívětivý, navíc letiště nabízí řadu míst pro spánek.

Kde spát

Cestující označili jako nejlepší zónu pro spánek provozní část letiště. Navíc podlahy nabízejí luxus v podobě koberců a většina sedadel nemá loketní opěrky. I když letiště není příliš velké, stále tady najdete kousek soukromí na spaní.

Služby na letišti Bělehrad

Wifi zdarma

Na letišti je k dispozici neomezené Wi-Fi. Připojte se k síti „Airport Belgrade Free“.

Jídlo a pití

Několik míst na letišti je otevřeno 24 hodin:

Úschovna zavazadel

Na letišti se nenachází úschovna zavazadel.

Směnárna a bankomaty

Na letišti je dostatek bankomatů, dejte si však pozor na účtované poplatky. Ještě před odletem si ověřte jejich výši a také denní limit. Bankomaty naleznete v mezinárodní příletové hale T2, u výdeje zavazadel a v tranzitním prostoru.

K dispozici jsou také směnárny. Exclusive Change je otevřena 24 hodin a nachází se v mezinárodní příletové hale. Využít můžete také automaty, které fungují 24 hodin denně. Najdete je ve veřejném prostoru T1 v přízemí, v provozním prostoru T2 (u Gate A2) a mezinárodní příletové hale ve veřejném prostoru letiště.

Letištní salónky

Na letišti v Bělehradu můžete využít tento salonek:

Sprchy

Sprchy jsou k dispozici pouze v salonku Air Serbia Premium Lounge, kam mají přístup jen pasažéři cestující obchodní třídou.

Další letiště v zemi Srbsko


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.