Jak využít volný čas

Zdeňka Kolářová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít volný čas

  Jak využít volný čas doma?

  Pokud máme spoustu volného času a jsme nuceni být doma máme hned několik možností jak jej využít.

  Ideální možností je využít jej k sebevzdělávání nebo ne zdokonalování se v aktivitách, které nás zajímají.

  V případě vzdělávání jsou ideální možností cizí jazyky, jelikož kolik jazyků umíš tolikrát si člověkem. Určitě každému se v dnešním globalizovaném světě hodí naučit se nějaký cizí jazyk. Pokud už nějaký ovládáte vždy se lze v jazyku zdokonalit a nebo se naučit další vhodný jazyk.

  Další možností doma se nabízí čtení knih nebo například sledování zajímavých filmů. Velice oblíbené jsou i kreativní činnosti. Proč se nenaučit nějaké činnosti jako pletení, háčkování, šití nebo třeba zlepšit kulinářské dovednosti?
  Možností je třeba i zvolit speciální zábavy jako například poslední dobou populární kaligrafii a psaní okrasného písma.

 2. Jak využít volný čas v přírodě?

  Ideální možností jak využít volný čas je pobytem v přírodě. Není nic jednoduššího než se vydat kamkoliv na výlet. Je jedno zda je to výlet na celý den nebo jen na hodinu, ale pobyt v přírodě je vhodný za každého počasí a jakékoliv roční době. Vždy se dá najít vhodná trasa, kterou si zvolíte podle své kondice a možností a podle toho co vás zajímá.

  Můžete zvolit výlet k řece, na nejbližší hrad nebo například udělat si výšlap na blízkou vyhlídku.

 3. Jak využít volný čas s dětmi?

  Věnovat se ve volném čase svým dětem je vždy dobrá volba. Děti potřebují své rodiče v jakémkoliv věku a čas strávený s dětmi je velice cenný.

  Čas můžete využít k hraní deskových her nebo k nějaké činnosti v domácnosti nebo na zahradě, kterou s vámi děti budou sdílet.

  Můžete děti vzít na výlet do nejbližší zoologické zahrady, na nejbližší hřiště, určitě ocení návštěvu zábavného parku nebo třeba výšlap na rozhlednu, kde si mimo vyhlídky užijete nějaké příjemné občerstvení.

  Oblíbená aktivita rodičů s dětmi je například geocatching, který spojuje dobrodružné hledání společně s pohybem a pobytem v přírodě.

 4. Jak využít volný čas na sportovišti?

  Sportovat ve volném čase lze pasivně tak, že sledujete sportovní klání v televizi nebo se jako divák zúčastníte sportovního zápasu.

  Sportovat ale je určitě vhodnější aktivně ideální je běhání, ke kterému nepotřebujete ani parťáka ani jiné speciální vybavení. Dále je oblíbená cyklistika, v zimě lyžování, bruslení nebo hokej. V příznivém počasí fotbal, tenis, plavání apod.

  Ve sportovních halách lze hrát badminton, stolní tenis, florbal ale například i bowling a nebo oblíbené šipky.

 5. Jak využít volný čas v restauraci?

  Velká část lidí tráví svůj volný čas návštěvou restaurace a užívá si gastronomických zážitků. Ideální je navštívit restauraci, kde podávají exotické pokrmy jako sushi, indickou či thajskou kuchyni.

  Velice populární je i návštěva restaurace , kde probíhá kvíz. Kromě konzumace nápojů či jídel v těchto barech probíhá vědomostní kvíz, kterého se může zúčastnit a případně vyhrát hlavní cenu například v podobě lahve sektu.

 6. Jak využít volný čas návštěvou kulturní akce?

  Při využití volného času lze využít i širokou nabídku kulturních představení. Můžete navštívit kino, divadlo, muzikál, operu, balet nebo koncert. Také stojí za připomenutí návštěva muzeií a galerií nebo pouze samotných výstav například fotografií nebo obrazů.

  Pokud máte více volného času můžete se zúčastnit vícedenní kulturní kce v podobě letních hudebních festivalů nebo vícedenních filmových festivalů.

  Velkou výhodou je nákup vstupenky on-line z pohodlí domova.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak využít


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás