Jak využít ananas

Vendula Kreplová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít ananas

  Jak zpracovat čerstvý ananas

  Výhodou ananasu je, že ho člověk může využít i bez jakýchkoliv úprav. Jednou z nejpopulárnějších variant je ananas pojídat jen tak, jako sladký a zdravý ovocný zákusek.

  Nebo ho můžete přidat do ovocného salátu s dalšími druhy ovoce vybranými dle vašeho vkusu.

  Než však ananas sníte, je třeba čerstvý ananas zpracovat. Za tímto účelem je vhodné odříznout vrchol ananasu.

  Následně ananas postavte na kuchyňskou desku a ostrým nožem z něj sloupejte zbylou slupku, shora dolů. Možné zbytky slupky odstraňte jednotlivě.

  Druhým potenciálním způsobem přípravy ananasu je ho rozkrojit v půl a vnitřek vyjídat lžičkou. Tento způsob pojídání ananasu je však o něco zdlouhavější.

 2. Jak využít ananas na sladko

  Ananas na sladko má více využití. V horkých měsících je velmi chutný v podobě domácí zmrzliny. Jestli chcete zvolit tradičnější způsob použití, přidejte ho do koláčů či buchet.

  Z nejrůznějších chutí se ve sladkých koláčích výborně doplňují například kombinace ananas a třešeň, ananas a skořice či ananas a banán. Dvojice ananas a banán je vhodná i na výrobu palačinek.

  V neposlední řadě si zejména v horkých měsících můžete připravit ananas i v tekuté podobě. Nejčastěji ho lidé tímto způsobem přidávají do drinku piña colada, dobrého a sladkého pití.

  Či ananas zahrňte do ovocného smoothie společně s dalšími druhy ovoce nebo dokonce zeleniny. Samozřejmě si doma můžete připravit i ananasový džus a nepřidávat do něj nic jiného.

 3. Jak využít ananas na slano

  Šťávu z ananasu je možné využít do marinády na maso. Ananas je dobrý i do kebabu s mořskými plody a kokosem. Neobvyklá kombinace v českých končinách, ovšem funkční. Výsledná chuť překvalí a zalíbí se.

  Ananas se těší oblibě v asijské kuchyni, kde ho přidávají například do kari společně s krevetami. Další variantou je kari s ananasem a krůtími masovými koulemi.

  Nakonec můžete ananas použít jako sladkou přílohu k hlavnímu jídlu, nejčastěji k masu a bramborám.

  Ananas pochopitelně můžete využít i na později, například ho naložit pro budoucí použití, pokud tedy víte, jak ananas naložit. Můžete ho ale i upéct. A víte, že si ananas můžete vypěstovat doma?


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma ananas


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás