Jak funguje Spotify

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak funguje Spotify

  Jak funguje Spotify zdarma

  Jak funguje SpotifySpotify zdarma, to je datově omezený poslech hudby, kterou si vyberete. K dispozici máte celou databázi, v tom žádné omezení není. Ale poslech hudby budete mít proložen reklamou. Kdo máte citlivější vnímání hudby, poznáte nižší kvalitu, protože maximální tok dat bude 160 kbps/s.

  Navíc si při zdarma využívání Spotify můžete pustit hudbu pouze online, nelze ji stáhnout a poslouchat později, až jste bez připojení k internetu. Alba ve zdarma verzi jsou navíc v shuffle módu, což znamená, že systém rozhodne pořadí jejich poslechu, nikoliv vy. To však ale veškerá omezení, které Spotify ve zdarma verzi má. Jinými slovy: nenáročný posluchač na wifině bude spokojen.

 2. Jak funguje Spotify za peníze

  Spotify za peníze je plnohodnotná aplikace placená každý měsíc z platební karty. Strhávání peněz je automatické, protože měsíční „nájem“ nepřesahuje 500 Kč. I pokud chcete vyzkoušet měsíc Spotify zdarma, je nutné propojit Spotify s vaší platební kartou. A pokud za měsíc zapomenete placenou verzi zrušit, bude vám platba stražena z karty bez vašeho vědomí a aplikace pojede další měsíc (když ji neodinstalujete).

  Jak funguje SpotifyPlacená verze Spotify přináší stejnou databázi hudby jako výše zmíněná verze zdarma. Rozdíl však poznáte ihned. Hudba je streamovaná ve vyšší kvalitě, konkrétně 320 kbps/s. Navíc si zde můžete nechat přehrávat alba v pořadí, jaké si zvolíte.

  Zmizí samozřejmě veškeré reklamy. A můžete si začít užívat offline režim. Tedy poslech vybraných alb i tehdy, když nemáte připojení k internetu nebo si nechcete plácat data. Ve Spotify si v době, kdy jste online, najdete požadovanou hudbu, uložíte si ji, automaticky se vytvoří offline playlist. A pak si hudbu kdykoliv offline přehrajete.

  Až se vám uložená alba omrzí, můžete je s čistým svědomím smazat. Budou totiž zase kdykoliv ke stažení nebo alespoň k poslechu online. Jen pozor – uložená alba se nedají přehrávat, když už si Spotify neplatíte. Ano, aplikace je chytře vymyšlená. Za měsíční nájem nezískáte ani jednu písničku do budoucna, vše se s ukončením předplatného zruší.

  V placeném Spotify můžete poslouchat i rádia, samozřejmě si tvořit vlastní playlisty. Spotify je nastaví přehledně, jednoduše. A vy nebudete muset řešit, jak si je seřadit nebo kdy a jak doplňovat ID3 tagy a další informace, bez kterých se vám toho v přehrávači moc nezobrazí. V albech od Spotify je vše vyplněno, takže je vše vždy srovnáno v úhledné databázi, ve které si budete jednoduše vyhledávat.

  Placené Spotify se dá využít i na sítích, kdy je můžete propojit s Facebookem a informovat ostatní o hudebních laskominách, které si právě pouštíte. Ještě zajímavější může být propojení s Last.fm, ta zaznamenává, co zrovna posloucháte. Využít se dá i App finder, který najde aplikace určené k propojení se Spotify.

  A i samotná aplikace Spotify umí fungovat jako sociální síť. Lze zde kontaktovat své přátele, sledovat, co zrovna poslouchají a komunikovat s nimi přímo v prostředí aplikace. K poslechu je samozřejmě i česká hudba, dokonce v mnoha žánrech, včetně klasických nebo i těch lidových.

 3. Jak se platí za Spotify

  Už jsme v předchozím boxíku naznačili, že Spotify se platí strháváním peněz z vaší platební karty. Je jedno, zda je debetní nebo kreditní. Důležité je, že stačí kartu s aplikací propojit a Spotify už se o měsíční platby postará samo. Jde o částku do 500 korun, proto není nutné vaše pravidelné svolení k platbě.

  Na tento fakt musíte myslet v době, kdy zkoušíte měsíční placenou verzi, ale zdarma – jako ochutnávku. Pokud byste totiž po měsíci neodinstalovali Spotify z vašeho telefonu nebo alespoň nezrušili propojení Spotify a vaší platební karty (odinstalace je bezpečnější), tak se vám bude předplatné pravidelně strhávat samo.

  Pokud chcete vyzkoušet Spotify, abyste si nastahovali hudbu a pak ji měli v mobilu k dispozici i bez placení za tuhle službu, máte smůlu. Bez placené verze Spotify si v mobilu ani v počítači nastahovaná alba nepřehrajete.

 4. V čem je výhoda Spotify

  Výhoda Spotify a dalších streamovacích hudebních služeb (např. Deezer) je v tom, že nabídnou hudbu z celého světa. Pěkně uspořádanou, přehledně naskládanou v databázi, kde si snadno vyberete, co zrovna chcete poslouchat. A když za Spotify platíte, můžete si jakoukoliv hudbu stáhnout do mobilu a kdykoliv si ji pustit, ať jste kdekoliv.

  Skrze Spotify můžete být v kontaktu s lidmi, kteří poslouchají stejnou hudbu jako vy. A díky Spotify budete i vy mít v hudbě nastahované do mobilu nebo do počítače konečně pořádek. Neplacená verze aplikace Spotify vám sice stahování nedovolí, a hudební album vám přehraje v pořadí, které ona sama zvolí navíc jeho kvalitu naředí na polovinu, a ještě sem nastrká spousty reklam, Ale stále bude nabízet přístup k milionům alb z celého světa.

 5. Přehrávají se nastahované skladby i po zrušení placené verze služby Spotify?

  I na tuhle otázku jsme v předchozích boxících odpovídali, ale jde o natolik zásadní informaci, že ji chceme uvést v samostatném boxíku. Ne, nastahované skladby se po zrušení placené verze služby Spotify už přehrát nedají. Jakmile přestanete platit, všechny skladby, co máte stažené v mobilu nebo v počítači, se zablokují a už si je nepřehrajete.

  Realitou je fakt, že po roce poslouchání Spotify a zaplacení téměř 2 tisíc korun, nemáte ve výsledku nic. Podstatou služby je totiž moment poslechu. Poslech nastahované hudby v době, kdy za ni platíte. Pokud platit nechcete, musíte se spokojit s online režimem plným reklam a v nižší kvalitě.


PS
Petra S. 21.01.2019 – 20:49

Funguje asi tak, že pokud ho zrušíte, stale několik měsíců platíte a nikde nemáte odvolání. Účet hlasí vše zrušeno, ale každý měsícpěkně strhavají...co s tím?

Odpovědět

Petr Novák
Petr Novák redaktor Skrblíka 23.01.2019 – 11:14

Proč jste se neobrátila na banku a dál platila?

Odpovědět

MS
Milan S. 24.06.2019 – 22:50

Dobry den.Mam dotaz.Mam placenou verzi Spotify.Pri spusteni skladeb v Dolby Atmos je hudba vysilana ve vice kanalech nebo pouze ve stereu?Mam Receiver s aplikaci Atmos 11.1.Dekuji za odpoved.Milan

Odpovědět

M
Milan 19.09.2019 – 15:13

Dobrý deň. Chcem sa opytat kde sa ukladaju stiahnute pesnicky v platenej verzii. talo sa mi totiz ze som si vymenil mobil a napriek tomu ze si pravidelne platim neviem na novom mobile prehrat v offline rezime svoje playlisty a nuti ma ich odznova vsetky stiahnut. ďakujem za info Matušík Milan Žilina

Odpovědět

E
Elis 10.06.2020 – 06:28

Předplatila jsem si zkušební verzi premium a nejde mi to v režimu ofline pustit je to ta tříměsíční zkušební verze zdarma kartu jsem zadala heslo mi došlo a nic !poradi mi někdo ?nebo kontakt kam se obrátit ?dekuji

Odpovědět

S
Standa 18.08.2020 – 09:37

Jak je možné, že si platbu za prémium verzi 161,80.kč strhli z mého účtu 2x v jednom dni.Co mohu dělat?

Odpovědět

Lenka Chládková
Lenka Chládková redaktor Skrblíka 18.08.2020 – 09:59

Dobrý den, Stando, obraťte se s dotazem přimo na Spotify prostřednictvím kontaktního formuláře, ten najdete pod záložkou v patičce "O nás" na oficiálních stránkách Spotify.com.

Odpovědět

a
andrea 13.10.2020 – 13:49

zdravím, prosím o radu..v červenci jsem zrušila předplatné premium a doteď se mi strhávají peníze z účtu...a na aplikaci spotify mi to nabízí pouze free.... jak mám zrušit strhávání peněz? předem díky andrea

Odpovědět

Z
Zdeněk 19.01.2021 – 19:47

Mám zrušené předplatné premium již několik měsíců a Spotyfy si vesele strhává peníze dále, co s tím, mám to zrušit v bance?

Odpovědět

S
Sarah 20.06.2021 – 12:51

Máte prosím někdo zkušenosti s reklamací platby za SPOTIFY? Měsíčně se mi služba strhává dvakrát (už asi dva nebo tři měsíce) a když jsem to reklamovala v bance tak mi řekli, že mi nemohou pomoci, že musím zrušit platební kartu a vyřídit si novou, že žádná jiná cesta není. Existuje nějaký kontakt na SPOTIFY, kde bych mohla uplatnit reklamaci?

Odpovědět

T
Tereza 11.09.2021 – 11:44

Dobrý den, založila jsem se účet Spotify Family. Po zadání platební karty mi můj účet funguje jako premium. Avšak, nejde mi přidat další členy rodiny, nepožaduje to po mně adresu ani nic podobného. A když si rozkliknu účet, mám napsáno, že mám pouze Spotify Free. Nevíte někdo, co s tím?

Odpovědět

C
Chiara 20.02.2022 – 14:17

Dobrý den, už několik týdnů se mi nedaří zaplatit předplatné. Změnila jsem si kartu a když její nové údaje zadávám do účtu na Spotify, VŽDYCKY mi to napíše ,,platba se nezdařila’’. Na účtu mám peníze. Nevim kde je problém a už nevim na koho se obrátit. Víte prosím co s tím?

Odpovědět

V
Valérie 31.07.2022 – 14:10

Stejný problém mám zaplaceno ale ofline mi to nejde@Elis:

Odpovědět

V
Věra 24.06.2023 – 08:43

Mám potvrzení o zaplacení Premium, ale stále mi běží reklama. Musím něco změnit v nastavení ?

Odpovědět

KS
Karel Spotifyel 15.04.2024 – 22:46

Za hloupost se platí. A ty předplacené mraky jsou hloupost. Tak plaťte, ovce. 🐑 😂

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma hudba


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás