Jak využít Apple Watch

Lenka Rutteová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak využít Apple Watch

  Jak využít Apple Watch při sportování a sledování kondice

  Většinu chytrých hodinek si kupujeme proto, abychom sledovali své denní aktivity, svou kondici, dokonce i některé atributy našeho zdraví, jako je například krevní tlak, EKG, VO2max, tep a další hodnoty. Ani Apple Watch v tomto nejsou výjimkou.

  Sledují totiž každý váš pohyb, a to nejen ve dne, ale i v noci, když spíte – tou dobou se soustředí na analýzu kvality vašeho spaní. Aby výsledky sledování byly co nejpřesnější, na hodinkách si předem můžete zvolit sport, který jdete právě vykonávat, případně necháte hodinky, aby jej samy rozpoznaly. I to umějí. Dokonce i v případě plavání.

  Ano, jsou natolik voděodolné, že snimi můžete jít plavat. Jen pozor na horkou sprchu, na saunu nebo na páru – vysoké teploty v kombinaci s vlhkem či vodou nedělají hodinkám vůbec dobře, a to nejen těm od Applu.

  Jakmile odsporujete, hodinky přesunou veškerou statistiku do spárovaného mobilu či tabletu, ale statistiky si můžete prohlédnout i v samotných hodinkách, zde samozřejmě na menší obrazovce. Nicméně, nemusíte být ani sportovec, abyste si mohli sjíždět statistiky – ty se totiž vytvářejí i z chůze nebo třeba s práce na zahradě.

 2. Jak využít Apple Watch na notifikace

  Notifikace jsou extrémním zvýšením pohodlnosti používání smartphonů. Okamžitě totiž v hodinkách vidíte, co se ve vašem telefonu děje, a to aniž byste jej museli vyndat z kapsy. Hned vidíte, kdo vám napsal, kdo volá, kdo zveřejnil další video na jednom z vámi odebíraných kanálů, kdo co pověsil na sociální sítě, co se odehrálo v aplikacích, u kterých jste si notifikace nastavili.

  A nejen to, na spoustu notifikací můžete rovnou v Apple Watch reagovat, a to dokonce i hlasově, takže se vůbec nemusíte přestávat soustředit na řízení auta, prostě jen ťuknete prsten na hodinky, a je to – můžete vyřizovat.

  Notifikacemi si můžete nechat posílat i nejnověhší události ze světa, či z oblasti, která vás nejvíce zajímá, ať už je to sport, móda, umění, automobily, astronomie nebo třeba recepty. Vše vám může chodit do hodinek a hned v hodinkách si můžete mnoho z článků prohlédnout, případně jste o nich sice jen informováni, ale víte, že až otevřete iPhone, jsou zprávy připraveny k přečtení.

 3. Jak využít Apple Watch při telefonování a chatování

  Přišedší notifikace můžete rovnou vyřídit hlasově i písemně, jak už jsme zmínili. Ale také můžete prostřednictvím hodinek sami třeba zahájit hovor. S hodinkami telefonujete hlasovým odposlechem, takže okolí slyší, co říká volaný.

  Ale využít můžete i bezdrátová sluchátka AirPods, díky kterým půjde hovor pouze do nich, takže budete mít komfort hovoru podobný tomu z mobilu, volaného nikdo jiný neuslyší, než právě vy.

  Využití hodinek Apple Watch je však možné i v oblasti chatování. Ano, displej je sice příliš malý, ale můžete odpovědět jednak formou přednastavené odpovědi pro opravdu rychlé vyřízení běžných věcí, nebo naťukat krátkou zprávu, lze však i namluvit vzkaz a odeslat ho buď jako zprávu hlasovou, nebo jej nechat přepsat do textové podoby. Možností je vážně dost.

 4. Jak využít Apple Watch při cestování

  Cestování, hlavně do méně známých míst, ale také cestování po městě, kde žijete, obě varianty se dají zpříjemnit a usnadnit díky hodinkám Apple Watch. Můžete v nich totiž mít staženou aplikaci s jízdními řády MHD vašeho města, nechat si najít nejbližší zastávku a nejbližší spoj na místo, kam právě míříte.

  Hodinky vám prozradí, jaké bude počasí, kolik je venku stupňů, jak moc fouká. Můžete si vytvořit trasu předem a uložit do hodinek, ale stejně tak vytvořit seznam míst a co u nich chcete navštívit a proč.

  Když si koupíte letenku nebo jízdenku na dálkový spoj, vše se může promítnout do vašeho kalendáře a vše se vám bude připomínat. K tomu seznam toho, co musíte mít před odletem vyřešeno, na co si v destinaci dát pozor nebo co tam jistě navštívit, na čem si pochutnat. Možností nepočítaně.

  Jestliže vás má najít kamarád, rodina, kolega z práce a vám se nechce složitě vysvětlovat, kde právě jste, jen s daným člověkem nasdílíte svou polohu, a on se k vám nechá snadno dovést.

 5. Jak využít Apple Watch v domácnosti

  Stejný seznam jako u cestování využijete třeba i jen k nakupování, v hodinkách si prostě diktováním napíšete nákupní lístek. Stejné je to v případě aplikace kalendář, kam si ke každému dni můžete přidat úkol, schůzky, narozeniny apod. Stačí jen propojit s mobilem, resp. s vaším účtem u Apple, a je to. Vše hned máte na zápěstí.

  K dispozici jsou i další praktické aplikace, podobně jako v mobilu. Například kalkulačka, dálkové ovládání k Apple TV, odemykání PC (jen toho s Mac operačním systémem od Apple, samozřejmě).

  Dálkové ovládání hodinkami je možné i ostatních zařízení chytré domácnosti, která doma máte a která jsou spárovatelná s iOS (s operačním systémem iPhonů) nebo s WatchOS (operační systém Apple Watch). S hodinkami pak ovládáte osvětlení, reproduktory, rolety, alarm, zámek na dveřích (jak se přiblížíte, zámek se sám odemkne a opačně), pračku, zásuvky, prostě všechno, co se dá řídit pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth.

  Režim nočního stolku pak promění hodinky na elegantní budík na nočním stolku, aniž byste hodinky museli sundávat. Během noci pak budou svítit jen velmi jemně, pokud na ně kliknete, abyste zkontrolovali čas. A ráno vás samozřejmě diskrétně vzbudí vibrováním, vašeho partnera nebo partnerku rušit nebudou.

 6. Jak využít Apple Watch na hraní her

  I v hodinkách si můžete zahrát několik her. Jsou k dispozici v obchodě s aplikacemi a umožňují opravdové hraní i na tak malinkém displeji. Jsou mu totiž šité přímo na míru. Například Lifeline, RuneBlade, Letter Zap, Farm Time, Battle Camp a několik dalších. Takže když se nudíte, stačí jen sáhnout na zápěstí a svět her je tu…

 7. Jak využít Apple Watch na focení

  Apple Watch nabídnou i několik aplikací na focení. Sice samy svůj fotoaparát nemají, ale můžete jimi ovládat foťák v iPhonu. A samotné ovládání není jen o zmáčknutí spouště, ale také o nastavení foťáku v telefonu.

  V Apple Watch si pak můžete i prohlížet vytvořené snímky, knihovnu si z mobilu automaticky nasdílíte právě do hodinek. Aplikace fotky je tou, která fotky prohlíží, aplikace Fotoaparát zase ovládá telefon, jak už jsme zmínili o odstavec výše. Další fotící aplikace můžete do hodinek ještě stáhnout.

  Skvělou vychytávkou jsou i snímky obrazovky. Ty můžete pořídit také díky Apple Watch. Stačí v aplikaci Watch na iPhonu kliknout na Obecné a aktivovat tam možnost pořízení screenshotů (snímků obrazovky). A jak tedy pořídit snímek obrazovky? Funguje to na současný stisk digitální korunky a postranního tlačítka hodinek.

 8. Jak využít Apple Watch při placení

  Služba Aplle Pay funguje v České republice sice teprve krátce, ale už si nachází mnoho příznivců. Placení hodinkami je veli pohodlné, mnohem pohodlnější než použít telefon nebo dokonce platební kartu.

  Platební kartu máte v případě Apple Watch nahránu přímo v nich (je nutné mít model s NFC). Službu samotnou nastavíte v aplikaci Watch v sekci Wallet a Apple Pay. No a pak na hodinkách jen dvakrát za sebou stisknete postranní tlačítko a přiložíte je k terminálu.

  Detaily k nastavení Apple Pay najdete tady. Můžete se podívat, kde je online hudba zdarma. Možná vás bude zajímat jak restartovat iPhone.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma Apple


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás