Jak zjistit heslo na Facebook

Lucie Jeníčková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zjistit heslo na Facebook

  Jak jednoduše a rychle obnovit zapomenuté heslo

  Pokud si z nějakého důvodu nepamatuje přihlašovací heslo ke svému účtu na sociální síti Facebook, nejsnadnější je si jej obnovit. Na webových stránkách Facebook je v oblasti přihlášení tlačítko s textem: “Zapomněli jste přístup k účtu?”.

  Jakmile na odkaz kliknete, je třeba zadat svůj e-mail nebo telefonní číslo, které jste při registraci uvedli. Následně vám systém nabídne na výběr způsob zaslání zapomenutého hesla. Primárně jej Facebook zasílá na registrovaný e-mail, který je na stránce před potvrzením zopakován.

  A pokud jste se na daném počítači nebo v prohlížeči za poslední dobu k uvedenému účtu připojovali, je možné, že uvidíte i náhled své profilové fotky s uvedením jména. Do e-mailu vám obratem přijde kód pro obnovení hesla ke svému účtu na Facebooku, který stačí přepsat do uvedeného odkazu pro reset hesla, nebo si heslo rovnou v informačním e-mailu pozměnit proklikem přes tlačítko “změnit heslo”.

  Tento způsob je nejrychlejší a nejpohodlnější. Během pár sekund, maximálně minut, máte přístup ke svému účtu zpět a můžete pokračovat v surfování po sociálních sítích.

 2. Jak postupovat, pokud nemáte přístup do registračního e-mailu

  Pokud jste zapomněli i přihlášení do své e-mailové schránky, kam vám Facebook nabízí zaslat instrukce pro obnovu nebo nastavení nového hesla, můžete využít dalšího ověření. Následují bezpečnostní otázky, případně můžete vyzkoušet zadat alternativní e-mailovou adresu, pokud jste si ji ve svém profilu v minulosti nastavili.

 3. Pomůže mi k obnově hesla pomoc přátel

  Jestliže nic z výše uvedeného nemůžete z nějakého důvodu využít (nejčastěji kvůli zapomenutým heslům a odpovědím na kontrolní bezpečnostní otázky), požádejte o pomoc přátele. Pozor, i tato možnost je k dispozici pouze po předchozím nastavení v soukromí svého profilu!

  Nápovědu uvidíte po kliknutí na větu: “I can`t reset my password because I can`t access the email address listed on my account.”, což česky znamená přiznání, že nemůžete heslo resetovat, protože nemáte přístup k e-mailové adrese uvedené v registrovaném uživatelském účtu.

  Přátelé mohou váš profil zkontrolovat a poradit vám, jaký registrační e-mail máte v profilu uveden, nebo jaké je vaše uživatelské jméno (tj. dovědět za odkazem Facebooku, který se objevuje po kliknutí na hlavní stránku vašeho uživatelského profilu na Facebooku) – např. https://www.facebook.com/ferda.mravenec.

 4. Jak zjistit heslo k cizímu účtu

  V tomto případě chceme pouze poukázat na to, že zjistit heslo k cizímu účtu nelze. Jedině, pokud byste měli přístup k e-mailové schránce dotyčné osoby, kam jsou ze stránky Facebook zaslány pokyny pro obnovu hesla a nastavení nového. Existují jedině různé šmírovací programy, které jsou však nelegální cestou, protože o sledování sledovaná osoba nemá tušení. To nedoporučujeme.

 5. Proč je důležité mít dostatečně bezpečné heslo

  Pokud nechcete, aby vaše heslo k sociálním sítím zjistil někdo cizí, mějte dostatečně zabezpečené i přihlášení do své e-mailové schránky, kterou máte na přihlášení na sociálních sítích vázanou. Nejlepším možným řešením je nastavit si dvoufázové ověření, díky kterému jste v bezpečí ještě o něco víc. Heslo s nikým nesdílejte!

  Podobně vám můžeme pomoci zjistit zapomenuté Apple ID, nebo heslo k WiFi.

 6. Jak vytvořit silné a dostatečně bezpečné heslo

  Dostatečně bezpečné heslo je takové, které jen tak někdo neuhodne a především to, které si dokážete zapamatovat. Mělo by mít alespoň 8 znaků, obsahovat velká i malá písmena, ideálně číslice nebo i znaky (hvězdičku, podtržítko, pomlčku aj.).

  Nastavte si kombinaci takového slova, abyste jej měli na paměti – může to být něco spojeného s rodinnými příslušníky, domácím mazlíčkem, idolem, koníčkem, prostě čímkoliv, k čemu máte dlouhodobý vztah a heslo během pár dnů nevypustíte z hlavy. Poradíme i s tím, jak zabezpečit údaje v telefonu pro případ krádeže nebo ztráty.

 7. Znají mé heslo administrátoři sociální sítě Facebook

  Facebook vaše heslo nezná, stejně tak, jako ho nemohou a ani nemají právo znát další internetové služby.


JH
Jitka Hejnová 19.08.2020 – 10:04

Dobrý den, zablokovali jste mi přístup k fa a zapomněla jsem heslo, potřebuji změnit heslo. Prosím, jak mám změnit heslo. Děkuji, Jitka Hejnová

Odpovědět

L
Lenka 24.08.2020 – 15:10

Dobrý den, po odhlášení z fcb se nemohu znovu připojit. Obdržela jsem kod pro reset hesla, ale vůbec nefunguje, je v podobě písmen a mě píše, že mám zadat číslice. Předem děkuji za odpoběď

Odpovědět

LK
Lenka Koudelová 29.08.2020 – 22:46

Dobrý den. Při pokusu o reset hesla mi přišel na email kod, který jsem opsala a hlásí mi to: Pokusili jste se zadat příliš mnoho kódů. Zkuste to znovu později. Jak to mám chápat? Zkouším to už asi týden (přibližně obden) a hlásí to dokola to samé. Děkuji.

Odpovědět

V
Venca 04.09.2020 – 22:28

Dobrý den, chtěl bych pomoct ze strátou hesla ne mém Facebook účtu. Mám Facebook založen přes telefonní číslo ne pře email. Děkuji vám za radu

Odpovědět

KV
Katrin Válková 08.09.2020 – 15:06

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu ohledně přihlášení k facebooku (zapomněla jsem heslo)? Mailem mi přišel vygenerovaný kod k potvrzení totožnosti, zadala jsem ho místo hesla a píše mi nesprávné heslo. Můžu se zeptat, kam tedy mám tento vygenerovaný kod vložit?

Odpovědět

Kk
Kristýna kralova 10.10.2020 – 23:18

Dobry vecer,prosim o pomoc zapomnela jsem heslo na fb ,email a uvedene tel.cislo pro dvouf.overeni jiz nemam.jak se dostanu ke svemu uctu ? PREDEM DEKUJI ZA ODPOVED. Spozdravem Kralova

Odpovědět

MH
Marcela Husakova 28.10.2020 – 17:38

jak mám zjistit heslo k profilu fb, chce to po me telefon, že mi na něj pošlou kod, ale čislo mám jiné, při zakládání učtu jsem neměla e-mail

Odpovědět

PT
Petra Turhan 04.11.2020 – 00:21

dobrý den nemužu se přihlásit na facebook,heslo které zadávám je staré abylo prý před měsícem změneno o tom nic moc nevím že bych ho měnila,když zadam email a klinu zapomenuté heslo zaslat kod na můj email nic mi na emailu žadné kody nepřišli,je nějaká možnost jak se dostat k svému facebooku......? dá se nějak udělat aby mi na telefon přišel kod ? když mi nechodí na můj email?

Odpovědět

S
Silva 09.11.2020 – 14:03

Dobrý den. Zapomněla jsem heslo od svého fb. V nabídce se mi nenabízí potvrzování emailem. Jediná cesta jak se tam dostat. Čísla uvedené už dávno nevedu. Fb používám už 15 let. Prosím pomozte mi ho vrátit

Odpovědět

M
Monika 16.11.2020 – 19:01

Dobrý den, ztratila jsem heslo k FCB, na email mi přišel přihlašovací kód, když ho zadám, tak to píše pokusili jste se zadat příliš mnoho kódu, zkuste to znovu později. Už jsem bezradná. Nevím jak dál. Poradíte mi. Děkuji Zálešáková

Odpovědět

MH
Marcela Husakova 22.11.2020 – 21:25

nemuzu se dostat na muj ucet, z duvodu vymeny telefonu, nepamatuji si heslo a telefoni cislo jiz nemam, mam jine, tudis mi nejde poslat kod

Odpovědět

Pa
Petrunka awantii 23.11.2020 – 14:02

Nemohu zjistit heslo nemám to staré telefonní číslo a ani email děkuji zaodp

Odpovědět

G
Gabca 23.11.2020 – 19:58

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak se mám dostat na fb když jsem zapomněla heslo

Odpovědět

D
David 27.11.2020 – 18:05

Dobrý den prosím vás zapomněl jsem heslo na svůj fb účet a nemám přístup ke svému emailu také zapomněl heslo a žádné jiné info tam nemám na fb tet se tam nemůžu vůbec dostat prosím mohl by mi někdo poradit co mám udělat děkuji moc za odpověď David

Odpovědět

L
Lída 15.12.2020 – 15:23

Už nemohu ani spát. Bylo mi oznámeno, že se staly změny na mém účtu, chtěla jsem si tedy účet prověřit a zabezpečit. Bohužel jsem se dostala do situace, že si nemohu zažádat ani o zaslání resetu hesla. Mail při zakládání účtu jsem měla jiný než teď. Nevím co dál!!!! Prosím pomozte mi!

Odpovědět

L
Lucka 15.12.2020 – 20:06

Dobrý den, vůbec si nevím rady ale zapomněla jsem heslo od fb jsem na něj přihlášená ale heslo nevím nemám tam žádný email a telefonní číslo tam mám starý, který už nemám. A vůbec nevím co s tím je ru někdo kdo by mi mohl pomoct.? Budu vám opravdu vděčná a předem moc děkuju 😇

Odpovědět

M
Marek 31.12.2020 – 01:31

Dobrý den bohužel jsem Zapoměl heslo na fb nemohu se tam dostat a též nemám přístup k emailu dá se to nějak vyřešit děkuji. MAREK

Odpovědět

D
Denisa 10.01.2021 – 21:00

Dobrý den, mám úplně stejný problém jako paní Lenka Koudelová, prosím mohli by jste mi poradit? Předem moc děkuji. Dobrý den. Při pokusu o reset hesla mi přišel na email kod, který jsem opsala a hlásí mi to: Pokusili jste se zadat příliš mnoho kódů. Zkuste to znovu později. Zkouším to už asi týden (přibližně obden) a hlásí to dokola to samé. Děkuji.

Odpovědět

N
Niki 26.01.2021 – 17:42

Dobry den, mám stejny problém jak p. Koudelová, mohli by jste mi poradit prosím? Pri pokusu o reset hesla mi prišel na email kód, ktery jsem vložila a hlásí mi to : Pokusili jste se zadat príliš mnoho kódu. Zkuste to znovu pozdēji. Zkouším to už 4 dny a porád stejná reakce. Dēkuji predem za odpovēd.

Odpovědět

M
Mysak 28.01.2021 – 21:30

Dobrý den. Nemám heslo k Facebooku a pokud požádám o reset, tak mi nepřijde na e-mail kód. Co s tím?

Odpovědět

V
Veronica 20.03.2021 – 17:32

Dobrý den, chtěla bych poradit. Zapomněla jsem heslo ke svému účtu na Fb. Email jsem nezadávala. Telefonní číslo mám k dispozici, bohužel jedno číslo mi složí ke 2 účtům a pořád mi vyskakuje ten novější. Nejde heslo obnovit přes staré heslo? Děkuji

Odpovědět

S
Silvie 26.03.2021 – 20:02

chci účet zpátky

Odpovědět

J
Jaroslav 23.08.2021 – 22:39

Dobrý den. Při pokusu o reset hesla mi přišel na email kod, který jsem opsala a hlásí mi to: Pokusili jste se zadat příliš mnoho kódů. Zkuste to znovu později. Jak to mám chápat? Zkouším to už asi týden (přibližně obden) a hlásí to dokola to samé. Děkuji.

Odpovědět

V
Vojta 05.09.2021 – 16:11

@Lenka Koudelová: Dobrý den, vyřešila jste už nějak tento problém ?

Odpovědět

V
Vojta 05.09.2021 – 16:19

Dobrý den. Při pokusu o reset hesla mi přišel na email kod, který jsem opsala a hlásí mi to: Pokusili jste se zadat příliš mnoho kódů. Zkuste to znovu později. Jak to mám chápat? Zkouším to už asi týden (přibližně obden) a hlásí to dokola to samé. Děkuji.

Odpovědět

P
Petr 29.10.2022 – 04:03

Zdravim, me to posila kod na obnovu hesla po napadeni..... Pise kod je neplatny, porad mi fb pisila ten stejny kod a nic

Odpovědět

PD
Petra Dvořáčková 10.01.2023 – 17:44

Dobrý den. Při pokusu o reset hesla mi přišel na email kod, který jsem opsala a hlásí mi to: Pokusili jste se zadat příliš mnoho kódů. Zkuste to znovu později. Jak to mám chápat? Zkouším to a FB mi posila stale stejny kod a nefunguje to. Prosim pomoc,nechci zakladat novy ucet. Děkuji.

Odpovědět

m
mirekilles@seznam.cz 17.05.2023 – 13:11

Dobrý den potřeboval bych poradit nebo pomoc , nemám přístup k telefonimu číslu co jsem zadával při založení facebooku , a heslo si nepamatuji ted to chce po mě kód který by my měl přijít na to číslo které nemám,, emal nemám registrovaný na Facebook prihlasuji se pomoci telefonního čísla ,, chtel jsem změnit číslo ale vůbec se mi nedaří dostal jsem se na fb kde jsem si nechal ověřit identitu ale stejně to nešlo změnit číslo,, chtěli po mě heslo prosím o pomoc

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma jak zjistit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás